England Trip

Ahoooj cestovatelé!

Tak jsem se konečně dostala k fotkám z našeho výletu do Anglie a úplně jsem se zasnila, jak bych jela zpátky! Záminka našeho odpočinkového týdnu mezi zkouškami byla svatba Vojtovy mamky, která si brala Angličana, kde jinde, než v Anglii. A protože jsme já byla naposledy v Anglii před 8 lety, tak jsme si tenhle výlet prodloužili na celý týden a vyrazili jsme dohromady na 4 výlety – do Salisbury, Oxfordu a Stonehenge, do Londýna a na pobřeží do Dorsetu.

___________________________________________________

Hey travellers!

So I finally made some time to go through all the photos from our trip to England last week. I would go back in a heartbeat!! The main reason we got to go in the middle of the finals was Vojta’s mom’s wedding. And since I haven’t been to England in about 8 years, we stayed a little longer in order to travel around a bit. We went to see Salisbury, Oxford, Stonehenge, London and Dorset.

 IMG_2675

Na celou tuhle cestu jsme vyrazili z Prahy autem, trvalo nám přesně 19,5 hodiny, než jsme se dostali na místo. S řízením vlevo jsme neměli žádné problémy, až do té doby, než se Vojtovi v Londýně podařilo projet kruhový objezd opačným směrem, naštěstí bez újmy.

______________________________________________________________

We took the car from Prague and it took us over 19 exhausting hours on the road! We didn’t mind driving on the left and it even seemed natural at the end of the trip. We both got to screw up once and drive on the right – fortunately for everyone, no harm was done because we were all alone:) 

IMG_2692

Všechno zařizování bylo samozřejmě na poslední chvíli, takže jsme strávili ještě den před svatbou v Salisbury v nákupní galerii a sháněli jsme poslední maličkosti. Když jsme sehnali, co jsme potřebovali, mrkli jsme ještě na jejich slavnou katedrálu.

__________________________________________________________

Everything was done last minute so we still had to do some shopping the day before the wedding. We stopped in Salisbury where we also checked out the cathedral after we had got everything we needed.

IMG_2719

IMG_2725

IMG_2737

Svatba neměla snad jedinou chybu, dokonce bylo 25 stupňů a svítilo sluníčko, což je na Anglii celkem vzácnost. Za jeden jediný den jsem jsem do sebe nasoukala tolik jídla, co za celý týden a nebylo snad dvacet minut, kdy by mi někdo nevnucoval skleničku whisky. Na sobě jsem měla žluté šaty z nové kolekce F&F Signature, potřebovala jsem něco klasického a nevyzývavého vzhledem k povaze Angličanů.

______________________________________________________

The wedding was flewless!!! It was sunny with amazing 25 degrees – which is quite spectacular for England. I ate so much food in one day what I would normally eat at least a week, and I was offered a drink every twenty minutes or so! I was wearing this white dress I bought from the new F&F Signature collection. I needed something classy and not too provocative.

IMG_3836

IMG_3891

Slavili jsme, jedli, pili a tancovali až do rána, takže výlet do Oxfordu jsme museli posunout o několik hodin. Nakonec jsme se tam dostali a strávili tam odpoledne couráním po prostorách univerzity a všelijakých kouzelných uličkách. Při zpáteční cestě jsme jeli přímo kolem Stonehenge, ale bylo už pozdě, tak jsme se ani nedostali dovnitř a kochali se jen ze silnice.

________________________________________________

We celebrated, we ate, we drank almost til the next morning, so we had to head out to Oxford later than we expected to. When we got there we spent the afternoon walking around the town and the university – there were so many magical streets! Since Stonehenge was on the way back, we decided to check it out as well (I had never seen it before!). It was quite late, so we did not even get in and behind the fence, but the sunset over Stonehenge was spectacular.

IMG_4240

IMG_4279

IMG_4311

IMG_4338

IMG_4349

IMG_4355

IMG_4414

IMG_4416

Další den jsem ve svém cestovatelském záchvatu vstala v 5 ráno a donutila jsem Vojtu, aby se se mnou jel projet někam na pobřeží směrem k Dorsetu. Jeli jsme víceméně naslepo, ale nakonec jsme se dostali na místa, o kterých jsem ani nesnila. Střihli jsme si ranní dvuhodinový výšlap, odkud byly vidět ty bílé skály a skalní oblouk Durdle Door a to vážně stálo za to.

_____________________________________________

The next morning I woke up at 5 AM and force Vojta to go with me for a ride to the coast, which was supposed to be “not far away”, but after an hour of driving we got to some pretty amazing places. We hiked over couple hills and got to a place, from where we could see all the white cliffs and natural bridge called Durdle Door, which was worth it.

