Coca-Cola Roadtrip

Ahooooooj!

Jak už z mého Instagramu víte, vyrazila jsem na roadtrip po Česku s těma nejlepšíma parťákama, který jsem si mohla přát. Hynek, Natálka a Bára jsou totiž úplně stejný punkeři jako já a byly to s nima vážně skvělý tři dny.

Vyfasovali jsme totiž od Coca-Coly Colina. A co že to ten Colin je?

To je prosím auto. Ale ne jen tak ledajaké. Je to červený veterán Volkswagena z roku 1972.

Původně jsme plánovali Šumavu, ale tenhle děda by tam nejspíš nedojel, takže jsme přehodnotili plány a vyrazili jenom na Křivoklátsko, které se ukázalo nakonec mnohem krásnější, než jsem čekala. Jsem totiž strašná ostuda, protože sice cestuju jak divá, ale Česko vůbec proježděný nemám, takže jsem byla docela překvapená, jak krásný to tu máme.

Vlastně jsme ani neměli žádný plán, kromě asi tří míst, takže jsme jeli tam, kam nás kola zavezly. A objevili jsme úplně obyčejná, ale v určitém smyslu nádherná místa, která nám vyrazila dech. Možná jsme měli jen štěstí na světlo, počasí i v zásadě na ty místa, ale fotky, které na tomhle roadtripu vznikly, jsou peckový. Zastavili jsme na random loukách a polích, v random lesích, okoukli jsme festival Hrady na Točníku, doprovodili Natálku, která skákala tandem v Příbrami, vyšplhali se na vyhlídku Altán (později jsem zjistila, že se jí říká i Solenická Podkova) a prozkoumali lom Homolák.

Většinu času řídil ten nejzkušenější, tedy Hyneček, hihi:) Ono to mimochodem není žádná sranda tohle auto řídit. Volantem musíte otočit pětkrát, aby auto vůbec zatočilo, brzda moc nebrzdila a muselo se na ní fakt postavit celou vahou, takže nic, pro toho, kdo měl namožený nohy (:D). Řadící páka byla jak v autobuse, takže vlastně koule na metrové tyči. Kdykoliv jsme vypnuli motor, už jsme ho znovu nenastartovali, takže k tlačení auta docházelo tak osmkrát za den. Takže musím složit poklonu Hynkovi, že jednak zvládnul řízení a zároveň zvládnul vydržet tři dny se třema holkama :D


Tak mrkněte na fotky a posuďte sami, jak jsme si to užili!:)

A co vy? Máte Česko rádi? Máte nějaké oblíbené místo? :)

E.

Hey guys! 

As you know from my Instagram, I set out on a roadtrip around the Czech Republic with the best crew I could ever wish for. Hynek, Natálka and Bára are exactly the same punkers as I am, and it was soooo nice to spend three days with them.

Coca-Cola lent us Colin. And who exactly is Colin? 

It’s a car. But not just any car. It’s a red Volkswagen veteran from 1972.

Originally we planned to go to Sumava, but this grandpa would probably not make it all the way there, so we rethought our plans and went to Křivoklátsko region, which eventually turned out to be much more beautiful than I expected. It’s a shame that I travel around the world, but I don’t really know my own country, so I was quite surprised how beautiful the places we visited were. 

Actually, we didn’t have any specific plans, except for about three places, so we kinda didn’t know where we were going 99 % of the time. And we discovered some quite ordinary, but in a sense, wonderful places that took our breath. Maybe we were just lucky with the light, weather and even the places we discovered by coincidence, but the photos that were created on this roadtrip are stunning I think. We stopped at random meadows and fields, in a random forest, visited the festival “Hrady” at Točník, accompanied Natálka who sky dived at Pribram airport, climbed to the wonderful viewpoint called “Altan” (I later found out that it’s also called Solenická Podkova) and explored the quarry called Homolák. 

Most of the time, the most experienced person in our crew was driving – Hynek, hihi :) It’s no joke to drive this car by the way. You have to turn the steering wheel five times to make the car turn all the way, the brakes didn’t really work, so you had to use all your body weight to stop the car, so nothing for the ones who have sore legs all the time (:D). The gear stick was like the one in a bus, so it’s basically a ball on a meter-long stick. Whenever we switched the engine off, we couldn’t start it again, so pushing the car was on a daily order. So Hynek’s got my respect, for both being able to handle the driving and also managing to stand three  girls for three days. 

So take a look at the photos and check out how much we enjoyed it! :)

And what about you guys? Do you like the Czech Republic? Do you have a favorite place here? :)

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Coca-Cola Roadtrip

 1. October 12, 2018 at 08:26

  Nádherné fotky :) Na Tvůj blog jsem narazila poprvé a velice se mi líbí dvojjazyčné pojetí blogu. Měla jsem velice dobrý pocit z toho, že jsem anglické verzi bez problému rozuměla. Co se týká cestování, v poslední době se snažím poznávat krásy naší země, ne že bych měla zahraničí nějak více prozkoumané, ale říkám, že někde se musí začít :) Navštívila jsem vyhlídku Máj, která mi velice připomíná tu, kterou jste po cestě navštívili vy, ale pořád je každá z nich jedinečná. Tak tedy vstříc novým zážitkům!

  Lucka Stefani

 2. September 5, 2018 at 14:04

  Eliško, krásné fotky. Muselo to být super, hlavně ta atmosféra s tou Westkou, je úplně boží. My máme T3, která sice není už tak úplně cool, ale zase je na cestování pohodovější a spolehlivější, dojela i na Maltu a zpět :-). Musím říct, že její pořízení byla ta nejlepší věc, kterou jsme v poslední době udělali. A v Čechách je tolik krásných míst k poznávání.

 3. Vendula
  August 1, 2018 at 18:32

  Ahoj Eli,
  fotky vážně krásné. My máme Česko si myslím už lehce projeté, i když jsme na mraky místech pořád ještě nebyli. Každý rok jezdíme s dětma pod stan a prošlápneme okolí. Máme za sebou 2x Jeseníky – Karlovu Studánku, Lesní Bar, přehradu Dlouhé Stráně (super místo) a samozřejmě klasiku jako Praděd a okolí. Jižní Moravu a Pálavu mockrát, Beskydy, Valachy, Velké Karlovice – skoro domovina a prostě krása. Šumavu jen lehce, Krkonoše v zimě na lyže, Český Ráj se všemi hlavními místy, zrovna jsme se vrátili z cyklo pobytu z Třeboňska a ihned se stalo mojí srdcovkou a musíme příští rok zase. K tomu 2x Tatry a potom přechod Malé Fatry, která nás naprosto nadchla. Ale moje největší česká srdcová záležitost je prostě České Švýcarsko…kdybysme to měli blíž, tak jsem tam klidně každý víkend. Byli jsme tam dvakrát a miluju ten kraj.
  Na Křivoklátě jsme třeba nebyli a vůbec okolí Berounky a tyto místa v Čechách ještě neznáme.
  Vendula

  • August 4, 2018 at 09:13

   Ahoj Vendulko, děkuju mockrát za vyčerpávající komentář!:) To máte česko prolezlé křížem krážem! Klobouk dolů! Ale s tím českosaským švýcarskem souhlasím na 100%, tam to miluju taky ze všeho nejvíc! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.