Fairytale Bliss

Ahoj!

Takhle nějak vypadal můj outfit jen pár minut před tím, než jsem si na něj vykydala půlku jogurtové dresingu ze svého kebabu, který jsem si musela koupit, protože jsem nestíhala jíst:D Dresing jsem měla i na botách, kdyby vás to zajímalo. Myslím, že je na fotkách trochu vidět, že mám hlad a jsem mrzutá:D

Každopádně, v jednom z minulých článků jsem se vás ptala, jestli máte nějaké nápady na články, které by se týkaly módy a zaujal mě jeden od Míši (Míšo děkuju!:)), která mi navrhla, že bych mohla sepsat něco o nejčastějších faux-pas se kterým se denně setkávám, vzhledem k tomu, že jsem přesně o tomhle tématu mluvila na přednášce, kterou jsem měla minulý týden na VŠE.

Tak jdeme na to! Tady je 11 nejčastějších přešlapů, které na ulici vídám:

 1. Punčochy v otevřených botách. Vídám to pořád a dokola. Punčochy se VŽDYCKY nosí jen do zavřených bot. Pokud si chcete vzít páskové boty, punčochy nechte doma:)
 2. Neprostřižené kapsy a rozparek u kabátu/saka. Tohle spousta lidí pořád ani neví, ale saka a kabáty se často prodávají v obchodě se zašitými kapsami a s křížovým švem na rozparku. Tyhle švy je potřeba malými nůžkami opatrně prostřihnout.
 3. Příliš krátká sukně/šaty při formálních událostech. Pokud se jedná o nějakou formálnější událost (ať už divadlo, ples, či jenom schůzka v práci), ženy by podle klasického dress-codu měly mít sukni minimálně po kolena. Pokud je kratší, vypadá potom celý model vyzývavě a nevhodně.
 4. Etiketa na podrážce bot. Spousta lidí si jí zapomene odlepit. Co je snad ještě horší je pozůstatek etikety, kterou jste se snažili sloupnout, ale v půlce jste zjistili, že to nejde. Nejvíc je tenhle případ vidět na podpatcích:)
 5. Viditelné prádlo. Pokud si koupíte letní top nebo společenské šaty s odhalenými zády, zapomeňte na podprsenku. Do těchhle topů se podprsenka nenosí, a platí to i pro ty, s gelovými ramínky. Říká se jim neviditelné, ale veřte mi, všichni je vidí. Pokud to bez podprsenky nezvládnete, nekupujte si topy s odhalenými zády:)
 6. Lesklé silonky. Důvod, proč tyhle silonky vůbec prodávají je ten, že na klasické matné se lepí volná sukně díky statické eletřině. Na ty lesklé se sice nelepí a sukně po nich pěkně klouže, ale vypadají jako kdybyste právě vylezli z olejové koupele.
 7. Rozevírající se knoflíky u halenky/košile. Košile by nikdy neměla být tak upnutá, že se při nádechu rozevřou knoflíčky. Košile je zrovna jedna z věcí, která by měla ženě sednout naprosto přesně, takže doporučuju zkoušet, zkoušet, zkoušet, a když vám jedna padne, vzít si rovnou tři. Já sama jsem třeba posedlá bílými košilemi a v mojí skříni byste jich našli 15 naprosto totožných. Oblíbila jsem si ty od Gantu a sedí mi skvěle:)
 8. Boty na platformě. Záleží samozřejmě na příležitosti, ale v 99% případů boty na platformě vypadají nevkusně. Jediný okamžik, na které se třeba hodí, je Fashion Week a další módní události, ale opravdu lacině působí na společenské události i do práce.
 9. Nedodržení dress-codu na formálních událostech. To znamená, že pokud jdete na ples v Opeře, měli byste respektovat daný dress-code, tedy dlouhé večerní šaty a ne vyrazit v koktejlkách. S každým dresscodem se pojí další spousta pravidel, které byste měli vědět (jako třeba délka šatů, odhalená ramena, typ bot a kabelky, střih šatů a podobně).
 10. Bílé ponožky v černých botách a černé ponožky v bílých botách. Volte vždycky ponožky ideálně v barvě bot, tyhle kontrastní kombinace nevypadají hezky.
 11. Legíny místo kalhot. Holky, LEGÍNY NEJSOU KALHOTY!!!!!! Jsou to pončocháče a v punčocháčích a v tričku byste taky ven nevyšli. To, že se to líbí klukům znamená asi jediné – holkám je vidět zadek, popř. tanga. Každej kluk se rád podívá na zadek. Ironie je ale ta, že legíny většinou nosí holky, které si to vážně nemůžou dovolit:(

