Lago di Saoseo – Neznámé Jezero s Křišťálovou Vodou I Switzerland

Ahoooj!

Křišťálově čistá voda bez turistů. Hory kam se podíváš. Rozkvetlé louky po cestě.

Tak nějak bych Lago di Saoseo popsala pár slovy. Spousta lidí by si nejspíš řeklo: “jo, dobrý, další jezero.” Jenže pro mě je jedním z nejdůležitějších aspektů toho, jaký pocit z místa mám, je počet lidí. Tady jich sice pár bylo, ale všichni byli na stejné vlně – nejpíš proto, že se k jezeru musíte minimálně hodinu a půl škrábat do kopce. Leží totiž ve více než 2000 metrech a Asiati a další rychlocestovatelé, co vyskáčou z autobusu, se sem už nedostanou. 

Zaparkovat se dá na silnici č. 29 hned za motorestem/restaurací Sfazú. Směrem nahoru do kopce je parkoviště po levé straně. Pěšky se pak vráťte k motorestu a od něj asfaltkou strmě do kopce. Pokud by se vám nechtělo po svých, můžete od silnice vyjet autobusem až k chatě Rifugio Saoseo, ale to se nám zdálo po celodenním sezení v autě jako ten nejhorší možný nápad. Od horské chaty je to ještě asi 15 minut k jezeru.

Celé Lago di Saoseo se dá obejít, což jsme přesně udělali. Je vážně kouzelný ze všech stran. Dali jsme si tu s Kubou takový malý piknik a letěli zase dolů. Po cestě jsme našli spoustu lesních jahod, takže jsme se ještě dorazili. Původně jsme tu chtěli i kempovat, nicméně jsme to nestihli a museli jsme přespat na nedalekém Julier Passu. A jsem docela ráda – tady by se nám místo na stan hledalo docela špatně.

Já musím říct, že z celého roadtripu po Švýcarsku pro mě bylo Saoseo největším překvapením, protože jsem ho dřív vůbec neznala. Docela mě baví ty sociálníma sítěma neprovařený místa, který si zachovávají svoje kouzlo právě tím, že se na něm potkávají opravdoví milovníci přírody.

P.S.: Kdybyste chtěli vidět, jak Saoseo vypadalo z pohledu Kuby, mrkněte na jeho článek.

E.

Hello!

Crystal clear water without people. Mountains whereever you look. Blooming meadows along the way up.

This is how I would describe Lago di Saoseo in a few words. A lot of people would probably say, “Yeah, good, another lake.” But for me, one of the most important aspects of how I feel about a place is the number of people. There were just a few at Lago di Saoseo, but they were all on the same wave – maybe because it took nearly two hours to get to the lake. It lies in more than 2000 meters above sea level and big groups of Asians and other fast-travelers, who jump out of a bus, take pictures, and then get on the bus again, won’t be there. 

You can park your car on the road No. 29, just behind the Sfazú restaurant/café. Facing the road up, there is a parking lot on the left side of the road. Then walk back to the café and take the steep road up from there. If you don’t want to walk all the way up, you can take a bus from the road to Rifugio Saoseo, but that kinda seemed to be the worst possible idea after a sitting in the car all day long. It takes another 15 minutes from the mountain hut to the lake.

There’s a path around the whole lake, so you can explore it from all sides. We had a little picnic with Kuba here and then got going again. Along the way we found a lot of wild strawberries, so we even had a dessert. We even wanted to stay the night here but we were short on time and slept on Julier Pass. Which I’m glad we did because we’d have difficulties finding a spot for our tent here. 

I have to say that Lago di Saoseo was the biggest surprise for me because I had never even heard about it before. I quite enjoy the not-so-Instagram-known-places that keep their charm. Because you only see true nature lovers there. 

P.S. If you want to see how Saoseo looked from Kuba’s eyes, be sure to check out his article

E.

Lago_Di_Saoseo

Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_SaoseoLago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo Lago_Di_Saoseo

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Lago di Saoseo – Neznámé Jezero s Křišťálovou Vodou I Switzerland

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.