Klinovec Snow Shoeing

Ahooooooj!

Doufám, že toho sněhu ještě nemáte plné zuby, protože jsem tu s dalším článkem z českých hor!

Tentokrát jsem se vydala na otočku do Krušných hor, kde jsem na sněžnicích vyběhla z Božího Daru na úplný vrcholek Klínovce. I přesto, že byla sobota, jsem po cestě nepotkala ani nohu, jeklikož byli všichni nasáčkovaní na sjezdovce, která mě poslední dobou vůbec neláká. Naopak. Mám ráda to ticho a tu volnost pohybovat se kde se mi zachce. A že se sněžnicema je to možné, protože nikde nezapadnete.

Tenhle výlet jsem brala opravdu jako čistě sportovní aktivitu, protože mi počasí úplně nepřálo. Byla mlha taková, že nebylo vidět na deset kroků. Ještě že jsem s sebou měla kompas, jinak bych hledala v hustých krušnohorských lesích cestu dodnes.

Co se sněžnic týče, často se mě ptáte, jaké mám. Musím vás zklamat, protože sněžnice nejsou moje silná parketa. Mnohem raději mám mačky. Ty jsou ale vhodné jen když je sníh zmrzlý. Do prašanu a měkkého sněhu se více hodí právě sněžnice. Jenže když je prašan, tak vášnivý skialpinista jako já rozhodně po sněžnicích nesáhne. Navíc výhoda skialpů je ta, že si po vyšlápnutí můžete kopec freeridem sjet. Na sněžních to jde hodně těžko, takže musíte zase šlapat dolů odkud jste přišli. Což je pěkná nuda. Takže abych odpověděla na otázku, půjčovala jsem je v Božím Daru:)

A co vy? Jaký máte postoj ke sněžnicím? Zkoušeli jste je někdy? :)))

E.

Hey mountaneers!

I hope you’re not tired of snow yet because I’m here with another article from the Czech mountains!

This time I went to the Krusne Mountains, where I was snowshoeing a bit. I went from Boží Dar to the top of Klínovec. Even though it was a Saturday, I didn’t see a single person around me on the way, because they were all packed on the slopes, which I’m not a big fan of lately. I like the silence and the freedom to move wherever I want. And that’s possible with snowshoes because unlike with regular boots, you don’t end up getting stuck somewhere and not being able to get out haha:)

I really took this trip as a purely sports activity, because the weather actually sucked. I was hit by a massive fog & snow storm, so the visibility was really low. Glad I had my compass with me, otherwise I would get lost in that dense forest immediately.

As for as snowshoeing goes, you often ask me what kind of snowshoes I have. I gotta disappoint you guys because snowshoeing isn’t really my thing. I prefer crampons. However, crampons are only suitable when the snow is frozen. Snowshoes are more suitable for powder and loose snow. But when it’s a powder day, a passionate skialpinist like me will definitely not go for snowshoes. In addition, the advantage of touring skiis is that you can go down the mountain after you climb it, which you can’t really do with snowshoes, so you have to walk down again. Which is pretty boring. So to answer the question, I rented them in Boží Dar. :)

And what about you guys? How do you feel about snowshoes? Have you ever tried them? :)))

E.

WEARING: 

All – Peak Performance

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Klinovec Snow Shoeing

  1. Monika
    March 13, 2019 at 07:16

    Sněžnice mám moc ráda! :) Je to pro mě super zimní alternativa pro moje oblíbené chození po horách a člověk si u toho ještě fajnově zamaká :). Skialpy jsem už taky párkrát zkoušela, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jestli jsem jim přišla na chuť… Bojím se totiž sjíždět v hlubokém sněhu a volném terénu, takže je to trochu trápení :D.
    Nicméně horám zdar!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.