Samozřejmě ale záleží na příležitosti, na kterou se oblékáte. Úplně jiná pravidla platí právě třeba na již zmiňovaných módních akcích, kde se naopak snažíte ukázat svojí kreativitu a žádná pravidla zde neplatí. Pokud se ale oblékáte do práce, do školy či na ples, zkuste se těmto 10 bodům vyhnout:)

No a pokud pořád tápete a moc se neorientujete, tak vám dám ještě jedno moudro: snažte se oblékat jednoduše, protože tak je největší pravděpodobnost, že se nějakému faux-pas vyhnete. A navíc platí, že v jednoduchosti je krása:) Občas modré džíny a bílé tričko s teniskami je víc, než překombinovaná kreace všeho možného:)

Tak snad byl tenhle článek pro vás alespoň trochu poučný a něco si z něj odnesete!:)

Je něco, co jste třeba z těchhle 10 bodů nevěděli a je to pro vás novinka? A jaké největší faux-pas jste na ulici viděli vy? :))))

Pa,
E.

 

Hey guys!

So this is how my outfit looked like just a few minutes before I dirtied it with the yoghurt dressing from my kebab that I had to buy because I didn’t have time for anything healthy, hahah:) The dressing got on shoes too, in case you were wondering, haha:) I bet you can tell, how hungry and grumpy I am in the photos!

Anyway, in one of our previous articles, I asked you guys if you have any ideas for articles that would cover fashion and I really liked the one Misa suggested (Misa thank you! :)). She wanted me to write an article about  the most common faux-pas, and I thought it was a great idea since I just talked about this topic on a lecture I held last week at the University of Economics.

So let’s get to it! Here’s the 11 most common faux-pas I see every day on the streets:

 1. Pantyhose in open shoes. I see that every day. Pantyhose are worn in combination with shoes that cover toes ONLY. If you wanna wear sandals or peep toes, don’t wear pantyhose:)
 2. Uncut pockets and vents on blazers and coats. A lot of people don’t even know this, but the pockets and vents are usually sewn up in the stores, so these seams must be cut, when you’re ready to wear it.
 3. Too short skirt on formal events. If you’re about to go to a theater, ball or just an important meeting at work, your skirt/dress should be at least of knee-length. If it’s shorter, the whole outfit looks too provocative and inappropriate.
 4. Label on shoe soles. A lot of people actually tend to forget to take it off. What is worse, are the leftovers, when you try to take the label off but you realize that it wouldn’t come off:) It’s most visible on heels.
 5. Visible underwear. If you buy a backless summer top or homecoming dress, forget about your bra. You shouldn’t wear a bra to these tops and it applies to those gel “invisible” straps as well. They’re not invisible. Everyone can see them. So if you can’t go out without a bra, just don’t buy those backless tops:))
 6. Shiny pantyhose. The only reason they started making those, is because skirts get stuck on regular pantyhose because of static electricity, which doesn’t happen when you wear the shiny ones, but when you wear do, it looks like you just had an oil bath.
 7. “Disconnecting” buttons on your shirt/blouse. The shirt should never be that tight and when breathing in, the buttons shouldn’t move at all. Shirt is one of those pieces, that should fit you perfectly, so be sure to try it on before you buy it. And when one fits you, I recommend buying two or three. I’m obsessed with white shirts and I love those by Gant, so you’d find about 15 same white shirts by Gant in my closet, haha:)
 8. Platforms. It depends on the occasion, but in 99% of the cases, platforms look kinda cheap. That doesn’t apply to Fashion Weeks and other fashion events, but it’s inappropriate to wear them to a ball or office.
 9. Not respecting the dress-code on formal events. That means when you go to a formal ball and the dress code is “black tie”, you should wear long evening dress and not cocktail dress. There is many other rules that are connected to every dress-code (like the length of dress, covering shoulders, open shoes, clutches and so on).
 10. White socks in black shoes and black socks in white shoes. It’s better to wear socks in the same color as the shoes, because these contrasty combinations don’t look good at all. 
 11. Leggings instead of pants. LEGGINGS ARE NOT PANTS!!!! They’re a kind of pantyhose, and I’m pretty sure you wouldn’t go out in pantyhose and t-shirt either. The reason guys like it, is because they can see your butt and every guy likes to see that I guess. It’s pretty ironic, that leggings are mostly worn by girls who shouldn’t wear them:( 

