The Great Wall of China

IMG_2800

Ahojteee!

Přežily jsme dvanáctihodinový let z Melbourne do Pekingu! Už to je obrovský úspěch. A druhý úspěch je to, že jsme se dostaly na Velkou Čínskou zeď! Trvalo nám to neuvěřitelné tři a půl hodiny, ale zvládly jsme to. Čínská zeď totiž vzdálená asi 100 od Pekingu a najít ten správný autobus byl celkem oříšek. Nikdo tady totiž neumí anglicky a když jo, tak jim stejně nerozumíte:D Zpátky na letiště jsme musely jet taxíkem, protože nikdo nebyl schopný nám říct, v kolik jede autobus zpět do Pekingu. I tak jsme letadlo stihly jen tak tak.

V Londýně nás čekala další nemilá věc. Z Pekingu jsme odletěli se skoro dvouhodinovým zpožděním, a tak nám v Londýně uletělo letadlo. Musely jsme koupit nové letenky a přespat na letišti, takže jsme do Prahy přiletěli o den později, než jsme plánovaly.

Ale konečně jsem po dvou naprosto neuvěřitelných měsících v prachu, pouštích, plážích, lesích, horách a ledovcích doma, v Praze!

A konečně můžu říct, že jsem byla na všech kontinentech!
A co vy? Jaký kontinent vám chybí ve sbírce? Nebo máte taky všechny? :))) 

Mějte se!
E.

Heeeey everyone! 

We survived the twelve-hour flight from Melbourne to Beijing and that’s a huge success. The second success was when we got to the Great Wall of China! It took us three and a half hours, but we made it! The wall is situated about 100 km away from Beijing and to find the right bus was really tough. No one speaks English here and if he does, you don’t understand them anyways. We had to take a cab back to the airport because no one was able to tell us what time the bus back to Beijing goes. We made it there right on time. 

In London, another unpleasant thing happened. The airplane from Beijing was delayed, so we missed a plane from London to Prague. We had to buy new plane tickets because we bought them separately and sleep on the airport, so we arrived in Prague one day later than we expected. 

But after two unbelievable months in dust, mountains, desserts, beaches, woods and glaciers, I’m back home, in Prague! 

And finally I can say, that I’ve been to every continent! 

And what about you guys? Which continent is missing to your collection? Or do you have all of them as well? :))

Love, 
E.

IMG_2789 IMG_2770 IMG_2722 IMG_2718 IMG_2711

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  3 comments for “The Great Wall of China

 1. Zuzi
  March 12, 2016 at 22:02

  Woow, když jsi vezmu, že dnes jsem tě viděla ve Zlíně a před pár dny jsi byla ještě v Číně a v Austrálii :-D Opravdu se nenudíš. :-) Jednou bych taky chtěla cestovat, ale musím na to především sebrat odvahu, protože jak jedu někam, stresuje mě, že nikdo nemluví česky. :)

 2. Viki C.
  March 12, 2016 at 20:34

  Wow krása!! Veľká závisť (ale len v dobrom). Travel is the only thing that you buy that makes you richer.

  Victoria’s secrets

 3. Anonymous
  March 12, 2016 at 11:29

  Jsem ze všech příspěvků z cest úplně unešená ! Je to nádhera :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.