5 Places to See in Kyoto I Japan

fushimi_inari

Ahoooj!

O Tokyu jsem psala minulý týden, ale kdybych měla vybrat jedno místo z Japonska, kde se mi líbilo ze všeho nejvíc, je to jednoznačně Kyoto. Úplně ale nedokážu říct proč. To člověk prostě cítí. Ty vibes kolem sebe. V Kyotu a kolem něj za mě bylo i nejvíc míst k vidění. Taky jsme si tu střihli dalších 100 kilometrů na kole v rámci přípravy na Eco-Challenge, což dokazuje to, jak je Kyoto bike-friendly.

Kolik dní v Kyotu strávit?

Rovnou se tam přestěhujte. Za dovolenou totiž určitě nestihnete všechno. Jsou tu stovky svatyní, chrámů, bambusových lesů, všelijakých bister a stylových kaváren, takže to vzdejte, fakt to nestihnete. Já si taky myslela, že to stihneme. No a pokud budete chtít stihnout to málo, co já, tak si rezervujte 3 dny.

5 míst, která v Kyotu vidět? 

1   Fushimi Inari Taisha

Tato šintoistická svatyně je takový malý (nebo velký?) symbol Kyota. Její původ sahá až do 8.století, kdy bylo Kyoto ještě hlavním městem Japonska. A v čem je Fushimi Inari jiná, než ostatní svatyně? V areálu najdete tisíce ikonických červených bran nesoucí název torii. Ty byly věnovány  podnikateli, kteří věří, že si tím nakloní bohy a jejich firma bude prosperovat. Na každé z bran jsou proto nápisy v japonštině, které nesou jména dárců.

Svatyně je zasvěcena božstvu Inari, odkud pochází i její název. Stejnojmenný název nese i hora, na které je svatyně postavena. Dá se na ní několika tisíci schody dostat a vřele to doporučuju.

Vzhledem k oblíbenosti je Fushimi Inari přeplněná turisty od rána do večera, nicméně nahoru se jen tak někdo nedostane. Je to totiž víc než dvouhodinová, celkem náročná, procházka do strmých schodech, u kterého se člověk nemálo zapotí. Pokud byste rádi fotky bez lidí, vyražte sem hned po východu slunce, jako jsem to udělala i já. Za vstup se neplatí.

Hello travellers!

I’m sure you’ve already read what I wrote about Tokyo, however if I had to pick one city in Japan which I liked the most, it would definitely be Kyoto. But I can’t quite say why. I just feel that. It’s probably the vibe. There’re tons of things to see in and around Kyoto, so that’s probably why it felt like my favorite city immediately. We’ve done another 100 km on bikes as a part of a training for Eco-Challenge, and that just proves how Kyoto is bike-friendly.

How many days to spend in Kyoto?

Move to the city. You won’t be able to see everything if you’re here for a short vacation. There’re hundreds of shrines, temples, bamboo forests, all sorts of bistros and stylish cafes, so give up, you really can’t make it. I also thought we could. However, if you want to do what I did, reserve 3 days.

5 places to see in Kyoto

1   Fushimi Inari Taisha

This Shinto shrine is a symbol of Kyoto. Its origin dates back to the 8th century, when Kyoto was still the capital of Japan. And what makes Fushimi Inari different from other shrines? There are thousands of iconic red gates called torii. These were donated by entrepreneurs who believe that they’ll have a good karma and their business will prosper if they do so. Therefore, there are inscriptions in Japanese on each gate, carrying the names of donors.

The shrine is dedicated to Inari, the god of rice, and that’s where its name comes from. The mountain on which the shrine is built has the same name. You can hike to the top of the mountain to get some sick views, but be ready for thousands steps and 2-3 hours of sweating.

Due to popularity, Fushimi Inari is crowded from early morning to late evening. To solve this problem, I have two suggestions. Get up early and visit Fushimi Inari right after sunrise. Then go and hike as high as you can – not many people do that since the famous picture of torii gates is taken all the way down at the entrance. There is no entry fee.

