Blausee – Největší Zklamání ve Švýcarsku I Switzerland

Blausee

Ahoooj!

Napadlo mě napsat jeden článek, který nebude všechno jenom chválit, ale vlastně ukáže i tu realitu, kterou málokdo přizná. Švýcarské Blausee má být jedno z nejkrásnějších jezer ve Švýcarsku a možná vám i spousta lidí řekne, že to tak je. Nicméně já, vzhledem k tomu, jak mám Švýcarko proježděné křížem krážem a pár jezer už jsem viděla, Blausee mě nenadchlo ani trošku. 

První varovný signál měl být fakt, že je jezero hned u hlavní silnice, kousek od lanovky k Oeschinensee.

Druhým varovným signálem bylo to, že u jezera je obrovské placené parkoviště.

Třetím varovným signálem je obrovská brána s nápisem Blausee, pokladna na PLACENÝ vstup, turnikety, shop a restaurace.

I přes všechny tyhle signály jsme si šli lístek koupit a vyrazili do arálu. A proč bylo Blausee takové zklamání? Jezero samo o sobě kouzelné bylo (i když bych ho spíš nazvala nějakým rybníčkem), ale ta uřvaná masa lidí (včetně rodin s kočárky) už moc ne. Naprostým vrcholem nesmyslu mi přišla loďka, která na rybníčku plula. Nebo respektive se spíš tak motala a točila dokola, protože se ani na jezírku téhle velikosti plout nedalo.

Pokud bych mohla poradit komukoliv, kdo se na Blausee chystá, rozhodně bych ho vynechala a místo toho si na list napsala raději něco jiného. Třeba Oeschinensee. Nebo Lago di Saoseo. To jsou pořádná horská jezera.

E.

Hey everyone! 

I thought of writing an article that would not only praise everything but actually show reality, which could sometimes be pretty disappointing. The Swiss Blausee is supposed to be one of the most beautiful lakes in Switzerland and maybe a lot of people will tell you that it is. However, as I’ve come across a lot of lakes, Blausee didn’t impress me at all.

The first warning signal was the fact that the lake was just off the main road, not far from the cable car to Oeschinensee.

The second warning was the fact there was a huge paid parking lot with a couple of busses. 

The third warning sign was the huge gate with the sign “Blausee”, a cashier, turnstiles, shop and a restaurant.

In spite of all these signals, we went to buy the ticket and stared exploring the site. And why was Blausee such a disappointment? The lake itself was pretty magical (although I’d rather call it a pond), but the loud masses of people (including families with baby carriages) were a bit less magical. The absolute nonsense was a boat floating on the pond. Or rather, it was more like spinning around, because the lake is really tiny. 

If I could advise anyone who wants to go to Blausee, I’d definitely recommend skipping it and visit someting else. Like Oeschinensee. Or Lago di Saoseo. These are good mountain lakes.

E.

Blausee

Blausee

Blausee

Blausee Blausee

Blausee Blausee

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  5 comments for “Blausee – Největší Zklamání ve Švýcarsku I Switzerland

 1. Beáta
  January 28, 2020 at 13:54

  Švýcarsko je nádherný a má sakra co nabídnout. Ale Blausee opravdu není jeho skvostem…s tím sakra souhlasím.!..Ale kdyby tam přece jen někdo opravdu tolik chtěl. Takový malá ráda… V noci se parkovné ani vstup neplatí a jezero je krásně nasvícene. Takže uvidíte dost, bude to bez lidí(aspoň v zimě bylo:D) a během úplňku mělo opravdu své kouzlo.

  • January 29, 2020 at 08:46

   Woooow, super, díky moc za tip Beato! To by mě vůbec nenapadlo se tam jít podívat v noci! Myslela bych si, že vzhledem k turniketům bude mít jezero “otvírací hodiny”, což je vlastně absurdní… :)

 2. Viki
  December 26, 2019 at 18:58

  takéto člá ky mám ešte radšej ako tie, v ktorých sa niečo chváli :P super tip, čo vynechať

  WHEN PIGS FLY

 3. Zuzka
  December 11, 2019 at 10:07

  Je super, že napíšeš i takový článek :) Ještě jsem ani nikdy neslyšela, že by se platil vstup za to, aby se člověk podíval na jezírko ;)

  • December 22, 2019 at 05:44

   Jono, bylo to fakt největší zklamání ze Švýcarska. A to se o Blausee píše, že je to skvost Schweizu! :(

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.