Yosemite & Sequioa NP I California

Ahoooj!

Tak trošku koukám, že se z mého blogu o módě a cvičení pomalu, ale jistě stává blog o outdooru. Což úplně nevím, jestli je dobře nebo špatně. Po naprosto vyčerpávajícím článku z Finska budou tyhle o něco kratší, snad mi to prominete.

Nějakým záhadným způsobem jsem se po roce a půl zase objevila v KALIFORNII. Po páté. Mám pocit, že jsem se v Kalifornii zasekla a je to můj soul-state (o první místo se dělí se Skandinávií). Zní to jako klišé, já vím. Je to jako Bali. S tím rozdílem, že všichni už několik desítek let víme, že Kalifornie je pro turisty ráj na zemi. O Bali si to lidi myslí jen pár let.

I tentokrát to byla cesta snů. Během 14 dní jsem se ocitla v pěti různých částech Kalifornie, a proto i články z téhle cesty budou rozděleny do pěti.

Ta první část je z Yosemit a Sequioa NP.

Vzhledem k tomu, že byl začátek dubna, většina hiků v Yosemitech je zavřená. Well…Duh, když je všude dva metry sněhu. Dvoudenní exploration začal na treku k Upper Yosemite Fall. Je to asi čtyřhodinová cesta nahoru a dvouhodinová cesta dolů, nicméně když se trochu sklouznete po zadku na sněhu, jste dole za hodinu a půl.

Následoval západ slunce někde po cestě ven z parku. Ráno vstávačky na východ slunce na Tunnel View a dopoledne rychlý průzkum Lower Yosemite Fall. Odpoledne odjezd do Sequoia. Tam ale nastal problém v tom smyslu, že byl prostředek NP z důvodu přílišného množství sněhu na silnici uzavřen, takže se nedalo národním parkem projet skrz na skrz a vidět General Sherman Tree. Musela jsem se spokojit s General Grant Tree.

Dotazy?

E.

Hey English-speaking travellers! 

So I noticed that my blog about fashion and fitness is slowly becoming a blog about outdoor. Which I don’t know if it’s a good thing or a bad thing. After the exhausting article from Finland, these will be a little shorter, so I hope you don’t mind.

In some mysterious way, I found myself in CALIFORNIA after a year and a half. My fifth time to my beloved Cali. I feel like it’s my soul-state (together with Scandinavia). Sounds like a cliché, I know. It’s like Bali. With the difference that we all have known for decades that California is a paradise on Earth. Bali has been popular for a few years only. 

It was a dream trip, as always. I found myself in five different parts of California within two weeks, and therefore the articles from this trip will be divided into five.

The first part is from Yosemite and Sequioa NP.

Since it was early April, most Yosemite hikes were closed. Well … Duh, when there were two meters of snow everywhere. A two-day exploration began on a hike to Upper Yosemite Fall. It’s about a four-hour hike up and a two-hour hike down, but when you use the snow for sliding, you can be down at the parking lot in an hour and a half.

That day’s sunset was spent somewhere along the way out of the park. The best sunrise can be viewed at Tunnel View. The next day morning I came back to the valley and explored Lower Yosemite Fall for a bit. In the afternoon I hit the road and headed to Sequoia. Unfortunately, the main road was closed due to too much snow, so it was impossible to pass through and see the General Sherman, so I had to choose option two, which was General Grant Tree. 

Questions?

E.

 

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Yosemite & Sequioa NP I California

 1. April 17, 2019 at 11:43

  To je krásný. Za mě je to super, že se Ti blog posunul od módy k outdooru, baví mě to mnohem víc.

  Na tůře k Upper Yosemite Fall jsme byli předloni a i v létě to byla paráda, ale v zimě to má koukám mnohem větší atmosféru :)

  • April 17, 2019 at 14:38

   Haha, tak jsem ráda, že to baví aspoň někoho O:-)))) V létě je to úplně o něčem jiném, to je fakt. Šla jsem jí v létě asi před sedmi lety. Jen ty lidi no… :D

 2. Lucie
  April 17, 2019 at 08:31

  Krasa! Elisko, nemohla bys prosim psat co mas za vybaveni, napr. batoh, bunda? To by bylo super!

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.