England Diary

IMG_8452

Ahoj cestovatelé! :)

Jak už možná někteří z vás vědí, tak jsem se právě vrátila z dalšího výletu. Tentokrát jsem sebrala svoje dva nejlepší kamarády z gymplu – Šimona a Magdu – a vyrazili jsme ve třech na týden do Velké Británie. Letenky jsme měli přes WizzAir z Prahy za něco málo přes tisícovku.

První dva dny jsme strávili v mém milovaném Londýně, kam se stále ráda vracím. Tady jsme se potkali s dalšími dvěma kamarády a na celý den jsme se vrhli do ulic na nejznámější památky. Taky jsme (jak už tak bývá zvykem) strávili pár chvil v obchodech a posedáváním v restauracích, kde jsme si užívali výborná jídla. To úplně nejlepší jídlo za posledních několik měsíců jsem měla ve Wagamama, kterou můžu jen doporučit! Taky jsme se podívali na proslulý Borough Market, plný nejrůznějšího ovoce, zeleniny, sladkostí, sýrů, mořských potvor, masa a pečiva.
Co se týká nakupování, tak jsem všemi deseti pro Oxford Street, kde jsem i já nechala pěkných pár liber. Navíc tam už (pro některá místa by se spíš hodilo “teprve”..) připravují Vánoční výzdobu, takže večerní potulování na Oxford Street bylo fakt kouzelné :)

Hey fellow travellers!:)

Many of you probably know that I just got back from another trip, YAY! This time I was acompanied by my two best friends from high school – Magda and Simon – and we flew to England for a week, just the three of us. We bought the tickets from Wizzair so they were really cheap.

We spent the first two days in the lovely (and my favorite) London – I always love to come back for a visit. There we met two of our friends whom we visited all the most famous landmarks with. We did some shopping as well (duh, it’s London!) and also visited some great restaurants where had some very lovely meals. My favorite was Wagamama – asian food which was definitely one of the best. Borough Market was visited as well, we just could not forget about this amazing place packed with fruits, vegetables, sweets, sea food, meat and so on.

Shopping-wise I am all for the famous Oxford Street where I found some great new pieces for my wardrobe!:) Plus they were aready setting up the Christmas decorations so it was all very nice, almost magical:)

IMG_8444

IMG_8679

IMG_8700

IMG_8673

IMG_8469

IMG_8465IMG_8416

Během pobytu v Londýně jsem s pomocí mých střelených kamarádů nafotila fotky a napsala článek pro Bershku, který bude na jejich inspirativním blogu online 19.11. a na který se ukrutně těším!!

 Taky jsem se poprvé potkala s Natálkou a nafotily jsme spolu další z jejího “projektu” #meettheblogger, kdy se fotí s nejrůznějšími bloggery. Musím říct, že jsem dlouho nepotkala tak skvělou ženu, jako je ona! Už teď se těším na další setkání!! <3

Večer jsme šli všichni posedět do baru na jejich výborný cider. Kdybych si měla vzít jedno ponaučení z našeho výletu do Londýna, tak by to pravděpodobně bylo: nechoďte v Londýně do baru! Protože za večer jsem v baru nechala skoro trojnásobek letenky, což už stojí za zvážení! :D (a ne že si budete myslet, jak jsem strašně pila! Odcházela jsem naprosto střízlivá a po svých..! :D)

While we were in London my crazy/amazing friends helped me to shoot the photos for my Bershka collaboration which will be online on their blog on the 19th of November. I can’t wait to see it and hope you guys will like it!!!

I also met with Natalka for the first time and we got some stuff for her #meettheblogger project where she partners up with other bloggers and you can find it on her blog! I have to say that I haven’t met a women this amazing for quite some time. I can’t wait to meet up again!! <3

We also spent some quality time in the local pubs where we had to try some local cider. I just didn’t know the bars are so expensive!!! It was like buying another three plane tickets that night! :D Just don’t think I drank that much! It just really was expensive!

IMG_8886

IMG_8378

FotorCreated

IMG_8851

IMG_8849

IMG_8846

IMG_8822

Po těchto dvou skvělých dnech v Londýně jsme si půjčili auto (v našem případě spíš autíčko:D) a vyrazili jsme na sever směr Peak District. Peak District je národní park ležící asi 100 km od Londýna. Kopce jako by tady byly potažené zeleným kobercem, avšak vítr tady zrovna v dobu naší návštěvy připomínal blížící se orkán. I přes to jsme se vydali na krátkou vycházku na Park House Hill a také Chrome Hill. Samozřejmostí už bude i video (až se k němu konečně dostanu..), kde budete moct vidět, jak jsme se hezky v těch povětrnostních podmínkách pohupovali. :D Trochu se teda bojím, že to pak bude akorát vypadat, že jsme celý týden nedělali nic jiného, než se topili v alkoholu.. Uvidíte sami!:)

After these two great days in London we rented a car (it was very, very small! :D) and left some more adventures up north. More specifically Peak District. Peak District is a national park not very far from London. The hills seem to be coated with green moss. The only thing ruining the experience was the brutally strong wind. We got out of the car anyways and did some „hiking“to the Park House Hill and the Chrome Hill. It is almost a tradition now that I will come up with a video from the trip and you will be able to see us almost flying from all the wind which made even walking difficult. I just hope it will not look like all we did was drink while travelling :D You will see and judge then!:)

IMG_9376

IMG_9371

IMG_9368

IMG_9347

IMG_9333

IMG_9329

IMG_9324

IMG_9310

Poslední zastávkou v Anglii byl Manchester. Bohužel ten jsme měli šanci vidět jen za tmy, jelikož jsme brzy ráno odjížděli dále na sever. Další zastávka byla už ve Skotsku, ale o tom až v pokračování deníku, který by měl být hned zítra, ať se máte hezky na co těšit… :) Myslím, že fotky zase říkají hodně, tak snad se vám líbí.

