Home Vibes

Ahooooj!

Tak vzhledem k tomu, že poslední dobou pomalu vyměňuju staré kousky v bytě za nové, rozhodla jsem se vám trochu přiblížit to, jak já vlastně bydlím. Když se řekne blogerka, tak si každý představí nějaký stylový byt v centru s vysokými stropy, kde jinou než bílou barvu nenajdete. Jenže tak to vůbec není.

Do mého bytu jsem se přestěhovala když mi bylo 18, takže hned po maturitě (a rozhodně ne z toho důvodu, že bych musela – prostě jsem chtěla být samostatná:))) a v tu chvíli jsem absolutně netušila co je to nějaký DESIGN. A bohužel podle toho taky můj byt vypadá. Je to splácanina IKEY a pár designových kousků, které jsem si pořídila teprve nedávno. Nijak mi to asi ani nevadí, protože ve svém bytě trávím tak málo času, že se ani nestačím rozčilovat.

Takže vezmu to postupně.

Obývák.

Tady trávím většinu času, protože když už jsem doma, tak pracuju z domova. A protože chvíli neposedím, tak se většinou s počítačem válím na gauči ve všech různých pozicích. Teprve nedávno jsem si pořídila novou televizi. Kdybyste viděli tu starou, tak se mi nedivíte:D Poprvé mám smartku od Philips s ambilightem a jsem z ní úplně vyřízená. Ne, že bych si zkvalitnila obraz Ulice nebo Výměny manželek (:D), na televizi jako takovou jsem naposledy koukala asi před pěti lety, a to jen z toho důvodu, že dávali všechny díky Harryho Pottera za sebou, ale používám spíš všechny její ostatní funkce. Youtube, hudba (hoooodně hudby) a taky trošku Xbox (hihi:))

Heyyyyy everyone!

So, asI’ve been replacing the old pieces in the apartment with new ones lately, I’ve decided to show you guys around a bit. When you say blogger, you probably think of a super stylish apartment with a high-ceiling and huge windows, where you wouldn’t find any other color than white. But that’s not my case.

I moved to my apartment when I was 18 (and certainly not because I had to – I just wanted to be independet, haha) and at that moment I had no idea what DESIGN was. And unfortunately, my apartment looks like it. It’s IKEA mixed with a couple of design pieces I’ve just bought recently. I don’t really mind, because I spend so little time in my apartment, that I don’t even have time to get mad at myself for not changing it. 

So let me start with the largest room.

Living room.

I spend most of the time here because when I’m home, I work from my couch. And because I can’t sit for more than an hour, I usually lie down with my computer on the couch using all different positions. Only recently did I get a new TV. If you saw the old one, you would understand why I got a new one. For the first time I have a Philips smart TV with ambilight and I’m completely thrilled about it. Not because I love watching series – the last time I watched TV was about five years ago – but I use the smart TV for its other function. Youtube, music (a lot of music) and also a little bit of Xbox (hihi :))

Taky jsem si potáhla nově gauč, který býval béžový, ale po pár letech jsem nasbírala takových fleků od kari, rajské, inkoustu, laku na nehty a make-upu, že už se na to nedalo dívat. Vzhledem k tomu, že mám šedý gauč, tak jsem si musela pořídit i nový stůl na odkládání svých nohou, který byl předtím taky dubový. Vybrala jsem betonový vzor, na kterém teď ulítávám ze všeho nejvíc. A na něm teď vznikají všechny ty fotky na Instagram:DD

I also bought a new cover for my couch that was beige before, but after a few years I collected many shades of curry sauce, ink, nail polish and make-up. Since I have a gray sofa now, I had to buy a new conference table, which was also made of oak before. I chose a concrete pattern, about which I’ve been super crazy recently. And that’s actually how all the photos for Instagram are created haha!:)))

Vlevo v rohu je zrcadlo. Úplně zbytečné, ale přece jenom svůj význam má. Mám byt hodně tmavý, a tak jsem do něj potřebovala dostat nějaké světlo, s čímž mi obří zrcadlo dost pomohlo. Navíc se před nim koná veškeré líčení, protože v koupelně mám taky dost tmu. A třetí význam je takový můj malý fotokoutek, haha:)

There is a mirror in the left corner. Seemingly completely useless, but it does have its meaning. My apartment is very dark in general, so I needed to get some light in it, which I managed to do with this giant mirror. Moreover, all the makeup ritual is taking place here as well, because my bathroom doesn’t feature a good light either. And the third reason is shooting pictures again, haha:)

Poslední dominanta je věšák s oblečením. No, jakožto správná blogerka mám takových hadrů, že to ani hezké není, takže už musím řešit provizorní možnosti uskladnění. Bohužel dvě třímetrové skříně už nestačí.

