Fall Colors & CHRISTMAS TRIP!

Ahoooj!

Takže je to tady. Konečně jsme s mamkou vymyslely, kam pojedeme na VÁNOCE! Mohli jste si už asi všimnout, že jsme z toho udělaly jakousi tradici a třetí rok jedeme na Vánoce a Nový Rok pryč. Možná je to zvláštní, ale možná mi dáte za pravdu, když řeknu, že se fajn vyhnout se vánočnímu stresu. 

Po tom, co jsme s mamkou naposledy navštívily Palestinu a Tanzánii, řekly jsme si, že by to chtělo pro změnu nějakou kultivovanou západní zemi. Takže takový výlet na dámičky.

Proto jsme se rozhodly, že se vydáme na motorkách do Vietnamu, hahaha :D Já nevím, ty dámičky asi v nás nejsou, protože jsme se rozhodovaly mezi Floridou & Bahamy a Vietnamem a stejně ten Vietnam vyhrál, takže já začínám mít dojem, že se na tu dámičkovskou dovolenou stejně nidky nedostaneme.

Takže poslední tři dny jsem nedělala nic jiného, než plánovala (jenom!!) dvoutýdenní cestu do Vietnamu a musím říct, že to bylo asi to nejnáročnější plánování ever. Vzhledem k tomu, že ani jedna jsme v JV Asii nikdy nebyly (nejdál v Pekingu, ale ten se nepočítá), nějak vůbec netušíme, co nás čeká. To třeba může potvrdit fakt, že jsme si myslely, jak projedeme celý Vietnam od severy na jih za dva týdny na motorkách. Vždyť je to jen 2000 km. Jenže už nám nedošlo, že naše průměrná rychlost na místních “silnicích” bude asi tak 10km/h a že bychom na to potřebovaly měsíc. Takže budeme třikrát přelétávat letadlem.

Zatím to vypadá na Ha Giang a vlastně celý hornatý sever na motorkách, něcom málo kolem Hanoje, plavba na lodi kolem Ha Long, ostrov Pha Quoc, plavba na Mekongu a něco málo kolem DaNangu a Hoi An. 70% míst, které jsem chtěla ve Vietnamu vidět jsme prostě museli šktnout s tím, že se sem někdy vrátíme. Tohle bude jenom taková ochutnávka:))

Beru s sebou určitě drona a budu mít půjčený Nikon Z6 se dvěma objektivy, tak se strašně těším na to, co z toho vznikne! Já doufám, že bezkonkurenční video a miliarda fotek! :)

E.

Hey everyone! 

So here we go! Finally, me and my mom figured out where we are going for CHRISTMAS! You may have noticed that we’ve started a bit of a tradition, so this is our third year of not spending Christmas and New Year’s Eve home. Maybe it’s odd, but maybe you’ll agree with me when I say it’s awesome to avoid Christmas stress.

After visiting Palestine and Tanzania, we wanted to spend Christmas in a cultivated Western country for a change. Something posh and nice. 

So we bought tickets to Vietnam and we’re doing a motorcycle trip in the wilderness, hahaha! I mean, we really wanted to have a posh beach vacation, but somehow the wilderness and adventure is in our blood. We were deciding between Florida & the Bahamas and Vietnam and Vietnam won, so I’m starting to think that we will never have a posh vacation, haha:) 

So, for the past three days, I have been doing nothing but planning a two-week trip to Vietnam and I have to say that it was probably the most demanding planning ever. Since neither of us has never been to South-East Asia (furthest in Beijing, but that doesn’t count), we don’t even know what to expect. This statement is confirmed by the fact that we thought we would cross the whole country (from the north to the south) on the motorbikes in two weeks. It’s only 2000 km! But it didn’t really come to our minds that our average speed on local roads will be about 10km/h and that we would need more than a month to do that. So we solved that by flying three times in total. 

So, it looks like we’re exploring Ha Giang, and in fact all the mountainous north on the motorcycles, spending a few days around Hanoi, doing a cruise in Ha Long Bay, flying to Pha Quoc Island, heading to Mekong Delta, and spending a little bit time around DaNang and Hoi An. I had to forget about 70% of the places I wanted to see in Vietnam so we promised ourselves to come back eventually and explore the rest. 

I’m definitely taking a drone with me and I will have a Nikon Z6 with two lenses, so I’m looking forward to seeing what will happen! I hope I’ll create a cool video and take a billion photos! :)

E.

WEARING: 

Leather Jacket – Zara
Pants – NA-KD
Sweater – Zara
Shoes – Vagabond (via Zoot.cz)
Bag – can’t remember:(
Bracelet – Daniel Wellington

    

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Fall Colors & CHRISTMAS TRIP!

 1. December 21, 2018 at 12:36

  Děláte moc dobře – “zdrhnout” před vánočním blázincem někam dál je boží nápad. Mimochodem, kdo řekl, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody?!? :-D A fotky jsou úplně úžasný, můžu na nich oči nechat, moc se mi líbí ta barevná sladěnost, moc Vám to sluší! Tak pěkné cestování a mějte se krásně.

 2. Lubka
  December 19, 2018 at 09:09

  Eliška, veľmi ma inšpiruješ, veľmi ma baví čítať tvoj blog. Páči sa mi tvoj pohľad na módu, na cestovanie, na život. Teším sa na ďalšie články a krásne fotky a videá. Len tak ďalej. :)

 3. December 17, 2018 at 11:20

  My jedeme v březnu, kromě severu to budeme mít podobné, akorát jedeme do Sapy. Taky jsem tehdy plánovala, během jednoho večera a jednoho dopoledne jsem musela udělat komplet itinerář, abych koupila přeletové letenky a všechno mi to časově vyšlo. A vůbec to nebylo jednoduchý, Vietnam je velkej a je tam toho tolik, co vidět! Moc si to užijte a těším se na fotky. :-)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.