Da Nang & Marble Mountains & Ba Na Hills, Vietnam

Ahoooj!

Tak se mi bohužel nepodařilo dodržet slib o tom, že bude každý den nový článek, nicméně jsem tu konečně s posledním článkem z Vietnamu! Tentokrát z města Da Nang, do kterého jsme vlastně přiletěly a odlétaly z něj. Pořádně jsme měly čas ho prozkoumat až na úplném závěru cesty.

Pokud se v Da Nangu ocitnete, tak bych tu doporučila dvě věci, které rozhodně stojí za vidění v jeho okolí. Jsou to určitě Marble Mountains a v druhé řadě Ba Na Hills.

V samotném městě Da Nang nás nadchnul hlavně Dragon Bridge, ale jinak je to město, jaké každé jiné. Rozhodně tu doporučuju hotel Val Soleil, který je na skvělém místě, mají tam moc milý personál a navíc je na střeše bazén s výhledem k nezaplacení.

Marble Mountains jsou cca 10 km od města. Nám nezbývalo moc času řešit nejlevnější způsob, jak se do Marble Mountains dostaneme, takže jsme zvolily ten nejjednodušší způsob – taxík. Za necelé dvě stovky nás do hor z našeho hotelu dovezl a my tak měly celé odpoledne na prozkoumávání nekonečných zahrad, pagod a buddhů. Nezapomeňte, že se sem platí vstupné, které za to ale rozhodně stojí, tohle místo je za nás vážně must-see! Dole u silnice najdete spoustu obchůdků s hlavním suvenýrem – mramorem.

Hey guys! 

So, unfortunately, I couldn’t keep the promise that I’d add a new article every day, but I’m finally here with the last article from Vietnam! This time from the city of Da Nang, to which we actually arrived and flew from it back home too. We had enough time to explore it at the end of our journey.

If you find yourself in Da Nang, I would recommend two things that are definitely worth seeing around Da Nang. Marble Mountains and Ba Na Hills.

The most beautiful part of the city itself was the area around the Dragon Bridge, but otherwise it is a city like any other. We stayed in the hotel Val Soleil, which has great location, staff is super nice and in addition there is a rooftop pool overlooking the whole city.

The Marble Mountains are about 10 km away from the city. We didn’t have much time to solve the cheapest way to get there, so we chose the easiest way – cab. He got us to the mountains from our hotel in 20 minutes for about USD10 so we had the whole afternoon to explore those endless gardens, pagodas, and statues of buddha. Don’t forget that there is an entrance fee, but it is definitely worth it, this place is a must-see! Down the road you will find plenty of shops with the main souvenir – marble.

 

Ba Na Hills se nachází přibližně 40 km od Da Nangu a je přístupné po perfektní tříproudé silnici. Na tenhle výlet jsme si půjčily skútry a za necelou hodinku jsme parkovaly u areálu. Na Ba Na Hills jsem slyšela dost rozporuplné názory. Není to totiž přírodní horská oblast, jak se může na první pohled zdát, ale je to obrovský uměle vytvořený komplex něčeho, co se nedá úplně dobře popsat. V komplexu najdete přes zábavní park, pagody, sochy, mosty, labyrinty, jezírka, lanovky, restaurace a vinárny až po pódia s dobovými představeními a hotely. Celý komplex byl vytvořen ve starém francouzském stylu a slouží řekla bych že pro zábavu. Je to na jednu stranu neuvěřitelný kýč, na druhou stranu avšak něco nezapomenutelného. Platí se sem na Vietnam dost drahé vstupné (tuším že v přepočtu něco kolem 700 Kč), ale dá se tu úplně v pohodě strávit celý den. Rozhodně nevynechejte slavný instagramový most Golden Bridge!:) Jestli je něco ale vážně spektakulární, tak je to dlouhá cesta lanovkou nad pralesem.

Tak, články už máte všechny a teď už zbývá jen video!:) Doufám, že se těšíte! :)))

Pokud máte nějaké dotazy, pište do komentářů, ráda pomůžu! <3

E.

Ba Na Hills is located approximately 40 km from Da Nang and is accessible by a new three-lane road. We rented a scooter for this trip. It took about an hour to get there from out hotel in Da Nang. When it comes to Ba Na Hills, I had heard quite contradictory opinions. It’s not a natural mountain area, as it may seem at first. It is a huge artificial complex of something that can’t be fully described. The complex includes an amusement park, pagodas, sculptures, bridges, labyrinths, ponds, cable cars, restaurants and wine bars as well as stage shows and hotels. The whole complex was created in the old French style and serves I would say for fun. It’s an incredible kitsch, but on the other hand it’s quite spectacular. The entrance fee is quite expensive (I think about USD30), but you can easily spend a full day here. Do not miss the famous Golden Bridge:) If there’s something really cool, it’s the forest you can see from the cable car on the way up. 

So, you already have all the articles from Vietnam and now there is the video/vlog, which should be done in a couple of days! :) I hope you are all looking forward to it! :)))

If you have any questions, let me know in the comments, I’d be happy to help with anything! <3 

E.

All pictures were taken with Nikon Z6 + Nikkor 35 mm f1.4 or 24-75 f4.0

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.