How to Wear a Blazer

Ahoooooj!

Určitě jste na mém Instagramu zaznamenali, že jsem se pustila do jarní výzvy se Zootem! A v čem tahle výzva spočívala? Šlo o to, že jsem si vybrala jeden basic kousek, který jsem postupně každý den v týdnu kombinovala s něčím jiným do jiného stylu. A proč se do něčeho takového pouštím? Abych ukázala, že jeden kousek můžete nosit na několik způsobů a nemusíte se držet jen jednoho zažitého.

Vybrala jsem si sako, které má spousta lidí spojeno s business dress-codem, ale vůbec tomu tak být nemusí! Zrovna černé delší sako se dá nosit snad na každou příležitost!

Většina kousků, co mám v článku na sobě, je právě ze Zootu, takže kdyby se vám nějaký líbil, zalovte tam:)

Tak tady je výsledek a mě by strašně zajímalo, jaký outfit se vám líbí nejvíc!:) Dejte vědět do komentářů!<3

 

1/  PONDĚLÍ –> S CULOTTES

Culottes odjakživa miluju (dokážou totiž schovat pár kilo navíc, hihi:)), a tak bylo moje pondělní kombo právě s nimi.

Hey everyone! 

You have certainly noticed on my Instagram that I have accepted a spring challenge with Zoot! And what was this challenge about? It was about choosing one spring basic piece which I combined in a different style each day of the week. And why did I do such a thing? To show that one piece can be worn in several ways and you don’t have to stick to just one.

I chose a blazer that is usually associated with business dress-code, but it doesn’t have to be like that at all! A black longer blazer can be worn on every possible occasion, so guys show some creativity!

Most of the clothes I’m wearing in the pictures is from Zoot, so in case you like them, check out their store. 

So here is the result and I would be really interested in what kind of style you like the most! :) Let me know in the comments! <3

 

1 / MONDAY -> WITH CULOTTES

I’ve always loved culottes (they can hide those kilos you gained during winter, haha :)), so my Monday combo was with them.

2/ ÚTERÝ –> DO PÁNSKÉHO STYLU

A abych nevypadala úplně jako pán ve středních letech, vložila jsem do outfitu výraznou barvu, která to trochu osvěžila. Navíc sako má zlaté knoflíky a k nim sedí žlutá jak vyšitá!:)

2 / TUESDAY -> MEN’S STYLE

And not to look completely like a middle-aged man, I added a bright color that made it a little bit more fresh. Also, the jacket has gold buttons, so yellow goes great with it. 

3/ STŘEDA –> BUSINESS

Celu středu jsem lítala po schůzkách (ne, nešla jsem na pohovor na práci letušky:D), takže jsem potřebovala trochu vypadat. V tomhle případě jsem sáhla po staré dobré klasice – kalhotovém kostýmu, ale místo košile nahodila bílý tričko, aby outfit nevypadal moc usedle.

3 / WEDNESDAY -> BUSINESS

I had several meetings on Wednesday (no, I did not go for an interview for a stewardess job haha), so I needed to look a little more elegant. In this case, I went for a classy style – suit with pants, but instead of a regular shirt I chose a white cotton t-shirt to make the outfit look a bit more modern. 

4/ ČTVRTEK –> SE SKLÁDANOU SUKNÍ

Skládané delší sukně jsem si oblíbila stejně jako culottes, takže čtvrteční outfit patřil právě tomuhle zelenému skvostu. Původně jsem chtěla vyrazit v sandálkách, ale nakonec takové teplo nebylo, takže přibyly silnoky, šála a čepice a boty jsem vyměnila za kotníčkové.

4 / THURSDAY -> WITH PLEATED SKIRT

I fell in love with long pleated skirts as well as with culottes, so Thursday’s outfit was all about that green-ish masterpiece. Originally, I wanted to go out in sandals, but in the end the weather was colder than I expected, so I added black tights, scarf and the hat and exchanged the sandals for ankle boots.5/ PÁTEK –> S DŽÍNAMI

Sako se hodí i do pohodlného street stylu, jen ho trochu zjemní. V pátek jsem se chystala do hor, takže jsem potřebovala něco ultra pohodlného a není snad větší klasika, než modré džíny, bílé tričko a tenisky.

5 / FRIDAY -> WITH JEANS

The jacket also fits into a comfortable street style, it just makes it softer. On Friday I was going to the mountains, so I needed something ultra comfortable and there is nothing more classic than blue jeans, white t-shirt and sneakers.

Tak co myslíte? Povedlo se mi zkombinovat sako do všech možných stylů?

Dejte mi vědět, jaký outfit se vám líbil nejvíc a třeba jestli tyhle challenge mám dělat častěji! Napadá mě spousta kousků, se kterými by se dalo takhle vyhrát! :)

E.

So what do you guys think? Did I manage to combine my jacket in all possible styles?

Let me know which style you liked the most and whether I should do these challenges more often! I think there is tons of pieces that could be combined in different ways!:) 

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “How to Wear a Blazer

 1. S.
  April 22, 2018 at 18:33

  Me se nejvíc libi ten s tou sukni skladanou! 😍 Kde nejčastěji hledáš inspiraci na outfity Eli? 🙂

  • April 22, 2018 at 21:19

   Tyjo víš že nehledám? :) Prostě si vyberu vždycky jeden kousek, kterej si chci vzít ten den na sebe a přemejšlim, co by se k němu hodilo. A vždycky něco vykouzlim ráno:))))

 2. April 19, 2018 at 20:39

  Rozhodně jsem pro, aby jsi to dělala častěji, hrozně mě to baví :))

 3. Lucie
  April 19, 2018 at 16:19

  Celou dobu jsem si říkala, že úterní outfit je prostě top.. a ve chvíli, kdy jsem uviděla ten páteční.. tak fakt nevím! :D Ta kombinace by mě nikdy nenapadla, ale vypadá to parádně.. víc takových výzev, fakt pecka!! :) Moc ti všechny ty kombinace sluší a to střídání stylů mě neskutečně baví! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.