Fitness Muffins

Elite Bloggers – Content Marketing

Ahoooj!

Zase jsem pekla! A samé zdravé dobroty! A musím se s vámi podělit jednak o recept a jednak taky o příhodu. Protože úplně nejsem nadaná kuchařka a jestli něco fakt neumím, tak je to vařit, nadělala jsem v kuchyni při pečení víc škody, než užitku.

Každopádně. Naplánovaly jsme s holkama piknik, kam jsme každá měla něco přinést, resp. uvařit. A protože bych měla jíst zdravě (což se mi poslední dobou vůbec nedaří), rozhodla jsem se upéct něco zdravého. Vybrala jsem si banánové muffiny, nakoupila samé bio suroviny, na které chodím do DM a dala se do pečení.

Udělala jsem těsto, no a vzhledem k tomu, že jsem mozkem pořád ještě v Norsku, kde na vaření stačila lžíce a horká voda, nalila jsem těsto rovnou do papírových košíčků místo do formy, což mi došlo až když jsem si spokojeně sedla na gauč a nastavila stopky. Takže co myslíte, že se stalo:D Těsto se mi rozteklo všude po troubě.

Dvacet muffinů letělo do koše a naštěstí jsem nespotřebovala všechno těsto, takže zbytek jsem už dala do forem. Upekla jsem 6 normálních muffinů, jenže mi došlo, že jich asi bude málo. Tak jsem celý proces vytváření těsta opakovala znovu a dala péct dalších 6 muffinů. Jenže jsem si sedla na gauč a začala psát článek o Lofotách a samozřejmě na muffiny zapomněla. Po dvou hodinách začalo v obýváku něco smrdět a mně hned došlo co. Na uhel spálené muffiny letěly taky, takže jsem sbalila svých 6 povedených kousků a vyrazila jsem.

Každopádně holky říkaly, že byly moc dobrý!:)))) Tady je recept!

Na 12 muffinů potřebujete:

3 banány
2 vejce
120 ml mléka (já kravské nevlastním, takže jsem použila mandlové)
2 lžíce medu
80 g rozpuštěného kokosového oleje
300 g celozrnné špaldové mouky
75 g ovesných vloček
1 lžička skořice
80 mletých vlašských ořechů (já použila pekany)
2 lžičky prášku do pečiva

Navrch jsem ještě zapíchla dva pekany, aby muffiny nějak vypadaly a pekla je na 180 stupňů cca 20-25 minut. Dobrou chuť!:)))

E.

Hey guys! 

Last week I spent a few hours in my kitchen! I was baking some healthy muffins. And I have to share both the recipe and the story behind it! Because I’m not a gifted chef, and if I’d have to pick one thing I’m really really bad at, it would be cooking, I’ve done more damage than actual cooking in my kitchen, haha:) 

Anyways, we planned a picnic with the girls, where we had to bring something to eat. And because I should eat healthy (which I’m not really able to recently), I decided to fix something healthy. I picked banana muffins, got all the ingredients, for which I went to DM and started baking.

I made a dough, and because my thoughts were still in Norway, where a spoon and hot water was enough to fix a meal, I managed to pour the dough straight into the paper cups instead of the mold, which I realized as soon as I sat down on the couch and set the stopwatch. So what do you think happened:D The dough was all over my oven, haha:D

Twenty muffins went straight into the trash can and fortunately I didn’t use all the dough, so I put the rest in the mold, how I was supposed to in the first place. I baked another 6 muffins, which turned out great, but I realized that 6 was too little. So I repeated the whole process of making the dough and put another 6 muffins into the oven. But I sat down on the couch and started writing an article about Lofoten and of course, I forgot to set the timer. After two hours, something started to smell and I immediately realized what it was. They were all black as coal, so I packed my six muffins and got going.

Anyways, the girls said they were good :) :))) Here’s the recipe!

For 12 muffins you’ll need:

3 bananas
2 eggs
120 ml of milk (I don’t own regular milk, so I used almond milk and it worked pretty well)
2 tablespoons of honey
80 g of coconut oil
300 g of wholemeal spelt flour
75 g of oats
1 teaspoon of cinnamon
80 ground walnuts (or pecans)
2 teaspoons of baking powder

I put two pecans on the top in order to make the muffins look good and baked in 180°C for about 20-25 minutes. Enjoy!

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.