Healthy Pancakes

Článek vznikl ve spolupráci s Fitrecepty //healthy_pancakes

Ahoooj!

Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy přidala nějaký recept! Upřímně si vlastně ani nepamatuju, kdy jsem naposledy vařila. Nicméně když už vařím, tak je to něco zdravého.

Problém je ten, že strávím vždycky mnohem víc času hledáním na internetu než samotným vařením. Pro případ, že jste na tom stejně, určitě se vám bude – stejně jako mně – líbit trojvydání kuchařek od party nadšenců do zdravého životního stylu. Dali dohromady spoustu receptů na zdravé a nutričně vyvážené snídaně, obědy, polévky, saláty, smoothies, ale i dezerty. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je to, že u každého receptu jsou vypsané mikronutrienty, takže přesně víte, kolik jste čeho snědli.  

Pro případ, že vám vaření podle internetu nevadí, mají i webové stránky nebo dokonce appku s názvem Fitrecepty.

Vařila jsem podle nich už několikrát, ale z jednoho receptu jsem byla tak paf, že jsem se rozhodla ho s vámi sdílet. Jsou to lívance, ve kterých není ani gram bílého cukru ani mouky. Cukr je nahrazen banánem a mouka zase ovesnými vločky. Proteiny zajistí cottage a řecký jogurt nebo tvaroh na ozdobu.

Co na lívance potřebujete: 

 • 160 g mletých vloček
 • 100 g cottage
 • 1 lžička kypřícího prášku bez fosfátů
 • 1 lžička skořice
 • zralejší banán
 • 1 vejce
 • 80 ml sojového mléka

Na ozdobu potřebujete: 

 • řecký jogurt nebo tvaroh
 • jahody & borůvky (nebo jakékoliv jiné ovoce)
 • mátu

Postup:

Směs na lívance rozmixujte jednoduše dohromady. Rozpalte pánev a postupně na ní vytvarujte lívance a opékejte je cca 2 minuty z každé strany. Pokud máte dobrou pánev, nemusíte ani přidávat olej. To není můj případ, takže já jsem lívance pekla na půl lžičce kokosového oleje.

Ozdobíte řeckým jogurtem & ovocem a famózní (nejen) víkendová snídaně je na světě. Hotová jsem byla se vším všudy asi za 15 minut, což je důkaz toho, že zdravě to jde i rychle.

A chuťově?

Lepší lívance jsem snad nikdy nejedla. Fakt. Pár mi jich i zbylo, tak jsem je dala do ledničky a celé odpoledne jsem jí pravidelně navštěvovala a ujídala lívance samotné.

A co vy? Máte radši online recepty nebo staré dobré knížky? A vaříte vůbec podle kuchařek nebo to máte všechno v malíku? :)

E.

Heyyyyy! 

I don’t even remember the last time I added a recipe! I honestly don’t remember the last time I cooked. However, if I cook, it’s always something healthy.

The problem is that I always spend much more time searching the internet than cooking. In case you are the same kind of a person, you will definitely love this set of cookbooks, created by a group of healthy-lifestyle enthusiasts. They put together a lot of recipes for healthy and nutritionally balanced breakfasts, lunches, soups, salads, smoothies, as well as desserts. What I like most is that there are micronutrients listed for each recipe, so you know exactly what you ate. 

In case you don’t mind cooking from the Internet, they also have a website or an app called Fitrecepty. Unfortunatelly everything is in Czech. 

I have used these cookbooks several times, but I loved one recipe so much, that I decided to share it with you. These are healthy pancakes with no white sugar and no flour. The sugar is replaced by a banana and the flour by oatmeal. Proteins are provided by cottage cheese (which goes inside) and Greek yogurt (which goes on the top).  

For the batter you will need:

 • 160 g of oats
 • 100 g of cottage cheese
 • 1 teaspoon of phosphate-free baking powder
 • 1 teaspoon of cinnamon
 • ripe banana
 • 1 egg
 • 80 ml of soya milk

You’ll also need:

 • Greek yogurt 
 • strawberries & blueberries (or any other fruit)
 • mint

Steps:

Simply mix the batter ingredients together. Heat up the pan and bake the pancakes for about 2 minutes from each side. If you have a good pan, you don’t even need to add oil. That’s not my case, so I used a half a teaspoon of coconut oil.

You can decorate the pancakes with Greek yogurt & fruit and a fabulous (not only) weekend breakfast is ready. I was done in about 15 minutes, which is proof that you don’t have to spend hours in the kitchen to prepare a healthy meal. 

And how did it taste?

I’ve never had better pancakes (okay, the ones from iHop are pretty good too, but hey, those are nastyyyyyy). I made a bit too many of them, so I put them in the refridgerator, which I visited regularly throughout the afternoon. By the evening, they were all gone and I gotta say, that they’re pretty good cold & without the yoghurt too. 

And what about you guys, do you prefer online recipes or good old books? Do you actually use cookbooks or you have it all in your head already? 

E.

healthy_pancakes healthy_pancakeshealthy_pancakes healthy_pancakes

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Healthy Pancakes

 1. October 18, 2019 at 16:15

  Určitě v týdnu vyzkouším! Škoda jen, že už není na zahradě čerstvé ovoce, které bych si na lívance mohl dát. Především jahody a maliny, to jsou top! :)

 2. Viki
  August 25, 2019 at 07:24

  tak tento recept musím určite vyskúšať ! :)

  WHEN PIGS FLY

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.