Má někdo nějaký super zážitek z Anglie nebo dokonce přímo z jednoho z těchto míst? Nestyďte se a podělte se s námi!:)) Budu se těšit!

E.

The last stop in England was the city of Manchester. Unfortunately we didn’t have much time to explore it well since we had to leave quite early in the morning. The next on the list was Scotland, but about that I will write in the next part of the diary so you don’t get bored with me. Hopefully it will be up online tomorrow, so you don’t have to wait too long!:) 

Do you have any great memories from visiting England? Have you been to these places? Let me know, I want to hear it all!:))

Love, E.

IMG_9293

IMG_9280

IMG_9277

IMG_9271

IMG_9268

IMG_9252

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  16 comments for “England Diary

 1. Klara
  November 17, 2015 at 22:17

  Eliško, jak jste to zvládali s řízením po levé straně? Hrozně ráda bych si takhle Anglii projela,ale MHD je pekelně drahé a mít k dispozici auto k nezaplacení :D .

  • November 17, 2015 at 22:22

   Řízení bylo v pohodě, po chvilce si zvykneš. My jsme se hodně báli řazení, takže jsme si v půjčovně připlatili za automat, ale půjčení auta bylo neuvěřitelné drahé. Za 5 dní jsme zaplatili něco přes 20 tisíc:(

 2. November 17, 2015 at 08:54

  To jsou krásný fotky :) ! Muselo ty bát úžasné !

 3. Veronika
  November 16, 2015 at 18:50

  Super článek i blog! Dostala jsem se k Tvému blogu teprve nedávno a moc mě baví a inspiruje! :) Jinak z Anglie můžu doporučit Lake District, určitě by se Ti tam líbilo, oblast jezer, které jsou obklopeny horami. Na výšlapy ideální!

  • November 16, 2015 at 21:10

   Veru, to mě moc těší, děkuju!:))) V Lake District jsme částečně byli, ale v tu dobu strašně pršelo, takže dost velká část parku byla zavřená kvůli povodním a zaplaveným silnicím, takže jsme se skoro nikam nedostali:(

 4. November 16, 2015 at 15:19

  Peak District, tak to je naprostá dokonalost ♥

 5. Anonymous
  November 16, 2015 at 14:35

  Eliško, šíleně ti závidím :) máš naprosto úžasné fotky, zážitky a vždy mám pocit, že cestuješ se strašně skvělými lidmi a ta skvělá nálada z fotek přímo bije do očí. Moc ti závidím a moc ti to přeju a děkuju, že nás necháš alespoň takhle cestovat s tebou. Moc mě to inspiruje. :) Mimochodem, když si fotila myslím asi 6 a 7 fotku s Big Ben nestála jsi náhodou před tímhle muzeem http://www.thedungeons.com/london/en/ , ptám se, protože to muzeum je naprosto skvělý! Je to takový průchod celou historií Anglie těmi nejvýznamnějšími událostmi a je to úplně skvělý, protože tě celou historií provedou herci a to tak, že si to sama prožiješ přesně tak, jak to bylo. :) Tak jen tak kdyby náhodou. (Musela jsem to napsat, protože jsi mi to tou fotkou připomněla a bylo to tak fakt skvělý. :D )

  • November 16, 2015 at 21:19

   Jééé ani nevíš, jak jsi mě potěšila!:)) Inspirovat je můj cíl, takže jsem ráda, že se mi to aspoň zčásti daří:))))
   Před tím muzeem jsem stála, máš pravdu, ale dovnitř jsme bohužel nešli. Příště to napravím!:)))

 6. November 16, 2015 at 13:52

  Pani, ten Peak District vypada jako z nejakyho katalogu. Uzasny fotky! :) V Londyne jsem byla loni poprve a ze vseho nejvic me nadchl snad prave ten zminovany Borough market :D Uplne miluju tyhle typy trhu!
  http://travelnote-s.blogspot.cz

  • November 16, 2015 at 14:11

   Viď!:)))) Bylo tam fakt krásně!:) Hahha, nenažranci se poznaj na první pohled! :D #foreverhungry

 7. Lenka
  November 16, 2015 at 12:45

  Krásne♥ Aký fotoaparát použiváš? Tie fotky sú čarokrásne!

  • November 16, 2015 at 14:12

   Děkuji:) Fotím Canonem 70D se širokoúhlým objektivem Canon 10-22 mm, nebo GoPro:)

 8. November 16, 2015 at 10:09

  perfektné fotky!!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.