Istanbul

Ahooooooj!

Před několika dny jsem se vrátila z Istanbulu, který jsem navštívila poprvé v životě. Strávila jsem tu dva dny a byla jsem naprosto nadšená. Upřímně jsem moc nevěděla, co čekat, ale to je občas lepší a i tady se mi to vyplatilo:)

Počasí vyšlo na jedničku, teplota se pohybovala kolem 15 stupňů a většinu času svítilo sluníčko. Prošla jsem (aspoň doufám) ty nejdůležitější památky, které jsem si narychlo sepsala, protože tohle byl dost spontánní výlet, na jehož přípravu jsem měla jen pár hodin :D 

Ještě ale musím pochválit aerolinku Turkish Airlines, která mi teda vyrazila dech. Když se mluví o nadstandardu, všichni si vybaví akorát Emirates nebo Qatar Airways, ale o Turkish Airlines neví nikdo a to jsou dost srovnatelné.

Asi nejznámější památku, kterou v Istanbulu najdete, je Hagia Sofia. Chtěla jsem se i něco dozvědět, takže jsem si našla guida, který se mnou hodinu běhal po chrámu a snažil se mi předat všechno, co věděl. Věděli jste třeba, že byl postavený už v roce 537 n.l., a to za pouhých 5 let? Nebo že původně to byla křesťanská stavba, která se později přetransformovala na islámskou mešitu a dnes slouží jen jako muzeum?

Další mešitu, kterou jsem prozkoumala byla Mešita Sultan Ahmed, která je díky své modré barvě také nazývána Modrá Mešita. Do ní se dalo dostat zdarma.

Do paláce Topkapi jsem také nahlédla. Tam je největším lákadlem Harem, který vám osvětlí to, jak všechny sultánovy ženy žily, což bylo neméně zajímvaé vidět.

Nemohla jsem vynechat ani Egyptian market, kde jsem nakoupila všechny možné dobroty, včetně tradiční baklavy a turkish delight. Musím se přiznat, že jsem ani jedno nikdy předtím neměla a i přesto, že sladké miluju, tohle bylo i na mě moc, haha:) Přísahám, že jsem nikdy nic sladšího, než baklava neochutnala:D

Co se týče bezpečnosti, na kterou se mě dost lidí ptalo, nijak mi nepřišlo, že by byl Istanbul nebezpečný. Ve městě žije skoro 20 milionů lidí, takže jste téměř neustále obklopeni davem. A pokud nebrouzdáte někde sami v noci, nic se vám nemůže stát.

Anyways, stoprocentně jsem v Turecku nebyla naposledy, ještě by mě strašně zajímala Cappadocia, Pamukkale a nějaké místní hory! Na moře mě moc neužije, takže klasickou Antálii asi přenechám jiným, hihi:))))

E.

Hey guys!!!

A few days ago I returned from Istanbul, which I visited for the first time in my life. I spent two full days there and I was absolutely thrilled to finally see it. I honestly didn’t know what to expect, but that’s sometimes better because then you’re excited about everything you see. 

The weather was absolutely fantastic, the temperature was around 15°C and most of the time the sun was shining. I went through (at least I hope I did) the most important sights. 

Before I tell you what I saw, I need to compliment Turkish Airlines because their service totally got me. When it comes to premium service, everyone thinks of Emirates or Qatar Airways, but no one actually knows about Turkish Airlines, which are definitely comparable.

Anyways, perhaps the most famous monument you can find in Istanbul is Hagia Sofia. I wanted to learn something, so I took a guide who was running around the mosque with me for an hour trying to tell me everything he knew. For example, did you know that it was built in 537 AD in just 5 years? Or that it was originally a Christian cathedral, which was later transformed into an Islamic mosque and today serves only as a museum?

Another mosque I explored was the Sultan Ahmed Mosque, which is also called Blue Mosque because of its blue color. It was free to get in, so I strolled for a few minutes there as well. 

I also stopped by Topkapi Palace. The greatest attraction of this palace was definitely Harem, which shows how all the sultan’s women lived, which was worth seeing.

I could not miss the Egyptian market either. I had to buy all the candy just to try it, including traditional baklava and turkish delight. I have to admit that I never had either baklava or turkish delight before and although I love sweet stuff, this was way too much even for me, haha ​​:) I swear I’ve never tasted anything sweeter than baklava, haha:)

When it comes to safety, a lot of people were asking me how safe the city was. Well, I didn’t have the feeling that I was unsafe at any moment. There is almost 20 million people, so you’re basically always in the middle of a crowd and unless you’re walking on doubtful streets at night alone, nothing bad can happen to you. 

Anyways, I said to myself, that this was not my last time in Turkey, I still want to explore Cappadocia, Pamukkale and some local mountains as well! As you guys know, I’m not a big fan of the sea, so I’ll leave the classic Antalya for others, hihi :))))

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Istanbul

 1. Martina
  February 25, 2018 at 22:23

  Chtělo by to chlapa, co myslíš Eliško ? Nebo ti sólo cesty vyhovují ?

  • February 27, 2018 at 15:59

   Chlapa na cesty by to chtělo, ale žádnej zatím mýmu tempu nestačil :DDDDD

 2. Mia
  February 17, 2018 at 18:01

  Muzu se optat, jakym objektivem fotis na cestach?

 3. Pajushine
  February 14, 2018 at 11:16

  Teda Elisko, pekne fotky, ale Turkish Airlines jsou na top urovni svetovych aerolinich minimalne 5 let 😀 Ale asi lepsi pozde, nez-li pozdeji 😊

 4. Míša
  February 14, 2018 at 10:06

  Zase moc pěkný příspěvek. Nemohla bys prosím sepsat článek, Jak si na takové výlety šetříš? Protože ode mě ty peníze utíkají :D.

 5. Anna
  February 14, 2018 at 10:05

  Presne, Turkish jsou super :)) Letela jsem s nima uz nekolikrat a casto i s prestupem, a treba v Istanbulu maj super sluzby i kdyz jen prestupujes. Taky vzdycky dostanu bezlepkovy jidlo, aniz bych musela cokoliv priplacet, a tak vubec. Nic pro ne neni problem. I kdyz mas nadvahu kufru 😄
  Jinak Istanbul je super! A nebezpecny to tam fakt neni, za to muzou spis akorat media, ze lidi maji takovy pocit. Minuly jaro jsem tam byla trochu na dyl na takovym workshopu a chodila jsem se kazdej vecer do noci prochazet po meste, casto sama a nikdy jsem se necitila nijak moc ohrozene :)

 6. February 13, 2018 at 12:45

  Paráda, úplne si ma navnadila na kúpu leteniek! :)

  https://bezrozmyslu.blogspot.cz

 7. February 13, 2018 at 10:51

  Neplánovaný výlety zpravidla bývají ty nejlepší! :D Turkish Airlines mi zrovna minulý týden chválila i kamarádka, která s nima letěla, takže na tom asi něco bude.
  Fotky z tripu se ti fakt moc povedly! :-)
  Lucienne

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.