#FitFriday: Sweet Eggs

Ahooj!

Tak teď asi přijdu o všechny pravidelné čtenáře:D Rozhodla jsem se totiž podělit s vámi o to, co snídám, protože se mě na to často ptáte. Není to úplně obvyklá snídaně a většina z vás si asi nejspíš řekne, že to je nechutný. Já si to taky myslela, když mi o tomhle receptu jeden trenér ode mě z fitka říkal. Ale nedalo mi to a jednou jsem ho vyzkoušela. A od tý doby nesnídám nic jiného.

Takže tenhle zázrak se jmenuje vajíčka na sladko. Už zavíráte stránku? :DD Neee, počkejte, je to vážně výborný a minimálně to stojí za zkoušku. Teda většina lidí, kterým jsem to dávala ochutnat se moc netvářila, ale možná se mezi vámi najde někdo, komu to zachutná. Musíte se hlavně zbavit předsudku, že vajíčka mají být slaná, se slaninou a s pořádným krajícem chleba s máslem.

Já sama totiž miluju sladké a když si dám klasická vajíčka, musím se dorazit čokoládou. Ale když si dám sladkou snídani, tak ten pocit nemám. Nemluvě o nutričních hodnotách tohodle pokrmu – 100% bílkoviny. Ne, dobře, 80% bílkoviny, 20% ZDRAVÉ tuky. Takže ABSOLUTNĚ bez výčitek! A to je na tom to nejlepší. Ráno se probudím a tak strašně se těším na snídani, že ještě ani neotevřu oči a už sázím vajíčka na pánev!:D

Takže, potřebovat budete:

– 3 vajíčka

– kokosový olej

– strouhaný kokos

– proteinový prášek – já používám příchuť slaný karamel (který slaný vůbec není..) od značky MyProtein. Zkoušela jsem to i s jinými příchutěmi a ty nebyly tak dobré, takže pokud máte vanilku, karamel nebo něco podobného, tak je to ideální. Třeba čokoláda se do sladkých vajíček moc nehodí.

– mandle & makademy (nebo i jiné ořechy)

Rozehřejete trochu kokosového oleje na pánvi, přidáte vajíčka, trochu zamícháte a stlumíte vařič tak na stupeň 3 (já mám 1-9, takže jsem tím chtěla říct, že na hodně málo:D). Přidáte cca 2 polévkové lžíce kokosu, 3/4 odměrky proteiňáku, cca 10 mandlí, 10 makademů, znova zamícháte a voilá! Jen si dejte pozor, ať nejsou vajíčka moc suchá, proteiňák a kokos je dost zahustí, takže je potřeba jednat rychle.

Tuhle snídani mám za 3 minuty hotovou, což je asi tak stejná doba, jako kdybyste si do misky nasypali Nesquik a zalili mlékem, takže žádné výmluvy, že ráno nemáte čas! :)

Jestli budete tenhle recept zkoušet, určitě mi napiště do komentářů, jak vám to chutnalo! Jsem opravdu strašně zvědavá, jestli jsem divná já, nebo má někdo stejné chutě jako já:))))))

Krásný pátek!
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  8 comments for “#FitFriday: Sweet Eggs

 1. Katie
  March 27, 2018 at 11:49

  Hm…😀 tak jsem ji vytvořila a bylo takove sladký slané..nevim nevim jestli mi to chutná 🤔

  • March 27, 2018 at 15:15

   Fakt? Já když je dělám, tak teda slaný nejsou rozhodně, naopak, vždycky mi to tou sladkou chutí tak zalepí pusu :DDD

 2. P.
  February 18, 2017 at 12:59

  Treba to brať tak, že vajíčka sa predsa dávajú aj do koláčov :D Takže môžu byť aj sladké. Ale priznávam, takáto kombinácia mi ozaj nenapadla.

 3. Kristýna
  February 18, 2017 at 08:39

  Ráda vyzkouším, jen jeden dotaz – proč smažit na kokosovém? Ten se přeci k tepelné úpravě nehodí…

  • February 18, 2017 at 13:44

   Právě na rychlé a šetrné vaření je kokosový olej dobrý. Nehodí se na dlouhé smažení třeba masa, tam je potom lepší nějaký živočišný tuk, protože teplota je hodně vysoká:)

  • Lucie
   February 26, 2017 at 04:58

   Prave ze kokosak se jako jeden z mala spolu s repkovym olejem hodi na smazeni při vysokych teplotach. Takze za me palec nahoru. Az se vratim ze zahranici hned to zkusim ;)

   • February 28, 2017 at 11:38

    Super, určitě dej vědět, jak ti to chutnalo! Strašně mě to zajímá! :D

 4. Verča
  February 17, 2017 at 19:32

  Vypadá to dost zajímavě! Bohužel nemám proteiňák, jde to i bez něj/nebo něčím nahradit?

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.