Fushimi Inari Taisha Girl
Fushimi Inari Taisha
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan
Fushimi Inari Taisha Kyoto Japan Girl

2   Arashiyama Bamboo Forest

Arashiyama je bambusová alej na západním okraji Kyota. Je to trochu z ruky, ale na kole v 6 ráno – tedy bez husté dopravy – je to celkem hračka. Z fotek to vypadá, jako kdyby byla alej bůhví jak dlouhá, ale sama jsem byla  trochu překvapená, že po cca 400 metrech končila. Je to víceméně vyhajpovaný instaspot, ale pokud si nechcete nechat fotku odsud ujít, vyražte sem. Ideálně hned po východu slunce, stejně tak jako do Fushimi Inari. Vstup je sem zdarma.

2 Arashiyama Bamboo Forest

Arashiyama is a bamboo alley located on the western side of Kyoto. It’s a bit out of hand, but getting here on a bike at 6am is pretty easy. That’s exactly what we did. It may seem as if the alley is endless, but to be honest, I was a little disappointed that it epnded after 400 meters. It’s basically a hyped instaspot, but if you want to have a good picture, don’t miss it. Ideally right after sunrise again if you want to avoid the crowds. There is no entry fee.

Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto
Arashyiama Bamboo Forest Kyoto

3   Golden Pavilion (Kinkaku-Ji Temple)

Golden Pavilion je součástí budhistického chrámu Kinkaka-Ji. Láká mnoho turistů z celého světa hlavně proto, že celé jeho dvě horní patra jsou pokrytá čistým zlatem, takže je jeho hodnota skoro nevyčíslitelná. Říká se, že uvnitř jsou ukryty ostatky Buddhy. Součástí areálu jsou rozsáhlé zahrady, které stojí za procházku. Za vstup do areálu se platí.

3  Golden Pavilion (Kinkaku-Ji Temple)

The Golden Pavilion is a part of the Kinkaka-Ji Buddhist Temple. It attracts tons of tourists from all over the world mainly because its two upper floors are covered with pure gold, so its value is almost incalculable. It is said that remains of Buddha are hidden inside. The complex has extensive gardens, which are worth a walk. You have to pay a fee to get in.

Golden Temple Kyoto
Golden Temple Kyoto Kinkaku-Ji Temple
Golden Temple Kyoto Kinkaku-Ji Temple
Golden Temple Kyoto Kinkaku-Ji Temple

4   Kiyomizu-dera Temple

Další komplex buddhistický chrámů, který stojí za zastávku. Jméno chrámu je odvozeno od vodopádu, který se nachází uvnitř, ale já ho bohužel nenašla. S Kiyomizu se pojí hned několik pověr, takže až tu někoho uvidíte třeba chodit se zakrytýma očima od jednoho kamene k druhému, budete vědět, že se snaží najít pravou lásku. Nejen u Kiyomizu-dera, ale i v jeho okolí určitě uvidíte i spoustu japonských žen v kimonech, které jsou perfektními modelkami pro fotky. Projít celý komplex trvá více než hodinu, takže si rezervujte dostatek času. Za vstup se nic neplatí.

4   Kiyomizu-dera Temple

Another complex of Buddhist temples that is worth a stop. The name of the temple is derived from the waterfall located inside, but unfortunately I didn’t find it. There are several superstitions linked to Kiyomizu, so if you see somebody walking with a scarf on their eyes, you will know that they are trying to find true love. Not only at Kiyomizu-dera, but also around this neighborhood you’ll certainly see a lot of Japanese women wearing kimonos, and they’re perfect models for your pictures. It takes more than an hour to walk through the complex, so make sure you reserve enough time. There’s no entry fee. 

Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Kiyomizu-dera Temple Kyoto
Japanese Women wearing kimono
sacred water shrine kyoto japan
japenese women wearing kimonos

5   Nishiki Market

Jídlooooo. Spousta jídla! V žádné zemi jsem snad ještě místní trh nevynechala a ani Japonsko nebylo výjimkou. Na Nishiki Marketu najdete úplně všechno – od čerstvých ryb, masa a ovoce, po oříšky, čokolády a čaje. Dá se tu i levně a rychle najíst, protože nabídka grilovaných seafoodových specialit a všelijakých nudlí je opravdu veliká. Celý trh je krytý, takže sem můžete vyrazit, když zrovna počasí není na vaší straně.

