Camping at Kalbelesee I Austria

Kalbelesee

Ahoooj!

Tak Jižní Čechy už znáte nazpamět (doufám!) a teď se zase na pár minut přesuneme k našim báječným sousedům.

Nelhala bych, kdybych o Kalbelesee napsala, že je to jedno z nejkrásnějších míst Rakouska. Absolutně nechápu, že jsem ho doteď neobjevila. Možná je to proto, že není od nás úplně nejblíž. Nachází se na úplném západě Rakouska, kam většina turistů mockrát nezavítá. A ani my s Kubou bychom sem nezavítali, pokud bychom nebyli na cestě do Švýcarska a nepotřebovali někde po cestě přespat. Přeci jenom se dostat do Švýcarska na jeden zátah není brnkačka.

A proč Kalbelesee vůbec navštívit? 

Protože je to skvost pro oči! A taky proto, že se u něj skvěle kempuje. Znovu budu muset připomenout, jak to s tím kempováním v Rakousku (a vlastně i všude jinde v Evropě) je. Wild camping je na většině míst zakázaný. Nicméně jsou oblasti, kde to není povolené ani zakázané. Jako třeba Vorarlberg. V těchto případech je nejlepší:

  • stan postavit po západu slunce a hned po východu se sbalit
  • mít maskovací stan (třeba tmavě zelený:))
  • nedělat hluk a bordel

A ještě jedna věc – ne nadarmo se říká: “leave the place as you found it”, tak to mějte na paměti. Není třeba tu krásnou přírodu ještě víc ničit.

Tak, zpátky ke Kalbelesee.

Pokud pojedete z východu (třeba z Čech), rozhodně si na cestu nechte mnohem víc času, protože už několik desítek kilometrů před Kalbelesee je krajina jako z pohledů. My jsme jeli 50 km asi dvě hodiny, protože jsme neustále stavěli a fotili. Měli jsme neuvěřitelnou kliku na počasí. Na tuhle krajinu se ta mlha hodila mnohem víc než sluníčko a modrá obloha.

Hey campers!

So I hope you know the Southern Bohemian region pretty well now. Now, let’s move to the beautiful country of Austria for a few minutes.

I wouldn’t lie if I wrote about Kalbelesee as one of the most beautiful places in Austria. I absolutely don’t understand that I haven’t discovered it earlier. Maybe it’s because it’s not really the closest Austrian place to where I live and I usually go somewhere closer for the weekend. Kabelesee is located in the very west of Austria, where most Czech tourists don’t make it to, and even we wouldn’t probably come here unless we weren’t on our way to Switzerland and didn’t need to sleep somewhere along the way. Let’s face it, getting to Switzerland from Prague in one go is pretty exhausting.

Why visit Kalbelesee?

Because it’s a natural gem, and therefore is great for wildcamping. Thanks to all the questions I get, I think I have to remind again all the facts about wildcamping in Austria (and indeed elsewhere in Europe). Wild camping is forbidden. However, there are some places which don’t specifically restrict it but don’t allow it either, so it’s kind of tricky. Vorarlberg is one of those places. If you don’t want to cause any trouble, then:

  • pitch the tent after sunset and pack up right after sunrise
  • have a camouflage tent (dark green works perfectly!:))
  • make no noise & don’t leave any mess or trash!

And one more thing – I always say “leave the place as you found it”, so keep that in mind. There is no need to destroy the beautiful nature any more.

Anyways, back to Kalbelesee.

If you go from the east (for example from the Czech Republic), be sure to leave plenty of time for the last part of driving, because the last 50 kilometers before you hit Kalbelesee are absolutely stunning. The last 50 km took us about two hours because we were constantly stopping and taking pictures. We were incredibly lucky with the weather. The fog fits this landscape so much more than sun & blue sky.

Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee

Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee

Kde postavit stan?

Rozhodně ne hned u silnice. Zaparkovat se dá u závory, potom už musíte po svých. Rovných travnatých ploch jsme potkali spousta, ale nás uchvátil spot s výhledem na celé jezero, vzdálený asi kilometr od auta. Na další fotce můžete vidět, jakou jsem měla radost, když jsme tenhle spot objevili, hihi:)

Where to pitch the tent?

Certainly not right by the road. You can park at the gate, then you have to walk a bit. We saw a lot of flat grassy areas, but a spot overlooking the lake, about a kilometer from the car, caught our attention the most. In the next picture you can see how happy I was when we discovered this spot, hihi :)

KalbeleseeKalbeleseeKalbeleseeKalbelesee Kalbelesee Kalbelesee Kalbelesee

Kalbelesee

Ráno jsme hned po východu slunce naběhli do jezera se trochu opláchnout, protože co si budem – na roadtripech je tohle jediný způsob sprchy. Voda byla šíleně ledová, ale co bylo ještě horší bylo bahno na dně. Když jsem do něj vkročila, propadla jsem se po kolena do neidentifikovatelné hmoty, což mi málem způsobilo utonutí.

In the morning, right after sunrise, we ran into the lake to swim/wash ourselves a little bit, because you know how it is – this is the only way to shower on camping roadtrips. The water was insanely cold, but what was worse was the mud at the bottom. As I stepped into it, I got into the mud to my knee level, therefore I kinda started freaking out, haha:) 

Kalbelesee

KalbeleseeKalbelesee Kalbelesee

Kalbelesee Kalbelesee

Moc jsme to s tím plaváním nepřeháněli, protože už bylo světlo a po silnici začínala jezdit první auta. Vrátili jsme se ke stanu a ještě v klidu posnídali. Pak jsme bleskurychle sbalili stan, nacpali všechno do krosen a ještě chvíli jen tak chillovali. Nemohli jsme se té krásy nabažit. Vyšlo nám to úplně přesně, protože jakmile jsme zapnuli poslední přezku od krosny, vynořili se první turisti. A za nimi hned další. A další. Po cestě zpátky k autu jsme jich potkali asi 10, takže pokud se po našich stopách vydáte, opravdu si nezapomeňte nařídit budík.

Podrtženo sečteno, strašně ráda bych napsala, že tohle místo bylo to nejkrásnější na kempování, co jsem zažila, ale pořád za mě vede to na Reinebringen na Lofotách.

P.S.: Kuba už na Kalbelesee jednou byl, tak mrkněte i na jeho článek.

E.

We didn’t do much of swimming, because it was getting late and we heard first cars showing up on the road. When we went back to the tent, we enjoyed an awesome breakfast, then we quickly packed our tent, stuffed everything into backpacks and just chilled for a while. Our eyes couldn’t get enough of the beauty. It worked out perfectly, because as soon as we put the backpacks on our backs, the first tourists started showing up. When walking back to the car, we passed about 10 people, so if you ever follow our footsteps, don’t forget to set an alarm. Seems like this place can get quite crowded during the day. 

To conclude this, I’d love to say that this place was the most beautiful camping place, but I think my absolute favorite one is still Reinebringen on Lofoten.

P.S.: Kuba has already been to Kalbelesee before, so be sure to check out his article too! :) 

E.

Kalbelesee

Kalbelesee

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Camping at Kalbelesee I Austria

  1. August 18, 2019 at 16:19

    <3

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.