Ammersee I Germany

Ammersee

Ahoooj!

Hlasím se z dalšího místa v Německu, které zatím nebylo instagrammery objeveno. Teda aspoň myslím. Ammersee je ledovcové jezero asi 40 km od Mnichova, které strčí většinu německých jezer do kapsy. S Kubou jsme tu strávili pěkných pár hodin na cestě z Dolomit.

A v čem je jezero Ammersee tak výjimečné? Je tu spousta malých oblázkových pláží, takže se v něm dá v létě koupat. Najdete tady i golfové trávníčky, které přímo vybízejí k pikniku. Na promenádě najdete spoustu restaurací a můžete se projet po jezeře i na parníku. Není divu, že se sem jezdí rekreovat spousta Mnichovanů (takže v létě čekejte trošku nátřesk).

Co bylo ale zajímavé pro nás, fotografy a vizuální nadšence, bylo několik dřevěných chatiček na kuřích nožkách stoupající přímo z křišťálově čisté vody. Bohužel se nedá jít dovnitř, ale i z venku jsou neuvěřitelně fotogenické.

Tak co, vydali byste se sem? :)

E.

Hey guys! 

Here’s a report from another place in Germany that has not been discovered by instagrammers yet. At least I hope not. Ammersee is a glacial lake about 40 km from Munich, which surpasses most of the German lakes. Me and Kuba stopped here for a couple of hours when we were coming back home from the Dolomites. 

And what makes Lake Ammersee so special? There are plenty of small pebble beaches so you can swim here in the summer. You can also find some “golfy” lawns that are pefect for a summer picnic. There are plenty of restaurants on the promenade and you can even take a steamboat-trip. No wonder there is a lot of people from Munich coming here to relax from the big city (so don’t be surprised to see crowds in the summer).

But what was interesting for us, photographers and visual enthusiasts, was a few wooden huts on poles, rising straight from the crystal clear water. Unfortunately, it’s not possible to go inside, but it’s super-picturesque from outside as well. 

So, what do you guys think, would you come here? :)

E.

Ammersee


Ammersee Ammersee Ammersee Ammersee Ammersee Ammersee

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “Ammersee I Germany

  1. July 15, 2019 at 07:07

    Dnes jsme se zrovna taky vraceli z Dolomit, ale ve 2 ráno bychom asi nic z jezera neviděli, tak to necháme na příště :). Fotky super jako vždy :).

    • July 15, 2019 at 10:42

      hahaha, no to uplně ideální neni no :DD tak příště:)))

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.