Daniel Wellington Watch.

IMG_3976

Zdravím!

Konečně jsem našla důvod pro to, abych začla nosit hodinky. Mám jich doma spousty, ale ani jedny nejsou univerzální, aby se mi hodily ke všemu. Tyhle jsou švédské značky Daniel Wellington a zaujaly nás svojí (jak jinak) jednoduchostí a minimalismem. Jsou neskutečně tenké, takže na ruce vypadají luxusně. Pořídili jsme si dvoje, jedny pánské pro Vojtu a jedny dámské pro mě, ale myslím, že oboje jsou unisex a Vojtovi ty jeho občas ukradnu:)) Dají se koupit na jejich stránkách a poštovné je zdarma po celém světě:))

Takže ode dneška už mě neuvidíte jinak než bez hodinek!

E.
__________________________________________________________

Hi everyone! 

I finally found a reason to start wearing a watch. I have plenty of them but none of them are universal, the kind I could wear with everything. These ones are by Daniel Wellington – a Swedish watch brand. They caught our eyes by their simplicity and minimalism (how surprising). They are really thin, so they look perfect on the wrist. We got two of them – one for Vojta and one for me, but I think that both of them could be unisex, so I’m gonna steal his from time to time:)) You can buy them at their website and the shipping is free worldwide:)) 

So you won’t ever see me without a watch from now!
Love,
E.

IMG_3989

IMG_3988

IMG_3985

IMG_3980

WEARING: 

Both watches – Daniel Wellington

0508DW_1_BST0104DW_1_BST

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.