Hallstatt & Königsee & Obersee

Ahoooooj!

Musím trochu napravit moje blogový zpoždění oproti mému Instagramu, takže je tu další post, tentokrát z Rakouska/Německa, kam jsem vyrazila hned ten den, co jsem se vrátila z Izraele/Jordánska, abych se trochu ochladila. To počasí v Izraeli mě totiž napůl zabilo, takže jsem si to vedro musela nějak vykompenzovat.

Vyrazila jsem opět s mojí věrnou parťačkou maminkou do oblasti, kterou jsem chtěla strašně dlouho vidět a nikdy nebyla příležitost. Vydaly jsme se do Hallstattu, který už jsem sice dávno ještě s Vojtou viděla, ale mamka ne, takže jsem si aspoň zahrála na průvodce.

Pokud plánujete výlet do Hallstattu, tak věřte, že městečko projdete za půl hodiny, maximálně hodinu. Kromě fantastických restaurací na břehu jezera tu není moc co dělat a většina lidí si sem jezdí jen pro tu jednu slavnou fotku. Proto je ideální spojit výlet do Hallstattu ještě s dvěmi fantastickými jezery – Königsee a Obersee, což jsme udělaly i my.

Hey travellers! 

I have to synchronize my Instagram and blog posts a bit, so here is another post, this time from Austria/Germany, where I set off the day I came back from Israel/Jordan to cool down a bit. The weather in Israel almost killed me, haha:) 

Me and my mom decided to visit the area we wanted to see long before, and somehow we never had an opportunity. We went to Hallstatt, which I have already seen with Vojta a long ago, but my mom had never seen it before, so I was a guide this time. 

If you are planning a trip to Hallstatt, then believe that you will be done walking through the town in half an hour. That’s how small it is. Except those fantastic restaurants right next to the lake, there is not much to do, and most people come here for just for that one photo. Therefore, it’s a good idea to combine a trip to Hallstatt with another two fantastic lakes nearby – Königsee and Obersee. And that’s exactly what we did. 

 

Po dvou hodinách jsme se ještě odpoledne přemístily do Schönau am Königsee, kde jsme měly zarezervovaný hotel. Chtěly jsme ráno vyrazit první loďkou napříč Königsee, abychom se dostaly k Obersee jako první, protože jsme věděly, že se během dne tohle fanstastické místo rychle zaplní lidmi.

To se nám povedlo a my jsme nasedly na první loďku, ale už se nám nepodařilo dostat se k Obersee jako první, protože jsme neodolaly mezizastávce u kostela Sv. Bartoloměje, kde jsme vystoupily a prošly se kolem. Tahle zastávka za to určitě stojí, ale řekla bych, že je lepší, pokud si jí vychutnáte až při jízdě zpátky a pojedete nejdřív k Obersee, které je vážně nejkrásnější bez lidí.

After two hours, we drove to Schönau am Königsee, where we had booked a hotel. We wanted to take the first boat in the morning at Königsee to get to Obersee first because we knew that this fanstatic place would quickly fill up with people during the day.

But even though we jumped on the first boat in the morning, we were not able to get to Obersee first, because we couldn’t resist getting off at a middle-stop – at the St. Bartholomew church. This stop is definitely worth visiting, but I think it’s better if you enjoy it on your way back and go to Obersee first, which is definitely better without people.

Nalodily jsme se tedy na další loďku a vypravily se konečně k vytouženému Obersee. Ještě teď mám z toho místa motýly v břiše, jak bylo nádherné. Dlouho jsem neviděla něco tak krásného. Abyste došli přímo k Obersee, musíte jít ještě cca 15 minut pěšky. Cesta je absolutně nenáročná a stejně nádherná jako jezero samo.

We then jumped on the next boat and headed for Obersee. I still have butterflies in my stomach, that’s how beautiful it was. I haven’t seen something so beautiful for a really long time. To reach Obersee, you have to walk about 15 minutes from the “port”. The path is super easy and just as beautiful as the lake itself.


Když dorazíte k Obersee, první co uvidíte je málá dřevěná chatka přímo na hladině, do které máte chutě se okamžitě přestěhovat a prohlásit jí za své letní sídlo. Když už jste u chatky, rozhodně doporučuju vydat se vpravo cestičkou okolo celého jezera až na druhou stranu, kde je podobná chatička. Cesta zabere cca 45 minut a je také nenáročná.