IMG_4454

IMG_4455

IMG_4461

IMG_4477

IMG_4481

IMG_4490

IMG_4493

IMG_4501

IMG_4505

Ještě ten samý den jsme vyrazili do Londýna, který jsme taky procourali křížem krážem. Ten styl, ta atmosféra, ty lidi… Při pomyšlení na Prahu mi ukápla slza, že nebydlím v Londýně:( Konečně jsem taky ochutnala fish&chips a nejlepší zážitek z celého výletu jsme si odnesli z nákupního centra Westfield, kde jsme objevili Krispy Kreme – ty nejlepší donuty na celém světě, kterými jsme se ládovali v Americe. Odjeli jsme s obrovskou krabicí, kterou jsme celou spořádali ještě po cestě zpátky.

_______________________________________________

When we returned, we grabbed a snack and drove to London for the second part of our travel-exhausting day. We walked through and through, and it was perfect. The style, the atmosphere, the people… It almost made me cry when thinking about living back in Prague and not here:( I finally got to try fish & chips, but the best food experience came from the Westfield shopping centre where we parked our car… we found Krispy Kreme!!!!! The best donuts in the whole wide world, which we remember well from the US. We bought a dozen and enjoyed it on our way back home.

IMG_4546

IMG_4554

IMG_4572

IMG_4592

IMG_4604

IMG_4605

IMG_4617

IMG_4675

IMG_4701

IMG_4720

IMG_4730

IMG_4743

IMG_4750

IMG_4753

IMG_4762

Při cestě do Prahy jsme se stavili na skok v Bruggách, které já jsem před třemi roky viděla jen za tmy a deště. Je to snad to nejkrásnější město Evropy (ehm… po Reykjavíku a Oslu a vlastně i Kodani). Do Prahy jsme se dostali po 18 hodinách jízdy úplně vyčerpaní se 7.000 fotkama ve foťáku. Ještě se snažím vytvořit video, které by lépe zachytilo zážitky a naší cestu, na něj se můžete podívat v příštím článku.

______________________________________________

Unfortunately, we had to go back the next day. That didn’t stop us to see one more place – Brugge (which I visited three years ago when it was all dark and raining). I think it is the most beautiful city in Europe (ehm…well, after Reykjavik, Oslo, and also Copenhagen). We returned to Prague after another really long drive with almost 7000 pictures in my camera. I also want to make a post with a video from our travels that would show you better our experiences and the journey:)

IMG_4767

IMG_4774

IMG_4796

IMG_4800

IMG_4807

IMG_4813

IMG_4818

IMG_4845

IMG_4883

IMG_4966

IMG_4991

A teď hurá zpátky do učení! Mně zbývá ještě jedna podlední zkouška, obhajoba bakalářky a za tři týdny státnice. To bude ještě masakr, takže jestli jste na tom podobně, upřímnou soustrast a hodně štěstí:D)

Mějte se,
E.

_______________________________________

And now back to studying!! I have one more final left, then my bachelor thesis defence and the state exams in three weeks. It will be tough, so if you’re going through the same, good luck and get it done! We will see you on the other side!:D

Have a great Friday!

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “England Trip

 1. Martin
  December 17, 2016 at 21:44

  Nádherné fotky… Náhodou jsem zabruslil na tvé stránky a jenom hltám ty tuny nádherných snímků a videí… Až do mě zase dloubou boty kam vyrazit :D

  Díky za inspirace ;)

 2. June 19, 2015 at 11:30

  Krasne fotky! do Dorsetu taky planuji jit. a bruges vypada uchvatne, dekuji za tip;)

  • June 19, 2015 at 15:30

   Určitě doporučuju! Je to zážitek na celý život:)))

 3. Luu
  June 12, 2015 at 11:41

  Boží! Prosím čím je to foceno a čím točíš?? :) Děkuju

  • June 12, 2015 at 12:53

   Děkuji:))
   Když cestuju, tak točím i fotím převážně širokoúhlým objektivem Canon 10-22 mm, f 3,5-4,5 s tělem Canon 70D :)

 4. Martina
  June 5, 2015 at 19:52

  super fotky:)) Ja v Londyne skoro rok už bydlím a stonehenge a dorset mám na seznamu! :)

  • June 5, 2015 at 20:36

   No počkat, ty už tam rok bydlíš a ještě jsi nebyla na Stonehenge?! :D

 5. June 5, 2015 at 08:47

  Ja Anglii miluju, jezdim tam kazdy rok, i kdyz letos se mi to asi nepovede :/ alespon tvoje fotky mi pripomely, jak je to tam krasny :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.