Aït Ben Haddou / Morocco

ait_ben_haddou

Ahoooooj!

Naší další zastávkou bylo zase úplně něco jiného. Z hor jsme se během pár hodin zase vzdálili a ocitli jsme se na druhé (jižní) straně masivu, kde příroda vypadala tak, že jsme úplně v jiném státě. Všude kolem nás totiž byla vyprahlá kamenitá poušť a po horách nebylo ani památky.

Jednou z našich mnoha zastávek bylo opevněné město Aït Ben Haddou ze 17. století, které je dnes zapsané ve světovém dědiství UNESCO. Bohužel jsme se tak zdželi v horách, že jsme město prozkoumávali skoro za tmy, ale i tak rozhodně stálo za vidění.

Hey guys! 

Our next stop was completely different. After a couple of hours of driving we found ourselves on the other (southern) side of the mountain massif, where the nature looked like we were in a completely different state. There was a rocky desert everywhere around us and there were no signs of the mountains.

One of our many stops was the fortified city of Aït Ben Haddou, which was built in the 17th century, and which is now a UNESCO World Heritage Site. Unfortunately, we spent too much time in the mountains, so we were exploring the city almost in the dark, but it was definitely worth seeing anyways. 

ait_ben_haddou
ait_ben_haddou ait_ben_haddouait_ben_haddou ait_ben_haddou ait_ben_haddou ait_ben_haddou ait_ben_haddou

Když padla tma, vyrazili jsme hledat další místo na přespání. Se spaním v autě už jsme měli docela zkušenosti, takže jsme ani nad ničím jiným nepřemýšleli. Našli jsme malou prašnou cestu, kterou jsme odbočili z hlavní silnice a auto zaparkovali pár kilometrů od ní, přímo na kamenité poušti.

When it was dark, we set off to look for another place to sleep. We had quite a lot of experience with sleeping in the car (hhaha), so we didn’t even think about anything else. We found a small dusty road leading from the main road and parked the car a few miles from it, right on the rocky desert.

ait_ben_haddou

Další den ráno jsme znovu sedli za volant a vyrazili zpátky do hor, tentokrát jinou cestou, než jsme přijeli. Čekal nás další průsmyk, jehož jméno jsem šťastně zapomněla, ale ještě než vám začnu vyprávět, co se nám přihodilo v horách, ráda bych zůstala u pouště, kterou jsme museli překonat nejdřív.

Tahle obrovská kamenitá poušť je jakousi předpouští Sahary. Bylo neuvěřitelně nádherné vidět rozlehlou a vyprahlou poušť, na jejíž konci se tyčily čtyřtísícové hory. Ve světě najdete jen málo míst, které mají hory a poušť na jednom místě a tak blízko od sebe.

Ta dlouhá rovná silnice mi silně připomínala nějaký Utah nebo podobný stát v USA.

The next morning we got back on the road and set off back into the mountains, this time we took another road. Another pass was waiting for us, but unfortunately I forgot the name of it, but before I start telling you what happened to us in the mountains, I would like to stay in the desert that we had to cross first.

This giant stony desert is a kind of pre-Sahara. It was incredibly beautiful to see a vast and arid desert which was gradually turning into four-thousand-meters-high mountains. There’s only a few places in the world that have mountains and deserts so close together.

The long, straight road reminded me of Utah or similar state in the US.

morocco_desertmorocco_desert

 

morocco_desertmorocco_desertmorocco_desert morocco_desert morocco_desertmorocco_desertmorocco_desertmorocco_desert

Mysleli jsme si, že se na západ slunce dostaneme někam do hor, ale na poušti jsme blbli a fotili všechno možné tak dlouho, dokavaď nám nedošlo, že to nejspíš nestihneme. Takže jsme přečkali další noc tady a ráno se vydali na poslední den do hor.

A mě by děsně zajímalo, co byste si vybrali vy, kdybyste mohli prozkoumat buď hory nebo poušť? Co vám přijde zajímavější? :)

E.

We thought we would get to the mountains for sunset, but it took us forever to cross the desert, so we spent another night there and went to the mountains the next day in the morning.

And I’m really curious, what would you guys pick if you could explore just one thing – mountains or desert? Which one do you find more interesting? :) 

E.

morocco_desertmorocco_desertmorocco_desertmorocco_desertmorocco_desertmorocco_desertmorocco_desert morocco_desert

 

morocco_desert morocco_desert morocco_desert

Some pictures were taken by Andres Beregovich 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Aït Ben Haddou / Morocco

 1. Simona
  March 24, 2018 at 13:30

  Krásné :-)). Mohu se zeptat, jakou máš značku bundy a bot na takové výlety? Chci pořídit nové vybavení a tak bych ráda něco osvědčeného.
  Děkuji
  Simona

  • March 25, 2018 at 10:58

   Děkuju Simonko! Bot mám asi deset párů, ale tady jsem s sebou měla Hanwagy a jsem s nima moc spokojená! Ještě lepší značka je ale Garmont, ale ty jsou lepší spíš na zimní výstupy, protože mají skvělé expediční boty do sněhu:) A bundu mám od Fjällräven. Sice je to trochu dražší značka, ale ty jejich kousky vydrží a jsou neskuetčně kvalitní. Je to švédská značka a oni opravdu vědí, jak na outdoorové oblečení :)))

   • Simona
    April 7, 2018 at 10:56

    Ahoj Eliško,

    děkuji za tipy :-)) Podívám se na net a něco vyberu.

    Simona

 2. Viki
  March 20, 2018 at 09:02

  asi som skôr na tie zelenejšie krajiny :P ale ako vždy krásne fotky

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.