Ice-Climbing

Ahoooj!

Poprvé jsem vyzkoušela ledolezení!!! A můj excitement pořád ještě neopadl i přesto, že už je to pár dnů, možná i týdnů zpátky.

Iceclimbing kombinuje totiž všechny prvky, které mě baví a ještě dlouho bavit budou – hory, sníh, led, lezení, výšky, adrenalin a sportovní výkon.

Ani nevím, kde začít.

Asi u toho adrenalinu. Kdykoliv se pod vámi může led utrhnout a vy skončíte na zemi jištění nejištění. Sportovní výkon je to docela solidní, hlavně na předloktí a záda, ale při lezení – stejně tak jako při klasickém lezení po skále – pracují lýtka i stehna. Nejvíc samozřejmě pracuje mozek, protože je absolutně přesycený adrenalinem. Srdce buší tempem 120 tepů za minutu. A o tom pocitu, když stojíte nahoře nad ledopádem, s dvěma cepíny v ruce, ani nemluvím. Mně se nahoře chtělo brečet.

Rozhodně to nebylo naposledy, kdy jsem ledolezení zkoušela. Teď mu ale budu muset dát zase na půl roku pauzu. Do další zimy budu poctivě trénovat na stěně – už jsem si nakoupila lano, nový sedák, ATC a osmu na jištění a doufám, že to bude aspoň jednou týdně můj trénink místo fitka. Dřív jsem lezla docela dost, protože pocházím z lezecké rodiny. Jenže jak přibyly povinnosti, frekvence lezení spadla na nulu. Příbuzní se věnují klasickému lezení po skalách, mě – jak jste si mohli už možná všimnout – to táhne výš O:-)

E.

Hey adventurers! 

I’ve tried ice climbing for the first time !!! And my excitement still hasn’t gone down even though it’s been a few days, maybe weeks back.

In fact, iceclimbing combines all the elements I enjoy – mountains, snow, ice, climbing, adrenaline and performance & physical activity. 

I don’t even know where to start.

Let’s talk abour the adrenaline. The ice can whenever break, and you end up on the ground no matter whether someone is belaying you or not. When it comes to physical activity, there’s a lot of pressure especially on your forearms and back, but when climbing – as well as in the traditional rock climbing – the calves and thighs are working hard too. Of course, the brain works the most because it’s completely overloaded with adrenaline. Heart beats at 120 beats per minute. And I’m not even talking about the feeling when you get to the top, with two ice axes in your hands and your legs are shaking. I wanted to cry up there. 

It was definitely not the last time I tried ice climbing. But now I have to give it a break for half a year. Till the next winter I will be practicing on the wall – I have already bought a rope, a new harness and an ATC and I hope I will do climbing instead of my regular gym routine at least once a week. I used to climb quite a bit when I was youger because I come from a climbing family. But as I got older and the duties came, the climbing frequency fell to zero. My relatives are dedicated to traditional rock climbing, I – as you may have already noticed – aim higher. 

E.

Ice-climbing selfie

ice climbing selfie

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  7 comments for “Ice-Climbing

 1. Anonymous
  June 6, 2019 at 22:35

  Eliško, můžeš udělat právě to, že takové spolupráce nebudeš dělat. Protože si jako blogerky musíte být vědomy, že je to fakt všude. Počítám tedy, že platí natolik, že pár unfollows kvůli tomu překousneš.
  Jinak kdyby to u tebe byli třeba nějaké fit hodinky (ne z gumy haha) tak mi to k tobě a stylu hodí víc (např. chceš si trekovat své výkony atd.) ale DW prostě ne, i když ti věřím, že je nosíš. Tak když už je máš, ještě abys je nenosila :) Spíš ale osobně myslím, že sama by sis reálně šla vybrat jinam.

  Jinak bych ocenila nějaký osobní článek, co třeba něco jako tvé rutiny, jak se motivuješ do cvičení a tvých výkonů, kdo tě inspiruje a koho ráda sluješ, tipy na knížky, filmy, dokumenty, hudbu …

 2. Katka
  May 30, 2019 at 18:12

  Eli, po včerejších (asi) 5 stories s reklamou na DW už jsem musela dát (po teď už pár letech) unfollow. I když ráda koukám na tvé fotky, tak už se pro ně budu vracet pouze sem. Doufám, že tu najdu někdy taky nějaké outfitové články (třeba alespoň víc outfitů v jednom článku), protože primárně jsem tě začala sledovat kvůli tvému jedinečnému vkusu v oblékání. Ale inspirovala si mě i k nějakým cestám a na tvé fotky koukám ráda vždy. Přesycení reklam na IG mě mrzí. Měj se hezky a budu se těšit na tvé skvělé fotky a videa :)

  • May 30, 2019 at 20:05

   Ahoj Katko, to mě docela mrzí, protože na mém instagramu jsem měla reklamu přesně po 30 dnech…:( a docela si zakládám na tom, aby jí tam bylo minimálně.

