Valencia

IMG_5801

Ahooj!

tak posílám pár řádků k mé cestě do Valencie. Design má velmi blízko k módě a tak jsme při cestě do Valencie využila příležitosti účastnit se prohlídky úspěšné španělské firmy ACTIU vyrábějící nábytek, která sídlí blízko Alicante.

Ačkoliv jsem to původně neměla v úmyslu a chtěla jsem nafotit nějaké fashion posty, program byl tak zajímavý, že jsme tam nakonec strávili celý den. Zaujal mě nejprve příběh té rodinné firmy a jejich filozofie a pak mě samozřejmě dostal jejich showroom s kolekcemi nábytku i ostatní prostory, které byly neuvěřitelně fotogenické, takže jsem cvakala jednu fotku za druhou. Neméně fotogenický byl ovšem i úžasný oběd :) a musela jsem se ovládat, abych ostatní neokřikovala, aby se jídla nedotýkali, dokud ho nevyfotím:D.

Heeey!

so here is a few lines to my trip to Valencia! Design is very close to fashion, so when in Valencia,  we had an opportunity to take a tour around the successful Spanish company ACTIU, a furniture manufacturer, located near Alicante.

Although I originally wanted to shoot some fashion posts, the program was so interesting that we spent the whole day in the company. I was amazed by the story of the family firm and their philosophy, and then I obviously found absolutely stunning their showroom with the collection of furniture, that was incredibly photogenic, so I was taking one photo after another. No less photogenic was also our amazing lunch :) I had to control the others not to touch the food until I take a picture of it, hahaha:)

IMG_5803IMG_6113IMG_6176IMG_6179IMG_5837IMG_5869IMG_6106IMG_6083IMG_6080IMG_6070IMG_6041IMG_6044IMG_6034IMG_6062

Večer jsme s holkama vyrazily na večeři do Alicante, kde jsme ochutnaly snad všechny tapas, co existují. S jídlem jsme končily dost po půlnoci a tak jsem přivítala noční procházku starým městem, ovšem se zastávkou na jeden drink:-D

Ráno jsem si musela dát před snídaní rychlou procházku podél moře, abych vůbec mohla jít na snídani:) Pak jsme všichni vyrazili vlakem do Valencie, kde nás čekal další úžasný oběd. Říkala jsem, si, že kdybych tam byla ještě o jeden den déle, budu muset zrušit na svém blogu sekci fitness, protože takové obžerství jsem už dlouho nezažila:D

In the evening, we went to have dinner in Alicante with the girls, where we tasted probably all the tapas that exist. We ended eating past midnight, so I really enjoyed a night walk through the old city back to the hotel, (with a stop at a bar for a mojito or two, hahaha:))

In the morning I had to have a quick walk by the sea before breakfast, otherwise I couldn’t eat anything, I was still full from dinner, haha :) Then we all went by train to Valencia, where we had another amazing lunch. I was just saying, that if there was one more day, I would have to cancel my fitness section on my blog, because eating was all we did, haha:)

IMG_6121 IMG_6114IMG_6163 IMG_6138

Po obědě jsme zvládli ještě prohlídku Valencie s neuvěřitelně vtipným průvodcem Josém. Je to krásné město, plné historických budov, ale i moderních staveb.

Za zmínku stojí určitě komplex budov od architekta Santiaga Calatravy. Úžasný je i park Turia, který byl vybudován po povodních odkloněním řeky. Milovníci historie si mohou v katedrále prohlédnout Svatý Grál a milovníci jídla a pití by rozhodně měli ochutnat tzv. agua di Valencia, což je drink namíchaný z vodky, sektu a pomerančové šťávy. My jsme taky neodolali a zasedli do neuvěřitelně zajímavě zařízeného místního baru:)))

Program byl tak nabitý, že to skoro vypadalo, že odjedu bez nějakého toho fashion kousku :( Naštěstí jsem objevila v uličkách obchod COS (u nás je jen v Pařížské), kde měli zrovna náááhodou nějaké slevy a tak jsem neodolala a pořídila si jedny šaty, které na mně určitě brzo uvidíte!:)

Jinak fashion posty jsem nestačila nafotit, protože jsem dva dny jen jedla :D. Zítra odjíždím na Island, tam to na vyladěné letní outfity moc nevypadá, protože místní teplota je o několik desítek stupňů nižší.

Příště se můžete těšit už na článek z Islandu!
Pa!
E.

After lunch we managed to have a tour around Valencia with the most incredible guide José. It’s a beautiful city, full of both historic and modern buildings.

Worth mentioning is definitely the complex of buildings designed by the architect Santiago Calatrava. Stunning was also the Turia Park, which was built after the floods by diverting the river. History lovers would be astonished by the the Cathedral of the Holy Grail and lovers of food & drink would definitely have to taste so called Agua di Valencia, which is a drink made of vodka, champagne and orange juice. We couldn’t resist either and sat down in the most interesting bar :)))

The program was so packed, that it almost looked like I would leave without a piece of clothes (I always buy clothes as a souvenir). Luckily, I found the COS store, which I wanted to visit for such a long time (in Prague there is only one store in Parizska St), where they had just by coincidence some discounts and I couldn’t resist and bought one dress, which you will see me wearing quite soon! 

Anyways, I didn’t shoot any fashion posts, because I was busy eating food those two days, haha:) Tomorrow I’m going to Iceland, where the temperature is quite different from Valencia. 

The next post is going to be from Iceland, so stay tuned! 
Cheers, 
E.

IMG_6184
IMG_6250IMG_6247IMG_6239Valencia_Calatrava_1IMG_4701100_0280IMG_6234IMG_6221IMG_6202IMG_6199IMG_6195IMG_6172IMG_6268

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Valencia

  1. August 8, 2016 at 06:03

    Ty jo, tak ta architektura, design jsou fakt boží!

  2. July 27, 2016 at 15:29

    To je nádhera, ty historické budovy!!:)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.