Early Christmas Present

Článek vznikl ve spolupráci s LG

Ahoooj!

Tak teď doufám, že se na mě nebudete zlobit, když napíšu miničlánek o tom, jak jsem dostala svůj dárek k Vánocům brzy, protože jsem z něj strašně nadšená, takže mám potřebu tohle nadšení sdílet. Čeká mě totiž stěhování, čehož využilo LG a darovalo mi jejich největší novinku ze světa praní a sušení. Původně jsem měla být přestěhovaná už v srpnu, jenže nastaly komplikace a stěhovat se budu až v únoru. Takže zatím se pračka & sušička nachází u nás v Hubu v meetingové místosti, kde na ní teď budou muset dva měsíce koukat všechny návštěvy, které do Hubu zavítají, hihi:) Takže logicky tady vznikly právě tyhle praštěný fotky.

Když mi řekli, že tahle sušička s názvem LG DUAL Inverter Heat Pump má technologii duálního invertorového čerpadla, šla jsem docela do kolen, ale pak se ukázalo, že v praxi to znamená to, že si můžete vybrat, jestli chce šetřit čas a nebo energii. Zároveň mě dostala technologie, která si umí poradit s vlasama na oblečení, protože z toho už jakožto holka s dlouhýma vlasama šílimO:-) Kdyby vás tenhle zázrak zajímal, tak mrkněte sem!:)

Když už jsme u těch vánočních dárků, tak já úplně nejsem zastánce hysterických vánočních nákupů v obchoďácích a upřednostňuju praktické záležitosti, které vážně k něčemu budou, takže v tomhle případě se LG vážně trefilo. K Vánocům jsem si totiž nepřála nic jiného, než urychlení celého stěhování a ulehčení stěhovacího stresu.

Bohužel jsem ani jeden produkt ještě nepoužila, tak vám nemůžu říct, jak jsem s ním spokojená, nicméně v dosavadním bytě jsem měla pračku LG a za celých 8 let, kterých tady už zevluju, se s ní nikdy nic nestalo a šlape jako hodinky, tak předpokládám, že tahle na tom bude podobně.

Přihlásím se s recenzí až budu plně přestěhovaná!
E.

Hello everyone! 

I hope you won’t get angry with me if I write a mini-article about how I got my gift for Christmas early because I’m super excited about it, and therefore I need to share this excitement with you guys. I’m about to move to a new apartment, and LG kinda took advantage of this fact and gave me their newest products from the world of washing and drying. Originally I was supposed to be all moved in August already, but there were some complications and I won’t be moving until February. So, the washing machine and dryer are both in our office – Hub – in the meeting room, where all the visitors have to sit next to them while having a meeting haha:) So, this is where these funny pictures were created. 

When they told me that this LG DUAL Inverter Heat Pump was powered by a dual inverter pump technology, I almost passed out, but then it turned out that in the real life it means that you can choose whether you wanna save time or energy. At the same time, their technology can somehow handle hair on clothes, so that’s another thing I’m pretty stoked about because as a girl with long hair I deal with this every freaking day. So anyways, if you’re interested by this miracle too, check it out here! :)

Speaking of Christmas presents, I’m not a big fan of hysterical Christmas shopping in malls, and I prefer practical gifts, like this one. Gifts I can use and they would make my life easier. LG hit the spot pretty well. For Christmas, I wanted nothing but to speed up the moving process and relieve stress from moving.

Unfortunately, I haven’t used these products yet, so I can’t tell you whether I’m happy with it or not, but in my current apartment, I have an old LG washing machine, and in the past eight years, it has been working perfectly. I haven’t had to repair it even once, so I suppose this will be similar.

I’ll tell you my experience when I’m fully moved!
E.


Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Early Christmas Present

  1. November 29, 2018 at 19:19

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.