Haifa & Caesaria & Acco & Lake Galilea & Nazareth

Neplánovaný den navíc v Tel Avivu jsme mj. strávily také zjišťováním bezpečnostní situace. Zpravodajství z Izraele totiž vypadalo tak, že koupat se budeme pouze v neprůstřelné vestě a denně si dáme pár úprků do krytu. Skutečnost byla taková, že všude tam, kam jsme měly namířeno, byl klid a bezpečno a proto jsme se nebály vydat samy na naplánovaný okruh.

V pondělí jsme si konečně půjčily auto a vyrazily na sever. Zpočátku jsme sice každého pastevce koz považovaly za snajpra, ale pak jsme se uklidnily a mohly si vychutnat nádherná místa.Mamka měla jako obvykle vypracovaný itinerář, co rozhodně musíme vidět (což mimochodem pro normálního turistu byl program na týden).

Naše první zastávka byla v městečku jménem Ceasarea, kde je obrovský archeologický park. Toto město má úžasnou historii a prohlídka památek vám klidně zabere celý den.

We spent an extra day in Tel Aviv not only by cruising around the new town, but also analyzing the current safety situation in Israel. The news were kinda telling us to swim only in a bulletproof vest and practice taking cover. The reality was that wherever we were headed, it was safe and peaceful, and therefore we were not afraid to rent a car and explore the northern part on our own.

On Monday, we finally managed to rent a car and headed north. At first, we considered each goat’s shepherd as a sniper, but then we calmed down a bit and enjoyed those wonderful places.My mom had her itinerary as usually. She wrote down all the places we definitely needed to see (which by the way was a weekly program for normal tourists).

Our first stop was in a town called Ceasarea. There is a huge archeological park with an amazing history. We could easily spend a full day there. 

Další zastávka byla ve městě Haifa, které na nás udělalo největší dojem. Určitě to bylo zejména zásluhou bahaístické svatyně a zahrad, které se vypínají nad samotnou Haifou. Něco tak dokonalého jsem snad nikdy neviděla. Však také je celý areál zapsán v dědictví UNESCO. Terasovitými zahradami protékají dva prameny, stromy jsou zastřiženy snad nůžkami na nehty a chodníčky vysypány barevnými kamínky.

Zahrady, včetně nádherné svatyně patří asi nejmladšímu, nejmírumilovnějšímu a bohužel asi nejnaivnějšímu náboženství, o kterém jsem kdy slyšela. Principem je sjednocení, mír, láska a tolerance, což v dnešní době je prakticky nereálné. Zajímavé je, že pobočku má i v Česku.

We made another stop in the city of Haifa, which was super-impressive thanks to the Baháís temple and the gardens surrounding the temple. I’ve never seen anything so perfect. Anyways, this place is also a UNESCO heritage site. There are two springs flowing through the terraced gardens, I bet the trees are cut by nail scissors and pavements are made of colored little stones.

These gardens, including the beautiful temple, belong to the youngest, most peaceful, and unfortunately the most naive religion I have ever heard of. The principle is unification, peace, love and tolerance, which is practically unrealistic today. The interesting fact is that it has a branch office in the Czech Republic.


Pokračovaly jsme dál na sever a dorazily na další perlu – městečko Akko (Acre) obklopené zachovalými hradbami s citadelou a také dalšími bahaístickými památkami. Město je také zařazeno v seznamu památek UNESCO, ale nám se zdály některá jiná města daleko hezčí a zajímavější.

We continued on to the north and reached another destination – the town of Akko (Acre) surrounded by cool walls and other Bahai sights. The city is also listed as a UNESCO World Heritage Site, but we thought some other cities seemed to be far nicer and more interesting.

Původně jsme chtěly pokračovat ještě dál na sever, k přírodní rezervaci Rosh Hanikra, kde jsou nádherné jeskyně, ale nakonec jsme to z časového a nakonec i bezpečnostního důvodu (5 km od libanonských hranic) zavrhly a mířily tentokrát na východ ke Galilejskému jezeru, kde jsme se pohybovaly pro změnu na dohled od syrské hranice:-)

Tohle místo může být moc pěkné, ale už nás začalo mučit vedro, a tak jsme se mu nakonec věnovaly méně, než jsme chtěly.

Originally, we wanted to go further north to the Rosh Hanikra Nature Reserve, where beautiful caves can be found, but in the end, from time and security reasons (5 km from the Lebanese border) we headed east to Lake Galilei instead, which is actually quite close from the Syrian border, so it didn’t feel much safer haha:) 

This place can be very nice, but by that time the heat started to be really unbearable, so I think we saw much less than we wanted.

Poslední zastávka byla v Nazaretu, kam jsme dorazily už navečer. Na radu místních jsme zaparkovaly v úzké jednosměrce poblíž Baziliky Zvěstování. Ta byla bohužel už zavřená, takže jsme jí viděli jen zvenku. Při cestě zpět k autu nás míjely houkající hasičské a policejní vozy a my zjistily, že v těsné blízkosti někdo zapálil strom v zahradě. Zůstaly jsme nejmíň hodinu zablokované v uličce. Docela jsem se bála, ale to jsme ještě nevěděly, že požáry jsou v Izraeli na denním pořádku. Tipuju, že jsou Izraelci na tyhle mini-požáry asi docela už zvyklí.

Do Jeruzaléma jsme tedy dorazily až po desáté večer, ale o tom až zas příště. Stay tuned, guys! <3

A co vy? Měli jste někdy nějakoi podobnou zkušenost? Báli jste se někdy na cestách? Podělte se se mnou!:)

E.

The last stop was in Nazareth, where we arrived in the late afternoon. On the advice of local people we parked in a narrow one-way street near the Basilica of Annunciation. Since it was pretty late, it was unfortunately already closed, so we saw it only from the outside. On the way back to the car we were passing firemen and police cars and a few minutes later we found out that somebody set a tree on fire just a few meters from our car. We were blocked for at least an hour in this street. But since then we saw tons of fire in Israel, so this was just one of a hundred. Actually no one was freaking out, so I guess people are used to having things on fire. 

We arrived in Jerusalem a bit after 10pm, but more about that next time. Stay tuned! <3 

And what about you gyus? Have you ever had any similar experience? Have you ever been scared on your travels?

E.

 

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Haifa & Caesaria & Acco & Lake Galilea & Nazareth

  1. Petra
    June 22, 2018 at 12:10

    Ahoj, tvůj blog mi doporučila kamarádka, když jsem chtěla nějaký cestovatelský blog na čtení v práci k obědu :D A musím tedy říct, že jsem nadšená a čtu jedním dechem. Strašně se mi líbí tvůj styl psaní a fotky jsou prostě dokonalý! Já sama moc necestuji, zvlášť né do takovýhlech končin, ale strašně ráda čtu o tom, jak někdo prozkoumává daleké země a tak :) Tak jsem ti jen chtěla napsat, že máš dalšího fanouška a těším se na další články :-) Petra

    • June 23, 2018 at 18:29

      Ahoj Péťo, teda to mě strašně moc těší, že se ti můj blog líbí!!!!! :))))) Moc děkuju za krásný komentář!:)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.