But as said earlier, it really depends on the occasion for which you’re dressing. Different rules apply for example to fashion events, where you’re trying to show your creativity and there are no rules. However, if you’re heading to school, work or ball, try to avoid these things:) 

Well and if you’re still kinda lost in fashion, I’ll give you guys one more advice: The simpler, the better. This way you have quite a big chance to avoid these faux-pas. Sometimes, blue jeans and a white t-shirt is more than a bad combination of patterns & colors!:) 

So guys, I hope this article was at least a little bit contributive for you and you liked it! :) 

Is there anything from above you didn’t know and that is new to you? And what is the worst faux-pas you’ve seen on the street? :))) 

Love, 
E.

WEARING: 

Dress – Reserved
Coat – Zara
Bag – Chanel
Shoes – Zara

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  10 comments for “Fairytale Bliss

 1. Eliska M.
  March 24, 2017 at 13:30

  puncochy v silenych pastelovych barvach na starsich zenach… ne, proste ne :)

 2. March 19, 2017 at 19:41

  Na leginy jsem taky alergicka, stejne jako na platformy a uplne nejhorsi jsou podle me wedges (ted nevim jak je nazvat cesky) byt se to nedavno nosilo, jinak krasny outfit, zaujala me ta malicka chanelka, na kolik tak vyjde jestli to neni tajne?? Ja bych do budoucna uvitala vic clanku o tvem fitness zivote :)

 3. Martina
  March 19, 2017 at 01:46

  Teda promiň, ale pravidlo 8 je totální úlet. Boty na platformě jsou absolutním trendem a nemůžeš je odsuzovat jen proto, že se Ti třeba nelíbí. Navíc se stačí podívat na net, kde je spousta naprosto luxusních bot na platformě, ze kterých vysoká cena přímo čiší.

 4. Anonymous
  March 17, 2017 at 09:09

  Za mě je jednoznačně největší faux-pas nošení legín namísto kalhot, tzn. legíny a krátké triko. Nejhorší je, že se s tím setkávám poměrně často. Samozřejmostí je v tomto případě prosvitající spodní prádlo :D Podle mě je to specialita českých žen/holek.

  • March 17, 2017 at 11:26

   Jo, tohle mi vážně úplně vypadlo! Ještě to tam přidám, protože to máš pravdu, to nejhorší je!! :D

 5. March 16, 2017 at 18:01

  Já si například nikdy nekupovala sako v lepším obchodě no a když jsem si jedno koupila v Reserved, ty kapsy mě překvapily a upřímně jsem to nechápala :D Prostřihla jsem si je, ale až teď díky tobě jsem přišla na to, že je to tak správně. Můžu se zeptat, nevíš z jakého je to důvodu? :)
  Mimochodem, nádherný outfit! :)

  • March 16, 2017 at 18:14

   Tak paráda, jsem ráda, že byl článek přínosný :))) Je to z toho důvodu, aby se kapsy nevytahaly nebo nezmačkaly v obchodě a na skladě. Aby kabáty, když jsou složené, držely svůj tvar:)

 6. Ian
  March 15, 2017 at 21:00

  Love the jacket, really smart. Some of your rules apply to men too. I hate number 10, not sure I agree with 2 though. I leave them stitched so they don’t get saggy by putting hands or things in them and/or dry cleaning.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.