Top Places in Budapest

Ahooooj!

V minulém článku jste se dozvěděli proč jsem znovu po tak krátké době zavítala do Budapeště a taky to, že jsme se s mamkou nevydržely tři dny jen válet, jak jsme plánovaly. Hned druhý den jsme naběhly do města a vzhledem k tomu, že já byla s Martinem v Budapešti celkem nedávno, tak jsem přesně věděla my way around a tím pádem dělala mamce průvodce.

Za jeden jediný den jsem jí protáhla těma nejlepšíma místama, takže pokud plánujete Budapešť na den, tak tady je výčet těch podle mě nejlepších míst:

1 – HERO SQUARE 

Tohle náměstí mě totálně dostalo tím, jak je čisté a upravené. Ona vlastně celá Budapešť je čistá a upravená, ale na tomhle náměstí je to tak nějak nejvíc vidět. Když už tu budete, tak se můžete mrknout i do nedalekého parku Városliget.

Heyyyyy travelers! 

In the last article, I told you why I went to Budapest again after such a short time, and also that me and my mom couldn’t just stay at the hotel and relax, as planned. On the second day we hit the city, and since I’ve been in Budapest quite recently, I knew my way around, and so I was the guide. 

I showed my mom the best places in one day, so if you’re planning a one-day trip to Budapest, here is the list of the best places:

1 – HERO SQUARE

This square totally got me! Mainly because it’s so clean and simple. In fact, whole Budapest is super-clean. When you are here, you can also visit Városliget Park, which is just a few steps from here.

2 – CITADELA & BUDA CASTLE & MATYÁŠŮV CHRÁM & RYBÁŘSKÁ BAŠTA

Podle mě nejkrásnější místa v celé Budapešti, která jsou jen kousek od sebe. Je odtamtud nádherný výhled na město, Dunaj a Parlament. V hradbách Rybářské bašty je nádherná kavárna, kde kafe sice stojí za prd, ale ten výhled s hrnkem v ruce je k nezaplacení.

2 – CITADELLA & BUDA CASTLE & ST. MATHIAS CHURCH & FISHERMAN’S BASTION

I think these are the most beautiful places in Budapest, which are very close to each other. There is a beautiful view of the city, you can see the Danube river and the Parliament. In the walls of Fisherman’s Bastion there is a beautiful café where even though the coffee actually sucks, but the view with a mug in your hands is priceless. 


3 – PARLAMENT 

Ten je krásný ze všech stran – jak ze druhé strany řeky, tak i celý areál okolo něj. Nejkrásnější je ale za západu slunce!:)

3 – PARLIAMENT 

It’s beautiful from every side possible – from the other side of the river as well as the actual Parliament area. Also, try to get here during the sunset!:) 4 – ROOFTOPOVÉ BARY & SZIMPLA KERT

Co si budem povídat, kdo nebyl v Szimpla Kert, jakoby v Budapešti nikdy nebyl! :) Tohle místo se absolutně nedá popsat a ani na fotkách nevypadá tak, jaké ve skutečnosti je. A z rooftopů jsem vyzkoušela High Note Skybar a St. Andrea Bar a oba mají nádherný výhled. Výhoda je ta, že do těchhle míst můžete zavítat až večer, za tmy, narozdíl od ostatních míst:)

4 – ROOFTOP BARS & SZIMPLA KERT

There is no doubt that Szimpla Kert is the most famous bar in Budapest, so it’s definitely a must-see! This place is absolutely impossible to describe and no picture can show the atmosphere, you have to see it with your eyes. As far as the rooftops go, I’ve tried High Note Skybar and St. Andrea Bar and both have a wonderful view. The big advantage is that you can visit these places in the evening, when it’s dark, unlike the other places:) 

Krásných míst v Budapešti je samozřejmě ale mnohem víc, nicméně zbytek se nedá za jeden jediný den stihnout. Pokud tu budete déle, tak omrkněte ještě můj druhý článek z Budapešti, kde je ještě víc tipů! :)

E.

Of course there is more awesome places in Budapest, but it’s impossible to see them all in a single day. If you’re here for a longer time, be sure to check out my second article from Budapest, where there are more tips! :)

E.

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  4 comments for “Top Places in Budapest

 1. Samama Khan
  November 7, 2018 at 16:01

  Love this post!
  Regards.
  Promoswithin.com

 2. Etan Matt
  July 20, 2018 at 16:57

  Such a beautiful photos!
  Regards.
  Couponsvolcano.com
  Dealswithin.com

 3. July 10, 2018 at 14:05

  Ty šaty jsou hrozně krásný! :)

  https://cakovamichelle.blogspot.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.