Koupačka v Dešti na Lavertezzo I Switzerland

lavertezzo

Ahooooj!

Venku kosa jak na Sibiři, tak pojďme se ještě na chvíli vrátit do pozdního léta! Musím vám ještě totiž napsat o jednom nezapomenutelném místě v jižním Švýcarsku, které nám s Kubou vyrazilo dech.

Je to staré kamené městečko s neuvěřitelnou architekturou, které stojí za to celé prozkoumat. Nás pěkně mrzelo, že jsme to nestíhali, zato jsme stihli to nejdůležitější, a to je koupačka! Upřímně řečeno jsme už trochu po několika dnech bez sprchy trochu zapáchali, takže to byla pro nás i celkem nutnost, hihi:)

Když jsme na místo přijeli, byli jsme trochu zklamaní z toho, kolik bylo v tomhle údolíčku u řeky lidí. Lavertezzo totiž není ideální jen na koupání, ale i třeba na piknik. Našli jsme si místečko na kameni, kde jsme si udělali základnu. Nejdřív jsme cvakli pár fotek, ale jak jsme tak běhali s foťáky přes kameny sem a tam, z ničeho nic se strhl tak prudký déšť, že vyhnal všechny, co u řeky posedávali. Přikryli jsme foťáky a čekali. Byli jsme jediní, kdo zůstal. A tak jsme se koupali v dešti, ale zato bez lidí! :)

Voda je v řece tak čistá, že je vidět na dno i přes pořádnou hloubku. Je teda ale pořádně ledová, takže jsme v ní vydrželi jen chvilku. Nakonec jsme ještě zalezli do restaurace a dali si večeři, abychom trochu proschli, protože to v tom dešti moc nešlo.

Pokud se sem vydáte, zastavte se ještě ve vesničce Corippo, je neméně kouzelné! :)

E.

Hello travellers! 

Winter is here but I’m still not done with summer inspiration! Let’s go back to our late summer roadtrip for a while. I have to write about one more unforgettable place in southern Switzerland, which took our breath away. 

It’s an old stone town with incredible architecture, which is worth exploring. We were kinda in a rush so we couldn’t manage exploring it like we wanted, but we did the most important thing – swim! Honestly we stinked pretty badly after a few days without a shower, so it was more like a necessity for us, haha:) 

When we arrived, we were a little disappointed at how many people were chilling by the river. Lavertezzo is not only an awesome swimming spot, but is also great for a picnic. We found a place on one of the rocks, where we set our base. First we took some pictures, but as we were running around with the cameras, it suddenly started raining. That rain forced everybody to leave. We covered the cameras and waited. In a few minutes we were the only ones who stayed. So we swam in the rain with no people around! 

The water in the river is so clear that you can see the bottom despite the depth. But it was really really cold, so we stayed in just for a few minutes. Then we went to the restaurant and had dinner to dry up a bit. 

If you ever visit Lavertezzo, be sure to stop in a village called Corippo – it’s no less magical! :)

E.

lavertezzo

lavertezzo

lavertezzo lavertezzolavertezzo lavertezzo lavertezzo

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Koupačka v Dešti na Lavertezzo I Switzerland

  1. Marie
    November 22, 2019 at 09:48

    Krása! Uplně romantika. A jak to děláš že máš takovej pěknej zadek Eli :D

  2. November 18, 2019 at 20:31

    Tak to je nádhera Eliško :).

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.