Weekend!

http://elitebloggers.wixsite.com/elite-bloggers/content-marketing

dsc_0077

Ahooj!

Může mi někdo vysvětlit, proč jsou ty víkendy kratší a kratší?! Skoro nic o teď víkendu nestíhám, protože se celé dny regeneruju z minulého týdne! Ale k tomu jsou víkendy asi určené:D

Anyways, v sobotu jsme se s Vojtou rozhodli, že si dáme k snídani (resp. k obědu:D) proteinové palačinky, které jsme tak dlouho neměli! Na Facebooku jsem včera slibovala recept, tak tady je:

Na cca 9 palačinek (2 porce) budete potřebovat:

1 banán
1,5 odměrky proteinového prášku (je lepší používat nějaký s kaseinem, pak se totiž palačinky netrhají; a co se příchuti týče, tak nejlepší je vanilkový, ale já používám kokosový)
8 vajec (6 celých a 2 bílky)
3 lžíce drceného kokosu
špetku kypřícího prášku
lžíci kokosového oleje

A na ozdobu třeba:
řecký jogurt
ovoce

Smícháme rozdrcený banán, proteinový prášek, kokos, kypřící prášek a vajíčka. Lžíci kokosového oleje rozehřejeme v mikrovlnce a přidáme do směsi. A voilá, můžeme na mírném ohni smažit! Nerada používám olivový olej, protože pak mají palačinky takovou divnou pachuť, takže lepší je smažit na kokosovém oleji. Na ozdobu jsem použila řecký jogurt, hroznové víno a banán. A Vojta si vynutil trochu Granka, tak jsem mu ho dopřála:)))

No a k palačinkám jsme si dali 100% džus, který nás pořádně probudil. V dnešní uspěchané době často lidé zapomínají na vitamíny, které jsou pro tělo neuvěřitelně důležité. Já sama ovoce moc nejím, a vitamíny mi chybí, což je vidět třeba na vlasech a nehtech. 100% džusy nebo pyré jsou potom ideální volbou pro lidi, jako jsem já. Pro lidi, co nestíhají během dne jíst a zároveň nechtějí při přednášce v první řadě chroupat jablko! :) Většina lidí nezná všechny benefity které džusy a pyré mají. Věděli jste třeba, že podle evropských regulací je zakázáno do 100% džusů přidávat cukr, barviva a konzervační látky? To znamená, že 100% džusy a pyré jsou zcela přírodní svačinou, která může nahradit jednu z denních porcí ovoce nebo zeleniny.

A co vy? Pijete džusy nebo pyré? Nebo preferujete ovoce? :))
Krásné pondělí!
E.

Good morning! 

Can someone explain to me, why the weekends are shorter and shorter?! I don’t have time for anything now, because I always regenerate from the last week! But that’s the purpose of the weekends I guess, haha:)) 

Anyways, on Saturday, we decided to make some protein pancakes, which we haven’t had for ever. As I promised on Facebook yesterday, here’s the recipe: 

You’ll need for about 9 pancakes: 

1 banana
1,5 scoop of protein powder (it’s better to use the one with casein, otherwise your pancakes will tear; and concerning the flavor, the best one is vanilla, but I use coconut one)
8 eggs (6 whole, 2 whites)
3 table spoons of coconut flakes
a pinch of baking powder
1 table spoon of coconut oil

And for the top:
greek yoghurt
some fruit

Mix mashed banana, protein powder, coconut flakes, baking powder and eggs together. Melt one spoon of coconut oil in microwave and add to the mixture. And voilá, you’re ready to fry! This is the only time I don’t use olive oil, because the pancakes would taste weird, so it’s better to use coconut oil instead. I put some greek yoghurt and fruit to the top and Vojta wanted some cocoa on the top, so let him have it, haha:)) 

Well and we had some 100% juice to go with the pancakes as well, which finally woke us up, haha:) People tend to forget about the vitamins, which are essential for the body these days. I don’t eat fruit, so I’m missing the vitamins as well and that results in bad hair & nails. 100% juices are perfect for people like me then. For people, who don’t have time to eat fruit during the day and don’t want to crunch an apple during a lecture at school either, haha:) Most of the people don’t even know what benefits 100% juices and purees have. For example did you guys know, that according to european regulations it’s forbidden to add sugar, preservatives and coloring? That means that 100% juices are completely natural snack, which can replace one daily fruit & vegetable portion!:)

And what about you guys? Do you drink juices or fruit/vegetable sauces? Or you do prefer fruit as it is? :)) 
Have a great Monday! 
E.

dsc_0074dsc_0080image005

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.