Lago di Garda, Venice & Lake Sorapiss

Ahoooooj!

Hlásím se z dalšího spontánního výletu, tentokrát na Lago di Garda, kde jsem nikdy předtím nebyla! Byla to víkendová rychlovka, ale ty mě baví ze všeho nejvíc. Hlavně mě baví výrazy lidí, když se mě zeptají, co jsem dělala o víkendu a já jim s vážnou tváří řeknu, že jsem si zajela na víkend na Gardu a do Benátek autem :DDD

Anyways, v pátek odpoledne jsem se sebrala a odjela směr Garda. Původní plán byla jedna noc na Gardě, druhá noc u Lago di Sorapis a třetí noc na Obersee. Jenže jak už to tak bývá, realita byla úplně jiná, ale k tomu se dostanu.

Každopádně na Gardu jsem přijela v pátek v noci. Bydlela jsem v hotelu Milan přímo na pobřeží jezera. V sobotu bylo asi 350 stupňů, takže jsem jezero částečně objela a zastavila na dvou místech a prošla se. Jezero fakt nevypadá jako jezero, ale připomíná spíš nějakou zátoku Středozemního moře. Odpoledne jsem vyrazila do Dolomit se trochu zchladit. Jenže tady začíná ta sranda.

Hey guys! 

Here’s a report from another spontaneous trip, this time to Lake Garda, where I have never been before! It was a fast weekend trip, but I enjoyed it very much. I mainly enjoy the faces of people, when they ask me what I did on the weekend, and I tell them that I drove to Garda and Venice by car for two days, haha:) Insane, right? 

Anyways, I got on the road on Friday afternoon and headed to Garda first. The original plan was one night at Garda, second night at Lake Sorapis and the third at Obersee. But the reality was totally different, but I’ll get to that later.

So, I got to Garda on Friday night. I stayed at Hotel Milan right on the shore of the lake. On Saturday it was about 350 degrees, so I spent a lot of time in my car, just driving around the lake and stopped & got out of the car at just two places. The lake doesn’t look like a lake at all actually, it’s like a bay of the Mediterranean sea, that’s how huge it is! In the afternoon, I got going to the Dolomites to cool off a bit. But here comes the fun.

Zapomněla jsem odbočit na Jižní Dolomity a omylem dojela do Benátek, kam jsem vůbec nechtěla. Zase taková zajížďka to nebyla, ale dobré dvě hodiny jsem ztratila. Když už jsem tam byla, zůstala jsem na pozdní oběd a pak jsem to přehodnotila a rozhodla se zůstat i přes noc, protože do hor bych dojela zase za tmy, což se mi po zkušenosti s půlnočním výstupem na Bachalpsee ve Švýcarsku moc nechtělo:D Bookla jsem na rychlo hotel a večer se ještě prošla kolem Grand Canalu.

V Benátkách jsem sice byla vloni v říjnu, ale i přesto jsem ráno po snídani ještě vyrazila jednou do města, abych se před dlouhou cestou prošla. Zvládla jsem jen náměstí svatého Marka a musela jsem utéct, protože tam bylo takových lidí, že jsem skoro chytala hysterické záchvaty. Navíc se mi potil knír a lepily se mi šaty na záda.

I forgot to turn to the South Dolomites and accidentally arrived in Venice, where I didn’t want to go at all. It wasn’t that much of a detour, but I lost two hours. When I was already there, I stayed for a late lunch and then I decided to stay overnight, because I wouldn’t make it to the lake before it gets dark, which I didn’t feel like doing after the midnight hike to Bachalpsee in Switzerland. I booked a hotel and in the evening I went just for a short walk along the Grand Canal.

I was in Venice in October last year, but I went to downtown in the morning after breakfast. I did just St. Mark’s Square and then I had to run back because there were so many people plus it was getting superhot again. My sweaty moustache and back started to be very irritating. 

Odpoledne jsem Benátky opustila a přejela do městečka Cortina d’Ampezzo, odkud začínal hike na Lago di Sorapis. Samozřejmě mi došly data, takže jsem se musela spolehnout na Google Maps, které jsem měla načtené ještě z Benátek. Nikde nebyla žádná cedule, takže jsem si nebyla úplně jistá, kudy mám jít. Svojí briliantní plynulou italštinou jsem se zeptala v jednom hotelu a ujistila se, že vím, kam mám jít. Vtipné je to, že tohle jezero vůbec není nijak známé (což vůbec nechápu, protože je neuvěřitelné!), takže první slečna, které jsem se ptala, na mě nevěřícně koukala a potom mě informovala, že jsem se určitě spletla, že tafy žádné takové jezero není. Nedalo mi to a zeptala jsem se ještě jednoho pána, který už naštěstí věděl a poslal mě správným směrem.