When you arrive at Obersee, the first thing you will see is a small wooden cabin directly on the water. You immediately wanna move there and declare it as your summer house. When you’re facing this cabin, I definitely recommend going right. There is a path which leads around the whole lake all the way to the other side where there is a similar cabin. It takes about 45 minutes to get to the other side and it’s also a super-easy walk. 

No a když už jste na druhé straně jezera, tak se vydejte dál po louce lehce do kopce. Uvidíte jezero trochu ze shora, což je taky pohled pro bohy. Na konci této cesty je ještě vodopád, který také stojí za vidění. K vodopádu se dostanete asi po dalších 45 minutách chůze od jezera.

My jsme měly to štěstí, že na louce před ním kvetlo neuvěřitelní množství kytek, takže to byla vážně lahoda pro oči.

Well, and when you’re on the other side of the lake, head up the meadows. You will see the lake from above, which is also an incredible view. At the end of this path there is a waterfall, which is also worth seeing. The waterfall is about 45 minutes of walking from the lake.

We were lucky enough to still have some flowers right in front of the waterfall, so it was a real treat for the eyes.

 

 

 

Potom jsme se vydaly zpátky k přístavu a vzhledem k tomu, že jsme měly ještě něco málo času, tak jsme se vrátily ke kostelu Sv. Bartoloměje a vydaly se k Eiskapelle, což je fantastická ledová jeskyně.

Jenže bohužel jsme netušily, že abychom se dostaly přímo do ní, je potřeba aspoň maček nebo skialp. Nachází se totiž v prudké stráni, která byla pokrytá zmrzlým sněhem a v normálních trekových botách bychom asi přišly o život. Takže jsme se dostaly jen k viewpointu, ale dál jsme nepokračovaly, což byla velká škoda, ale tak snad je to alespoň dobrá rada pro ty, kteří se sem chystají :)

Then we went back to the dock and, given that we still had a little time left, we went back St. Bartholomew’s church and headed for Eiskapelle, which is a fantastic ice cave.

But unfortunately we didn’t know that in order to get into it, you need crampons or ski-touring skis. It is located in a really steep slope, which is covered with frozen snow. So it’s not reachable in regular trekking boots. So we just got to the viewpoint, but we couldn’t go any further, which was too bad, but at least it’s an advice for those who want to go there. 

A ještě dobrá rada na závěr – nikdy nejezděte poslední lodí zpátky, bývá prý hodně plná a dost často se stává, že se do ní někdo nevejde a pak musí platit dost velké peníze za to, aby pro něj vyslali speciální loďku:)

A co vy? Vydali jste se někdy do této oblasti? Nebo aspoň plánujete? :)))

E.

And one more advice – never take the last boat back, everyone says that it’s usually full and it often happens that if someone doesn’t fit in there, they have to pay a huge amount of money to get a special boat to get them back.

And what about you guys? Have you ever been to this area? Or at least are you planning on it? :)))

E.

 

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Hallstatt & Königsee & Obersee

 1. Iveta
  July 10, 2018 at 14:37

  Ahoj Elisko, nepamatujes se jestli byly u Obersee nejake znacky zakazujici kempovani – hlavne tedy spani pod sirakem? A nejaky typ kde nechat auto ve Schonau? Moc dekuji za info. A btw paradni fotky jako vzdy :) Iveta

  • July 11, 2018 at 22:22

   Iveto, jestli pojedete lodí, tak u jezera je přímo obrovské parkoviště, kde se dá auto nechat (bohužel placené). A značky u Obersee žádné nebyly, myslím, že pod širákem se tam stopro spát dá, já to taky plánovala:)))

 2. Martin
  June 24, 2018 at 21:06

  Ahoj.
  Vies dat nejaky link kde ste bookovali tu lodku? Boli ste pozriet sj Dachstein a Orlie hniezdo?
  Mas aj nejaky tip na dobre ubytko?
  Dakujem :)

  • June 26, 2018 at 14:46

   Lodku jsme nebookovali, listky se daji koupit pri nastupu:) A na orlim hnizde jsme nebyli, protoze bylo zavreny:(((( A tip na ubytko nemam, spali jsme v takovym penzionu, ale nebyl nic moc, takze ho doporucovat asi radsi nebudu :D

   • Misa
    July 1, 2018 at 12:14

    Eli, odkud presne prosim jezdi ta lodka? :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.