Fast & Fly

IMG_4693

Ahoj!

Tak se zase po dlouhé době přidávám s jedním pánským outfitem. Ne že bych se normálně oblíkal tak tragicky, že by to nešlo zvěčnit (alespoň teda doufám:)), ale tak nějak stojím radši na druhé straně objektivu. Především teda nemám takovou sbírku oblečení jako Eliška! Na druhou stranu si ale pořád nestěžuju, že nemám co na sebe, tak nevím, která varianta je lepší…
Každopádně tohle je první část z naší sobotní návštěvy Unique Fashion Week, který proběhl minulý týden. Na sobě mám pár mých oblíbených kousků z poslední doby – “sport coat”, kšiltovku od MDMA Fashion a pár užasných Superstarů z Freshlabels.

Doufám, že tu úplně nepropadnu a třeba se zas brzo odvážím přijít s nějakým dalším outfitem:)

____________________________________

Hey guys,

After a very long time I return with one outfit for men. Not that I dress terribly (or at least that’s what I hope) normally but I just happen to prefer standing on the other side of the camera. The other thing is that I still don’t have as many clothes as Eliška…and she still keeps saying that she has got nothing to wear! (I am sure a lot of you find this familiar:))

Anyways, to keep this short – this is the first part of our Saturday’s visit to Unique Fashion Week in Prague. I am wearing couple of my recent favorites – a sport coat, an MDMA hat and a pair of absolutely amazing and fresh Superstar kicks from Freshlabels. 

Hope you like it and maybe I’ll show some more style soon:)

Take care!

V.

 

 

IMG_4679

IMG_4526

IMG_4713

IMG_4669

IMG_4720

IMG_4733 IMG_4743 IMG_4794

IMG_4798

IMG_4801

IMG_4517

IMG_4588

IMG_4797

IMG_4511

IMG_4513

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.