5   Nishiki Market

Foooood! Lots of food! I never miss the local market and Japan was no exception. Nishiki Market offers everything from fresh fish, meat and fruit to nuts, chocolate and all kinds of matcha. You can also grab a bite to eat for a great price. The offer of grilled seafood specialties and all kinds of noodles is really great. The whole market is covered, so you can come here when the weather is not on your side.

Nishiki Market Kyoto Japan
street food japan
street food kyoto nishiki market
ramen japan nishiki market
japanese women on nishiki market
japanese market fruit
japanese man on nishiki market
lanterns japan
street food octopus japan
street food kyoto
street food kyoto japan

V Kyotu toho najdete mnohem víc, ale nepředpokládám, že by se tu někdo zdržel déle jak tři dny. Půjčit si kolo a objet celé město křížem krážem mi přišlo jako dobrý nápad a udělala bych to znovu. Město je moc velké na to, aby se dalo projít pěšky a moc drahé na to, aby se projezdilo třeba taxíkem.

Mezi Tokyem a Kyotem doporučuju cestu Shinkanzenem. Nejenom, že je to zážitek, protože je to jeden z nejrychlejších vlaků na světě, ale zároveň se rychleji se mezi městy nepřesunete. Shinkanzen to totiž smaží až 320 km/h!

Na konec přikládám ještě mapu míst pro lepší orientaci. Můžete na ní vidět ještě další dvě místa, která jsme navštívili.

Jestli máte nějaké otátky, sem s nimi, moc ráda cokoliv zodpovím.

Cestám zdar!
E.

There’s much more to explorein Kyoto but I don’t suppose that you’d spend more than three days here. The best way to see the most is to rent a bike. The city is too big to walk and too expencive to take a cab every time you want to go somewhere.

The best option for transfering from Tokyo to Kyoto is definitely the shinkansen. Not only it’s a cool experience, but also you can’t get from one city to another any faster. This train ride at a speed of 320 km/h!

There’s a map at the end of this article to show you guys all the places we visited here.

If you have any questions or thoughts, let me know in the comments below! I’ll be happy to answer:)

Cheers!
E.

shinkansen Japan
shinkansen Japan
Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  8 comments for “5 Places to See in Kyoto I Japan

 1. Martina
  January 29, 2020 at 16:03

  Jen pro doplnění, v kimonech nejsou japonské ženy, jsou to turistky z Asie- Číny, Koreji, ale i Thajska a chtějí si udělat hezké fotky, tak si v místních půjčovnách kimono zapůjčí. Ostatní turisté se pak mylně domnívají, že to jsou místní popřípadě i Gejši a proto si je všude fotí. Ony z toho mají legraci. Japonci v dnešní době oblékají kimono zřídka – na svatby, pohřby popřípadě jiné významné události.

  • January 29, 2020 at 19:19

   Juu děkuju Martino za upřesnění! Tak jsem taky naletěla, hihi:) Bohužel pořád ještě nepoznám vizuální rozdíl mezi Číňankou a Japonkou.

 2. Radka
  January 23, 2020 at 11:06

  Ty fotky zase! <3 Japonsko se na mě poslední dobou valí ze všech stran, takže to bude asi osud a rozhodně jedna z příštích destinací. A Eliško prosím tě úplně z jiného soudku. Plánuju teď USA a koukala jsem i do historie článků tady blogu. Prosím tě, jak jste kdysi projeli těch 15 tisíc km napříš Amerikou. Kolik dní vám to trvalo? Já možná jen blbě četla, ale nikde jsem to nenašla. :-) Děkuju a měj se hezky.

  • January 23, 2020 at 11:23

   Jeee děkuju Radko, to mě moc těší, že se ti moje fotky líbí!:)
   Ameriku jsme jeli 6 týdnů a bylo to málo! :D

   • Radka
    January 23, 2020 at 11:53

    Děkuju moc. S tím nějak počítám, že málo to bude vždycky. :-D Ale tak aspoň o důvod víc se tam vrátit. :-) Jinak ale musím říct, že jsem ti za ten blog fakt vděčná. Čerpám teď inspiraci i z těch starých článků z roku 2014 a našla jsem i pár míst, která jinde ne.

    • January 24, 2020 at 13:05

     Tak to jsem moc moc moc ráda! :)))))))))) Dej vědět, jak se cesta vydařila a jak se vám tam líbilo! <3

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.