Good Morning Australia!

IMG_8143

Ahoj!

Mám takový pocit, že se mi to celé zdá, ale dneska ráno jsem se opravdu probudila v Austrálii! A je tu nááááádherně, 25 stupňů a sluníčko. Dopřála jsem si trochu toho ranního lenošení po dlouhém letu a kávu až do postele. Sbírání síly se bude hodit, protože naše další plány po Austrálii jsou opravdu ambiciózní!

Hned zítra nás totiž čeká nás pochod deštným pralesem a pozítří potápění na Velkém Bariérovém Útesu, tak se máte na co těšit!:)

Mějte se,
E.

Hey,

I thought I was dreaming for a second, but I really woke up in Australia this morning! It’s a beautiful day, 25 degrees and sunny. I was being quite lazy after a long flight and I made myself a cup of coffee and got into bed again. A little chill-out will be really useful, because our next plans in Australia are big!
Tomorrow we are going to explore the Daintree rainforest, and the day after tomorrow we are taking a snorkel cruise to the Great Barrier Reef, so stay tuned!

Love,
E.

 

 

IMG_8115 IMG_8099

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Good Morning Australia!

  1. Roman Kratochvíl
    March 17, 2016 at 08:06

    O módě je co?

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.