In the afternoon, I left Venice and drove to the town of Cortina d’Ampezzo, where I started off the hike to Lake Sorapis. Of course, all the internet in my phone had been used, so I had to rely on Google Maps that I had set in Venice. There was no sign, so I wasn’t quite sure where to go. I asked in one of the hotels with my brilliant fluent Italian to make sure I was going in the right direction. The funny thing is, that this lake is not famous at all (and I don’t know why, because it’s stunning!), so the first lady was like: “naaaah, there is no such a lake, you must have been mistaken.” I was quite sure it had to be somewhere there, so I asked another guy and finally he knew, so I set off. 

Trek nahoru k jezeru trval asi dvě hodiny, ale bylo pořád dost vedro, takže jsem šla dost pomalu. Asi v 7 jsem konečně došla do cíle, upocená, smradlavá a unavená. Díky bohu nahoře nikdo nebyl, protože bylo jednak dost pozdě a zároveň se schylovalo k bouřce, o které jsem věděla, ale i přesto jsem si to jezero neodpustila.

Nafotila jsem pár fotek, ale moc jsem se s tím nepatlala. Využila jsem toho, že u jezera nikdo nebyl a vykoupala se v mléčně tyrkysové vodě, abych smrděla o kousek míň. Potom jsem postavila stan, nacpala do sebe konzervu a zalehla do spacáku.

V noci se ale spustila taková bouřka, že jsem myslela, že uletím i se stanem. Blesky blýskaly každé tři sekundy a hromy mlátily do skal jako divé. Slejvák byl celou noc tak silný, že mi k ránu už propouštěl stan.

The trek up to the lake took me about two hours, but it was still hot, so I was climbing really slowly. At about 7pm, I finally got to the beauty, sweaty, smelly and tired. Thank God no one was up there, I guess because it was a bit too late and also a thunderstorm was coming, which I knew, but didn’t want to skip this hike anyways. 

I shot some photos, but I didn’t take many, because it was getting dark really fast. I took advantage of the fact that nobody was there and took a bath in milky turquoise water to smell a little less. Then I pitched the tent, had my “dinner” and got into my sleeping bag.

But at night the huge thunderstorm hit me, and it was so strong, that I thought I was going to fly off. The lightening was flashing every three seconds and thunder was hitting into the rocks above me. The rain was so strong, that there were drops dripping from the top of the tent in the morning. 

No, původní plán bylo vyrazit v 6:00, během hoďky se dostat dolů k autu a odfrčet do Prahy, kde jsem měla ten den od 16:00 být ve fitku. Jenže ten příval déště mě nepustil ze stanu dřív než v 11, takže z Itálie jsem odjížděla až kolem jedné. Bylo mi jasné, že ve 4 rozhodně ve fitku nebudu, takže jsem musela zrušit všechny tréninky.

Zbývalo mi 8 hodin jízdy, nicméně apokalypsa pokračovala i na dálnici, po které se dalo jen maximálně 90 km/h. Když jsem se ale dostala k Mnichovu, moje naděje na dlouhý spánek mě opustily úplně. Vystála jsem si tam několikahodinovou kolonu a do Prahy se dostala až kolem půlnoci. 8 hodin zpoždění…. No, příště už to takhle neudělám, hihi:)

Každopádně to byla zase skvělá očista! Miluju tyhle akční víkendy!:) A co vy, jak jste strávili víkend vy? :)

E.

Well, the original plan was to leave the lake at 6 am, quickly get down to the car and hit the road to Prague, where I was supposed to be at 4 pm. But the rain didn’t let me out of the tent before 11 am, so it could have been slightly after noon, when I was leaving Italy. It was pretty clear to me, that I could never be in Prague by 4 pm, so I had to cancel all my trainings. 

I had about 8 hours of driving, but the apocalypse continued on the highway, where it wasn’t possible to drive faster than 90 km/h. But when I got to Munich, my I knew I screwed up totally. I got stuck in a traffic jam for several hours and I made it home at midnight. I was 8 hours late for work. Well, next time I won’t do such a thing again, hihi :)

Anyways, it was a great cleansing roadtrip! I love these kinds of weekends :) And what about you guys, how did you spend your weekend? :)

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  8 comments for “Lago di Garda, Venice & Lake Sorapiss

 1. Denisa Vincourová
  August 2, 2017 at 16:30

  kde bereš inspiraci pro svoje výlety? :)

 2. Anonymous
  August 1, 2017 at 11:57

  Ty jsi prostě úžasná:)

 3. July 30, 2017 at 07:34

  Tak to je slušný dobrodrůžo! Ale dle fotek, to stálo to za to! A ta tyrkysová voda. Bože, chci tam teď hned! Vymyslete prosím někdo teleportaci :)))

  http://www.czechblondyn.blogspot.cz

  • August 1, 2017 at 10:23

   Hahaha, jo, teleport bych taky nutně potřebovala!!!! :D

 4. Jana
  July 29, 2017 at 18:02

  Eliško, jsi totální šílenec (v tom nejlepším slova smyslu ;) :D ). Snad taky jednou najdu parťáka na cesty :)

 5. Lenka
  July 29, 2017 at 15:52

  To muselo být super! Cestovala jsi sama nebo s někým? Snažím se sebrat odvahu a vydat se na cestu sama, ale zatím se tak ještě nestalo.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.