Knit Set

Ahoooj!

Tak takhle nějak dopadlo minulé natáčení. Nevěřili jsme předpovědi a trochu (mega) jsme zmokli. Naštěstí jsme měli skoro hotovo, když začlo pršet, jen Martin nadával jak špaček, když mě musel ještě fotit:D

Nikdy jsem si nemyslela, že v teplákovce vyjdu někdy ven a dokonce se v ní budu cejtit dobře:D Materiálem totiž tenhle komplet teplákovku připomíná, haha:)

Anyways, já už nějakou dobu pracuju na vlogu z Kilimanjara, ale je toho tolik, že jsem asi někde v polovině. V úterý mám v pořadí druhé státnice, takže se teď budu zase chvíli točit kolem školy, abych jí konečně už nějak doklepala, takže se omlouvám za velké prodlevy mezi články :))))

E.

Hey guys!

So this is how our last shooting ended up. We didn’t believe the weather forecast and we got a bit (a lot) wet. Luckily, we were almost done, when it started raining, but Martin was sooo mad at me, that he had to shoot some pictures of me in the rain haha!

I never thought I would go out in sweat suit and I would even feel great in it! When it comes to the material, it reminds me of a sweat suit a lot, haha!

Anyways, I’ve been working on the vlog from Kilimanjaro for a few days now, but I’ve got so much footage, that it’s gonna take a bit more. I have my big final exam at school, so I’m gonna be burried in books for the next few days, so apologies for not posting that much :)))

E. 

WEARING: 

Knit set – Zara
Shoes – Puma
Cap – Reserved
   

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.