   • Katka
    May 31, 2019 at 12:56

    Ani to není tak o tom, že by byla často, ale že je to DW. Samozřejmě když spolupracuješ s firmou jejíž produkt sedí k tvému obsahu, tak je to ok. Ale sleduju tě už dlouho, vím jaký jsi minimalista co se šperků týče. A najednou máš na sobě náramky a prstýnky a děláš tomu reklamu. Přijde mi, že tohle nejsi tak úplně ty. A když už bych u tebe čekala promo nějakých šperků, tak rozhodně ne DW nebo Pandora, ale právě něco minimalistického, třeba lokálního. Ale samozřejmě to je čistě tvá věc jakou spolupráci vezmeš.

    • June 1, 2019 at 21:13

     Katko, jak jsem všude několikrát psala, nikdy bych nedělala reklamu něčemu, co mi není sympatické a čemu sama nevěřím. Ale zrovna DW dělá tak minimalistické produkty, že to jsou jediné šperky, které OPRAVDU nosím a líbí se mi. Žádné cetky s přívěšky, jen čisté linie. Neříkám, že nosím všechno dohromady, to zase ne. Cílem stories bylo ukázat celý set dohromady, to je všechno :) ALe tvůj názor chápu a moc si cením, žes mi to napsala, zamyslím se nad tím a zkusím reklamu ještě víc omezit. Měj se krásně!

     • Anonymous
      June 2, 2019 at 16:57

      Ahoj Eliško, já se taky vyjádřím k tomuto tématu, když už je otevřené, pokud ti to nevadí.
      Tvůj blog a ig stále považuji za jeden z nejlepších českých, co se týká cestování, hor a přírody. Vytváříš ta nejúžasnější videa, která jsou snad schopná přenášet k nám i vůně tvých cest. Ty detaily se kterými si dáš práci jsou prostě dechberoucí.
      Už jsem několikrát psala přímo na ig, že třeba já si myslím, že reklamu na ig děláš velice umírněně a 90% věcí pasuje k tvému životnímu stylu.
      Myslím, že tady jde spíš o to, že DW prostě většinu lidí už s prominutím fakt sere :-D Jednak asi požadují, aby jim daná kampaň šla ve stejný čas, takže člověk otevře ig a v 5 stories najednou super akce a super nová kolekce s DW. Já to vždy rychle překlikám, abych se mi znova neukazovala, ale vždy u toho i tak koulím očima. Třeba beru, že DW dělá Michaela Jonášová, tam budiž, ale jak psala slečna výše, k tobě a např. Kamile z The Sikls mi to vůbec nepasuje. Ještě ty máš aspoň půl na půl tu módu, ale Kamila nám stokrát napíše, jak cestují v jednom báglu, 3 týdny chodí v jednom tričku a kraťasích, ale k tomu má na ruce DW hodinky, náramek a 3 prstýnky … ale nene :-(
      Já jsem třeba ten typ, co bych díky této propagaci ze strany DW tyto hodinky nenosila i kdybych je dostala zdarma. Ale to není rozhodně chyba z tvé strany, to považuji za špatný marketing a výběr profilů ze strany DW a jejich způsob jak kampaně vedou.
      JInak ledopádový report opět boží a je super, že stále nalézáš a plníš si nové a nové výzvy. Jen tak dál.
      Vendula

     • June 2, 2019 at 17:36

      AHoj Vendy:) Moc děkuju za vyčerpávající komentář a upřímný názor. Můžu ti tady na místě odpřísáhnout, že hodinky DW nosím denně, a to i v horách, takže já bych řekla, že to ke mně sedí. Přesně jak říkáš, nejsem zase úplný zabedněnec a nějaký gumový hodinky bych na ruku nedala ani kdyby byly tisíckrát lepší a funkčně schopnější do přírody. I když přírodu miluju, pořád myslím, že mám nějaké estestické vnímání, hihi:) Skoro žádné šperky nenosím a tyhle moje hodinky jsou jediný můj šperk. Jak jsem psala výše, neříkám, že hodlám nosit celý set hodinek, náramku a prstýnků najednou – cílem bylo opravdu jen ukázat, jak set vypadá dohromady. Tak to je na mou obranu.
      Na druhou stranu rozumím tvému rozhořčení, že DW už je otravný. Dělají mass marketing, se kterým bohužel já nic neudělám.
      Měj se pěkně a ještě jednou děkuji za názor! <3

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.