Bivouac at Kirchsee I Germany

kirchsee

Ahoooj!

Tak na tohle místo jen tak nezapomenu! Zrovna jsme se s Kubou vraceli z Dolomit a protože je to obrovská štreka, chtěli jsme si cestu rozpůlit a přespat někde v Německu.

Na hotely se při takových roadtripech moc nehraje, takže spacák byla jasná volba. Jenže jsme neměli ani ponětí o tom, kde by se dalo přespat. Z předchozí zkušenosti jsme se shodli, že nejlepší by to bylo někde u jezera. Jednak tam jsou většinou rovné plochy, kam se dá stan postavit a za druhé se v něm dá ráno místo sprchy vykoupat.

Tak jsme kolem sedmé večer začali hledat v mapách, jaké jezero máme po cestě. Nejdřív jsme našli jedno menší (jehož jméno jsem už zapomněla), ke kterému jsme zajeli, ale zase hodně rychle odjeli. Bylo totiž tak creepy, že z něj šel strach. Hluboko v lese, tma jako v pytli, podivné stromy jako z hororu a ještě jsme po cestě potkali nějakýho vraha s igelitkou.

Moc času už nezbývalo, takže jsme zastavili u druhého nejbližšího jezera, které nese název Kirchsee. A už jak jsme přijížděli, věděli jsme, že to je ono, co jsme hledali.

Na parkovišti jsme potkali asi pět obrovských cedulí s ještě větším nápisem “Zelten verboten”. Byl na nich přeškrnutý stan, takže jsme to trošku obešli a shodli se, že bivakovat můžeme. Vyrazili jsme tedy na obhlídku.

U Kirchsee bylo několik mol, na kterých ještě na dekách posedávaly skupinky lidí a popíjely. Vytušili jsme, že se dřív nebo později odeberou do svých postelí a jejich piknikové místo se promění na naší postel. A taky jo. Když se úplně setmělo, mola se vyprázdnila a my mohli zabrat to nejhezčí.

Vzhledem k tomu, že byla z nějakého nepochopitelného důvodu zima jako blázen, ještě jsme uvařili čaj a chvíli povídali a pozorovali hvězdy na vymetené obloze přímo ze spacáků. Potom jsme i přes nesnesitelnou zimu díky vyčerpání vytuhli.

Ráno jsme se probudili na východ slunce i bez budíku. Nebo spíš zima nás probudila. Na spacáků jsme měli jinovatku, takže si umíte představit, jak moc se nám z nich nechtělo. Ale východ slunce byl tak fenomenální, že jsme to nakonec hecli, vytáhli stativy a fotili jako o závod.

Kolem sedmé jsme molo opuštěli a ještě jsme po cestě k autu potkali nějakého otužilce, který se v těch mínus deseti svlékl do naha a šel si zaplavat v pětistupňovém jezeru. Hned nám bylo tepleji.

Každopádně Kirchsee bylo naprosto nezapomenutelné a nelituju jediné minuty v té zimě.

A co vy? Bivakovali jste už někde? Napište mi do komentářů kde! :)

E.

Hey adventurers!

Just a couple of weeks ago, I found a place which I will never forget about. Me and Kuba were just coming back from the Dolomites, and because it is a long way to Prague, we wanted to cut our way and sleep somewhere in Germany.

Hotels are not our kind of a thing during such roadtrips, so we decided to camp somewhere. But we had no idea where to pitch our tent. From previous experience we knew that lakes usually work pretty well. There are usually flat areas and also you can take a swim in the morning. 

So around 7PM, we started searching for lakes using Google Maps. First we found one small pond (already forgot the name of it), which we stopped by, but left very quickly. It was sooooo creepy! The lake was deep in the woods, dark as hell, surrounded by weird trees like in a horror movie, and we even saw a killer-looking guy. 

There was not much time left, so we found another (bigger) lake, which was called Kirchsee. And as we arrived, we already knew that it was exactly what we were looking for.

We passed about five huge signs saying “Zelten verboten“. There was a crossed tent sign, so we kinda got around it and decided to bivouac. 

There were several piers on the lake, where groups of people were sitting on the blankets and drinking. We sensed that they would leave sooner or later and their picnic spots would turn into our beds. And that’s exactly what happened. When it got completely dark, the piers emptied and we could take the one with the best view. 

It was cold as hell, so before getting into our sleeping bags, we made some tea. We talked for a while and watched the stars straight from the sleeping bags, which was so cool. Then, despite the unbearable cold, we fell asleep from exhaustion.

In the morning we woke up to the sunrise without the alarm clock. Okay, let’s face it – the cold woke us up. We had frost on our sleeping bags, so you can imagine how bad we didn’t want to get out. But the sunrise was so phenomenal that we eventually jumped out, pulled out the tripods and started taking hundreds of pictures. 

We left the pier around 7AM, and on the way back to the car, we saw some guy, who stripped naked, got in the water and went for a swim in a five-degree lake. Insane. The air temperature couldn’t have been more than -10 degrees. 

Anyways, Kirchsee was an unforgettable experience and I don’t regret a minute of shivering!

And what about you guys? Have you ever bivouac? Let me know where! :)

E.

kirchseekirchsee

kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee kirchsee

kirchsee kirchsee kirchsee

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Bivouac at Kirchsee I Germany

  1. Mirka
    July 11, 2019 at 09:41

    Ahoj, fotky su nádherné, bere to dech! Upravuješ je ještě nebo to je čistá realita? A souhlasím, spaní pod širákem má své kouzlo, už jsem spala na různých krásných místech ale stejně tak mna dostane i hec akce a přespání nekde na louce pár metrů od baráku.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.