Karl Who?

Ahoooooj!

Dneska vás zásobím ne tolik zajímavým outfitem, ale pro mě na druhou stranu typickým a takovým, v kterém mě asi uvidíte nejčastěji. Vzhledem k tomu, že se nevejdu do jediných svých džínů, tak musím nosit společenské kalhoty, které jsou trochu volnější:D Takže tohle jsou pravděpodobně jediné kalhoty, ve kterých mě teď uvidíte.

Na sobě mám šperky z nejnovější geometrické kolekce od Pandory a totálně jí miluju. Víte jak strašně miluju geometrii a linie, vždyt moje tetování jsou toho důkazem, takže vám musí být jasné, jak strašně se tahle kolekce trefila do mého vkusu!:)

Taky na sobě mám svojí novou mikinu, kterou jsem si pořídila u Karla Lagerfelda. Podle mě je Karl jeden z nejlepších současných návrhářů a jeho tvorbu neuvěřitelně obdivuji. Už jste viděli jeho nejnovější černobílou kolekci?!? Kdyby mi někdo dal půl milionu a řekl mi: “běž a kup si oblečení”, půjdu právě tam a ten půl milion tam nechám:D

A co vy? Co byste si koupili, kdyby vám někdo dal půl milionu na oblečení? Do jakého obchodu byste šli jako první? :)))

E.

Hey everyone! 

Today I’m gonna show you how my everyday outfit (but not so interesting and inventive) looks like. This is a typical one for the last few weeks, because since all of my jeans don’t fit me, I have to wear a pair of work pants that are a little looser, haha:) So these are probably the only pants you can see me wearing lately. 

I’m wearing jewelry from the latest Pandora geometric collection, and I totally love it! You know how much I love geometry and all kinds of lines (my tattoos are the proof), so you must know how much this collection hit my taste :)

I’m also wearing my new sweatshirt by Karl Lagerfeld. I think Karl is one of the best designers and I admire his work very much. I mean, have you guys seen his latest black&white collection?!? If someone gave me half a million dollars and told me: “Go and buy some clothes”, I’d go there and I’d spend that money right there, haha:)))
And what about you guys? What would you buy if someone gave you half a million dollars for your clothes? Which stores/brands would you go to first? :)))

E.

WEARING: 

Top – Karl Lagerfeld
Pants – H&M
Shoes – Reserved
Hanbag – Zara
Blazer – Mango
Jewelry – Pandora

    

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.