The last dominant is a clothes hanger. Well, as a right blogger I have so many clothes that it doesn’t fit into my closet anymore, so I have to deal with temporary storage options. 

Ještě se musím pochlubit svým geniálním lustrem! Když ho večer rozsvítím, vrhá na bílé zdi strašně zvláštní vzory:)

Also, I need to show you guys my brilliant chandelier. When I turn the light on, it casts weird but interesting shadows on my white walls:) 

Koupelnu mám snad tu nejmenší na světě. Přísahám bohu, že se do ní dva lidi nevejdou. Na poličce najdete všechny moje poklady. Často se mě ptáte, jakou kosmetiku používám a jestli mám nějakou svojí oblíbenou značku. Neměla jsem, ale už mám. Vždycky jsem používala levné make-upy z D&M a bylo mi to úplně jedno, co si patlám na obličej. Ale pak jsem objevila Dior a nedám na něj dopustit. S výjimkou make-upu, který mám od Clinique a ten už nikdy nevyměním!

My bathroom is the smallest bathroom ever. I swear to God that two people wouldn’t fit in it. On the shelf you will find all my treasures. You guys often ask me what cosmetics I use and whether I have a favorite brand. I didn’t have one a few months ago, but I have one now. I’ve always used cheap foundations from D&M, and I didn’t really care what I put on my face. But then I discovered Dior and I would never change it. Except for the foundation – I use “even better” by Clinique :) 

V ložnici mám všechny skříně s oblečením, takže ta je po obýváku druhá největší místnost. Z ložnice mám i vstup na balkon, ale tam jsem nebyla ani nepamatuju. Představa posedávání na balkonu mě úplně nerajcuje :D Ale není nic lepšího, než v neděli si přispat, dát si snídani v posteli a pracovat z postele <3 Mimochodem tady vzniká dálší várka fotek na Instagram! :D

There is a huge closet in my bedroom, so it’s the second largest room after the living room. From the bedroom I have access to a balcony, but I never use it. The idea of sitting on the balcony doesn’t really turn me on, haha:) But there is nothing better than to sleep in on Sundays, have breakfast in bed and work from bed <3 By the way, some of my pictures on Instagram were created right here, haha:) 

Pak mám v bytě i pracovnu (se stolním počítačem, další postelí a obrovskou knihovnou), která bohužel svůj účel neplní. Jediné, co stojí za zmínku je moje sbírka pohledů. Před několika lety jsem se rozhodla si z každé své cesty přivézt pohled. Ty se mi začly tak kupit, že jsem je všechny vyvěsila na nástěnku a dneska už takovýchle nástěnek mám 6, takže prakticky zabírají celou jednu stěnu:)

Then I have an office (with a desktop computer, another bed and a huge library) which unfortunately doesn’t fulfill its purpose. The only thing worth mentioning is my collection of postcards. A few years ago I decided to bring a postcard from every trip. When I got enough of them, I put them all on the cork board and today I have 6 of those boards, so they basically fill up the whole wall:)

V chodbě najdete hlavně můj botník, ze kterého je mi špatně vždycky když ho otevřu. Nejsem schopná žádné boty vyhodit, takže pořád jen přibývají, takže dvacet tři poliček, každá po čtyrech párech praská ve švech.

In the hallway, you’d find mainly my shoes. I’m the kind of person who never throws anything out, not speaking about shoes, so my shoe rack is still growing, so there are twenty-three shelves and every shelf contains four pairs, so you can only imagine how many shoes I have. 

A posledním přírůstkem do mého bytu je myčka. Doufám, že mě nepřestanete sledovat když vám řeknu, že je tohle moje první myčka v životě. Ani u rodičů, ani těch 7 let, co v tomhle bytě jsem, jsem myčku nikdy neměla a nádobí jsem celý život myla v ruce. Takže ani nevíte, jakou jsem z ní měla asi před měsícem radost!!! :))))


And the last purchase to my apartment was the dishwasher. I hope you won’t judge me, when I tell you this is my first dishwasher in my life. I didn’t have one when I was living with my parents and I didn’t have one for those 7 years I’ve been living in this apartment. Yeah, I have always washed dished by hand, so you guys can imagine how happy I’m this brilliant machine, haha:)

Tak takhle nějak vypadá moje bydlení za posledních 7 let. Těm, kdo očekával stylový design se omlouvám, že tím můj byt nedisponuje, haha:))) Kdyby vás cokoliv zajímalo, napište do komentářů, ráda odpovím!:)

E.

