Back & Biceps workout

Ahoj sportovci!

Mám pro Vás jen kraťoučkou inspiraci (v hodně špatné kvalitě z telefonu:(, ale asi lepší než nic), jak se dají dají ve fitku cvičit záda a biceps. Je mi jasné, že se mezi vámi moc takových šílenců (mám tedy na mysli holky), co by cvičili biceps, nenajde, ale tak třeba vás to aspoň k tomu bude motivovat:)

Spousta z vás má určitě novoroční předsevzetí (jako každý rok hahaha) – zhubnout, tak jsem slíbila jsem, že v příštích týdnech se budu víc věnovat fitness, než módě – tímto článkem počínaje. Dokonce jsem přemluvila i Vojtu, aby taky něčím přispěl, tak se můžete těšit na články rovnou od dvou trenérů:)

Co se týče cvičení zad, tak já považuju záda stejně důležitá, jako například nohy a bříško. Teď se vám určitě zdá, že záda máte naprosto v pořádku a cvičit je nepotřebujete a ani nechcete, protože se bojíte, že vám narostou svaly a budete vypadat jako Rambo (opět, mluvím spíše k holkám). Ale tak to vůbec není. Holky na nárůst svalů nemají potřebné hormony, tím pádem se nic takového nemůže stát. Tak proč je tedy cvičit? Odpověď je jednoduchá – aby vás za 2, 5, 10 let, až budete sedět v práci 12 hodin u počítače, nebolely. Mám spoustu klientů, kteří mi každý trénink pláčou, jak je bolí záda. Většina z nich neumí zádové svaly ani aktivovat, takže je potom napravování běh na dlouhou trasu. Když mi pak přijde někdo, kdo mi řekne, že záda už někdy cvičil, zajásám, protože práce s ním je potom mnohem jednodušší. Mnohdy potom od bolesti zad pomůže pár správně provedených cviků a strečing.

Takže závěr, ženy! Netrapte ve fitku hodinou na páse nebo věčnými cviky na zadeček  a nebojte se cvičení zad. Nebudete toho litovat.

A slibuju, že příště udělám VELKÝ ČLÁNEK O HUBNUTÍ A FORMOVÁNÍ POSTAVY, takže stay tuned!
<3
E.

_____________________________________________________

Hey fitness guys!

Here’s a little inspiration, how to exercise back & biceps. Even though I suppose that there is not many of you, girls, that would exercise back or biceps, I hope this would motivate you to do so.

Many of you had the New Year’s Resolution, to lose weight, so I promised that I would pay more attention to fitness than fashion. I even made Vojta to write a short article, so you can be looking forward to the articles from two trainers now! :)

Concerning back exercising, I consider it as important as exercising for example glutes or abs. You may argue, that your back is totally fine now and you don’t need to (and don’t want to) exercise it because you’re scared of getting too big and looking like Rambo (again, talking more to the girls). But this is not true at all. Women don’t have the hormones needed to building such a muscle mass. So what’s the reason to exercise back? The answer is easy – so your back won’t hurt in 2, 5 or 10 years, after sitting in an office for 12 hours. I have so many clients that cry every training session, how their back hurts. Most of them can’t even activate back muscles, so rectification is a long shot. On the other hand, when someone has ever exercised back muscles, I’m really glad because working with that kind of a person is much easier. Usually the pain goes away after a few training sessions of right exercising and stretching. 

So, to conclude this, women, stop running on the tread mills for hours and start focusing on your back as well. You won’t regret. 

And I promise, I will make a BIG ARTICLE ABOUT LOSING FAT AND FORMING THE BODY, so stay tuned! 
Love, 
E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.