February Playlist

Ahoj!

Vzhledem k tomu, že už je skoro půlka února, tak už bylo na čase podělit se s hudebním výběrem z oblíbených písniček na tenhle měsíc!

Začátek pokračuje v podobném stylu jako minulý výběr, takže o pár pohodovějších housových songů není rozhodně nouze. V druhé půlce ale trochu ubereme na basech, což by ale na pohodovost playlistu mít vliv snad nemělo:) Dokonce se tam vloudilo i několik starších písniček, jedna shodou okolností je takovou menší vzpomínkou na jednu z nedávno-zesnulých hudebních legend.

Zkrátka další výběr, který si rádi poslechneme doma, ale i třeba na cestách (to možná ještě dokonce radši!) nebo třeba si můžete přijít poslechnout výběr živě při našich nových čtvrtečních “trénincích”, kde se zaměřujeme především na mobilitu a protahování:)

Líbí se vám výběr? Co vám v něm naopak chybí? Do rytmu čeho se momentálně pohupujete vy?:)

Mějte se a třeba si nás pusťte zítra při výběru hudby, pokud vyrážíte někam na výlet!
V.

Hey guys!

Since we are almost half way through February, it is about time to share a selection of our favorite songs for this month!

The first half of the playlist continues from where we left off, so you will again find couple of chill house songs. The second half consists of songs that use much less bass, which should not affect the style of the playlist too much:) Even some older songs made the selection, as you can find for yourself and remember the late David Bowie, one of the biggest muscial stars of history.

Anyways, it is a playlist we like to listen to at home or take it with us on a road trip (which we much prefer!) or you can come and listen to the playlist live during our new Thursday ‘training’ sessions where we focus on mobility and stretching:)

Do you like this month’s selection? What songs would you like to see there? What are your current favorite songs?:)

Take care and if you are planning a getaway for tomorrow, maybe you can take us with you!
V.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.