Hamburk, Rügen, Zingst, Berlin

Ahoj cestovatelé!

Už je to pár dní, co jsem se vrátila z mého prvního malého letního výletu, který jsem tak trošku dostala za odměnu za státnice od mé milované maminky:))))) S tou pořád přemýšlíme, kam vyrazíme a obě nás už dlouho lákalo severní Německo, tak jsme se týden po mých státnicích sebraly a odcestovaly jsme. Dohromady jsme na severu Německa strávily 5 dní na 4 různých místech – Hamburk, Zingst, Rujána a Berlín. Kdo by se bál, že Německo je nuda a vypadá to tam jako v Česku, tak ten se pěkně plete.

První den jsme strávily v Hamburku, kde jsme nejvíc obdivovaly cihlové domky a obrovský nákladní přístav. Celé město se dá projít za den a do přístavu jsme se svezly jednou z několik desítek výletních lodí s průvodcem. Pod Labem vede podvodní tunel, kterým se dá dostat na druhou stranu řeky a odtamtud je pěkný výhled na celé město. Měly jsme i docela štěstí, protože v přístavu zrovna kotvila jedna z nejznámějších lodí Queen Mary, kterou jsem naposledy viděla před pěti lety na Floridě.

__________________________________________________________________________________

Hey travellers!

It’s been a few days since I got back from my first little summer trip, which I kinda got from my mom as a gift for passing all exams and finishing my bachelor’s degree. We’ve been thinking about north Germany for a while, so a week after my graduation we got on the road. We spent there 5 days at 4 different places – Hamburg, Zingst, Rügen and Berlin. 

We spent the first day in Hamburg, where the most admired things were the brick houses and huge cargo port. The whole city can be walked in one day and to the port we took one of the guided cruise ships. There is also a tunnel under the river Elbe, by which you can get to the other side and see the whole city. We were quite lucky because the famous boat Queen Mary, which I last saw in Florida five years ago, was anchored there. 

 

IMG_8254

IMG_8219

IMG_8150

IMG_8100

IMG_7936

IMG_7920

IMG_7908

 

Druhou destinací bylo malinké přímořské městečko Zingst.

Na koupání to kvůli větru sice nebylo, ale i tak jsme si na písčitých plážích po náročném chození po Hamburku odpočinuly. Nejvíc se mi líbily přístřešky právě proti větru, které tady mamka prý pamatuje z doby, kdy byla stejně stará jako já. Bylo krásných 20 stupňů a slunce tady na severu zapadalo asi o půlnoci. Kromě pár agilních důchodců tady moc lidí nebylo, takže paráda:)))

_________________________________________________________________________

The second destination was a little seaside town Zingst.

We weren’t actually able to get into the sea because of the wind and even the temperature wasn’t that high, but we had a great time walking on the beach. I loved the wind shelters, which my mom remembers from the time she was a little kid. It’s quite interesting that the sun sets at about midnight here, because it’s quite in the North. Apart from a few agile retirees, there was absolutely no one, so that was great as well:)))

IMG_8795

IMG_8682

IMG_8652

IMG_8646

IMG_8631

IMG_8605

IMG_8597

IMG_8542

IMG_8514

 

Pak jsme se pomalu přesunuly na ostrov Rujána, kde se mi líbilo asi nejvíc.

Díky bílým pískovcovým útesům a ledovému moři mi totiž strašně mi připomínala Anglii, kterou taky nadevšechno miluju. Vyškrábaly jsme se i na maják, odkud byl famózní výhled na moře. Po cestě jsme potkaly neuvěřitelnou plochu plnou jakýchsi fialových kytek, tak jsme do něj vrhly fotit, ale zase hodně rychle vyběhly, protože byla plná včel:D

____________________________________________________________________________________

After that, we shifted to the island Rügen, which I love probably the most.

Thanks to the white cliffs and ice-cold sea it reminded me of England, which I admired as much this island. There was a great view of of sea from the top of the lighthouse and when we were going back to the car, we passed a huge area of some purple flowers (which was full of bees, so we ran away quite fast). 

IMG_9034

IMG_9005

IMG_8984

IMG_8969

IMG_8967

IMG_8890

IMG_8894

IMG_9104

IMG_9090

 

A na závěr po cestě domů jsme si střihly Berlín, ve kterém jsem (ostuda) nikdy nebyla.

Tady jsem byla úplně unešená z betonových židovských památníků, ve kterém jsme se s mamkou asi třikrát ztratily a zaboha se nemohly najít. Naopak mě trošku zklamala berlínská zeď, tak nějak jsem si myslela, že bude statnější a zachovalejší. I tady jsme prošly staré město křížem krážem, včetně slavné Braniborské brány a tu jsme viděly dokonce dvakrát – jednou přes den (s milionem japonských turistů v záběru) a jednou asi o půlnoci (s třemi japonskými turisty v záběru).

A tak skončila nase krátká cesta. Kdybyste se chystali na něco podobného, tak dejte vědět, ráda dám nějaké tipy na místa:)

V dalším postu se můžete těšit na Norsko, ze kterého jsem se právě vrátila!
Mějte se a krásné léto všem!:)))))

E.

_________________________________________________________________

And at the end of our roadtrip, we ended up in Berlin, where I had never been before. 

A must-see is the memorial of the murdered jews, where we got lost 3 times and couldn’t find each other for about fifteen minutes. On the other hand, I was quite disappointed from the Berlin wall, I expected it much bigger and in better condition. We were on feet the whole day, walking through the old town, including the Brandenburg Gate, which we saw twice – once during the day (with thousands of japanese tourists) and once at night (with only three japanese tourists). 

And that is the end of our little trip. In case you were planning on something similar, let me know, I could give you some tips:) 

I just got back from Norway, so stay tuned for the next post!

Have a wonderful summer all! 
Love, 
E.


IMG_9459

IMG_9428

IMG_9402

IMG_9313

IMG_9268

IMG_9259

IMG_9243

IMG_9232

IMG_9225

IMG_9197

IMG_9175

IMG_9156

IMG_9143

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Hamburk, Rügen, Zingst, Berlin

 1. July 31, 2015 at 07:32

  Jeeee, tu QM2 Ti závidím, my tam byli právě víkend po tom, co odplula ;(
  Jinak, moc Ti to na fotkách sluší, hlavně ty bílé košilo šatičky jsou krásné!!

  • July 31, 2015 at 11:40

   Jéé to je škoda, je zážitek jí vidět naživo:) A děkuju moc za pochvalu:))))

   • July 31, 2015 at 13:03

    No já chtěla do Hamburku několikrát a vždycky jsem to kontrolovala právě s itinerářem QM2 a zatím to nikdy nevycházelo ;(
    No v lednu letím do NYC, tak snad se poštěstí tam ;)

    • July 31, 2015 at 16:32

     To jsem ani netušila, že mají nějaký veřejný itinerář:) No ale tak NYC je lepší než Hamburk,to se docela máš!:D

 2. July 30, 2015 at 19:02

  Moc krásné fotky! Je vidět, že jste si to užily :)

 3. July 30, 2015 at 17:32

  Nemecko me k cestovani vubec nelaka,ale po shlednuti tvych fotek, se strasne divim jak ke to mozny:D Berlin me osobne moc nenadchnul,ale Rujan a Zingst vypadaji z tech fotek vazne nadherne!:)

  • July 30, 2015 at 20:00

   Mně právě taky dřív nelákalo, ale ty pláže u Baltu jsou fakt kouzelný, takže minimálně to stojí za vidění:)))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.