Highway 1

Ahooooj!

Roadtrip se chýlí ke konci a my jsme se dostali od Santa Barbary až k Santa Cruz. Vlastně jsme projeli celou Highway 1 z jihu na sever. Zastávku jsme si udělali v Malibu, Monterey, Morro Bay, v Big Sur a stanovali jsme nakonec u vodopádů McWay Falls.

Vtipný bylo to, že jsme spaní neměli ten den vůbec vyřešený. Takže jsme si prostě řekli, že najdeme něco po cestě. Celou cestu kolem Big Suru jsem měla vystrčenou hlavu z okýnka a hledala jsem místo na spaní. Slunce se začalo neskutečnou rychlostí přibližovat k hladině moře a my po zkušenosti s hledáním místa za tmy v Joshue jsme se začli poohlížet už asi hodinu před západem.

Nic se nám samozřejmě nepodařilo najít, takže jsme se dostali až k vodopádům McWay Falls s tím, že to prostě riskneme a něco zkusíme najít tam. Zaparkovali jsme auto a začali se poohlížet, kam bychom to píchli. Popošli jsme po cestě směrem od vodopádů a najednou před námi bylo místo na útesu, kde jsme uviděli hnědou cedulku se stanem. Nikdy jsme nikde takovouhle cedulku neviděli, až tady, když už nám začali kapat do bot. A nikdo tam nebyl. A vedle vyhrazeného místa byl stůl a židle. Nechápali jsme, ale zajásali jsme, seběhli jsme k autu pro všechny věci a postavili stan na tom nejlepším místě, které jsme mohli najít.

Západ slunce byl opět naprosto spektakulární, takže jsme prostě jen seděli a pozorovali ho do té doby, než slunce zapadlo úplně. Pak jsme si sedli na lavici a do noci si povídali o životě. Všechno bylo super do tý doby, než mě poprvé napadlo, že v Kalifornii jsou vlastně medvědi, takže jsem dostala hysterák, že nás nějakej v noci sežere. A samozřejmě v noci jsem slyšela i něco čmuchat kolem nás, ale neodvážila jsem se vůbec pohnout.

Další den jsme ráno nasedli znovu do auta a pádili do San Francisca, kde se naše cesty rozdělily a já pokračovala už sama, ale o tom až zase příště!:)

E.

Hey travellers! 

My roadtrip is coming to an end because we went all the way from Santa Barbara to Santa Cruz. In fact, we used the Highway 1 from the south to the north, which is way more beautiful than the 5. We made a short stop in Malibu, Monterey, Morro Bay, Big Sur and slept at the McWay Falls

It was funny, that we didn’t even think of a place to sleep that day. We just thought we could find something on the way. When we got to Big Sur I had my head out of the window the whole time, searching for a place to sleep. The sun began to go down at an unbelievable speed, and after trying to find a place in the dark, back in Joshua, we started to look for it about an hour before the sunset. 

We couldn’t find anything, of course, so we got to the McWay Falls, just risking it and hoping to find something there. We parked the car and began to look where we could pitch the tent. We walked along some path and suddenly there was a spot on the cliff where we saw a brown sign with a picture of a tent. We’ve never seen such a sign anywhere, until now, when we were (I was) about to freak out. And nobody was there! And next to the place there was a table and a bench. We didn’t believe it, however we cheered, went to the car for all the things and pitched the tent in the best place we could find.

The sunset was once again totally spectacular, so we just sat down on the cliff and watched it until it was gone. Then we sat on the bench and talked about life till late. Everything was great until I first realized that there are bears in California, so I got quite hysterical about being eaten at night. And of course, at night, I heard something sniffing around us, but I didn’t dare to move. 
The next morning we went back to the car and drove further up to San Francisco, where our paths split and I continued on my own, but more about that in the next article! <3  

E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  2 comments for “Highway 1

  1. December 12, 2017 at 15:46

    Fotky vyzeraju uzasne, prirodu tam maju naozaj nadhernu!!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.