So this is how my apartment has looked liked for the past 7 years. I apologize to those who thought that my apartment would be one big design. If you’re interested about anything, just let me know in the comments, I’d love to answer! :) 

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  14 comments for “Home Vibes

 1. Lucie
  February 20, 2018 at 12:02

  Mě by zajímalo, jak dlouho Vám trvá si všechny boty umýt :D … já už raději na jela na systém, za dvoje nové,
  jedny pryč :)) přibývá to pomaleji..

  • February 20, 2018 at 13:35

   Hahahaa no boty vždycky hodim do pračky, protože mě nebaví je mýt, takže beztak polovinu z nich vždycky zničim, takže to je můj systém :DDDDDDD

 2. Elis
  February 14, 2018 at 20:44

  Děkuji za odpověď,ať se daří.Jste vážně blázen v dobrém slova smyslu😀moc vám fandím.

 3. Anonymous
  February 10, 2018 at 21:11

  Mně se slátanina IKEA a pár designových kousků líbí. Není na tu myčku brzy? Ptá se 40-tka, stále bez myčky. V plánu je již dvacet! let. Ale co mám dělat, když přednost vždy dostane “nějaká pohlednice”.

  • February 12, 2018 at 13:12

   Haha, no já už zjistila, že nás je víc, kdo tu myčku neměl:D Trochu se mi ulevilo:))) Však ono to šlo i bez ní, žejo:))))

 4. svetlane.
  February 8, 2018 at 18:45

  Wooow Eliško, takhle podle mě vypadá stylový byt – z článku jsem pochopila, že pro tebe je to slátanina IKEA, ale přesně tak vypadá stylový!
  Jen mi vrtá hlavou, kde ji na to vzala finance od 18? :O A až budeš nějaké boty prodávát dej mi odkaz :D

  • February 12, 2018 at 13:13

   Já pracuju od 15 a společně s kapesným od rodičů mi to stačilo:) Samozřejmě nemám byt za 20.000,-/měs., mám super nájem ;) Haha OK, dám! :D

 5. svetlane.
  February 8, 2018 at 18:44

  wooow eliško, to je ale OPRAVDU STYLOVÝ BYT! pochopila jsem z článku, že píšeš že stylový není, ale tak přesně si stylový představuji!
  jen mi otázka vrtá hlavou, kde jsi na to všechno od 18 vzala finance? :O :D

 6. Daniela
  February 7, 2018 at 16:56

  Ahoj,nebolo to príliš finančne náročné v 18tke začať bývať sama?😄

  • February 12, 2018 at 13:17

   Ahoj, bylo:D Ale já jsem strašně paličatá a když si usmyslím, že budu bydlet sama, tak pro to udělám všechno. Taky jsem chodila na 3 brigády a naopak neutrácela za kraviny :)

 7. Viki
  February 7, 2018 at 16:46

  skvelý článok..je super, že si nám ukázala kúsok svojho súkromia..byt sa mi k tebe celkom hodí :) a ten stolík je boží !

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

 8. Elis
  February 6, 2018 at 21:32

  Dobrý večer Elisko, již delší dobu vás sleduji a jste úžasná. Někdy mi přijde až nemožné,co vy všechno stihnete..ten výstup na Kilimandžáro byl dechberouci a to doslova 😀 Zajímá mě a pokud to není tajné či nevhodně položená otázka,kde na to všechno berete peníze a čas, když studujete a pracujete…a to všechno oblečení,teď už tedy chápu.Mate opravdu doma😀😀díky a přeji mnoho krásných zážitků na vašich cestách.

  • February 12, 2018 at 13:22

   Dobrý večer Elis:) No to je těžká otázka, haha:) Co se času týče, tak se prostě jednoduše nezastavím. Není pět minut, kdy bych něco nevyráběla nebo nepracovala. Občas je práce na úkol školy, což me trochu mrzí, ale jsem už na inženýrovi a tam je přeci jenom ta docházka trochu volnější, nicméně o to je to potom těžší, protože mi přednášky a cvika chybí, tak musím dohánět doma v učebnicích. V trénování mám volnou pracovní dobu, záleží jen na mě, kdy si určitý trénink dám, takže to se perfektně doplňuje se školou a vlastně i s cestováním. Vždycky když někam vyrážím, snažm se o víkendu, a pokud to není o víkendu, tak vždycky napíšu klientům tréninkový plán a cvičí beze mě. Už jsou na to celkem zvyklí, haha:) No a co se financí týče, tak já se opravdu snažím cestovat hodně skromně. Většinu jezdím autem nebo vlakem a letenky kupuju zásadně jen v akci. A ono spaní pod stanem není nijak finančně náročné – to víc utratím v Praze za oběd v restauraci, než za víkend v Tatrách pod stanem;)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.