Surfer’s Paradise

GOPR1933

Ahoj!

Pořád jsem nechápala, jak se nějaké město může oficiálně jmenovat Surfers Paradise, ale hned jak jsem ho viděla, pochopila jsem. On to opravdu ráj surfařů je!

Dorazily jsme sem pozdě odpoledne, na dvě hoďky půjčily surf a ještě než se setmělo, už jsme zase byly na cestě, takže jsme si město a pláže ani moc neužily, ale aspoň mám důvod se sem jednou vrátit!

E.

Hey guys!

I couldn’t believe, how a city could be officially called Surfers Paradise, but once I got there, I understood. It really is a surfers paradise!

We arrived there quite late, rented a board for two hours and before it got dark, we were on the road again, so we didn’t even have time to explore the town & beaches, but at least I have quite a reason to come back!

E.

 

GOPR1935 GOPR1918 GOPR1896 GOPR1886

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  1 comment for “Surfer’s Paradise

  1. March 6, 2016 at 23:32

    Tak az se vratis, dej vedet, pozvu Te na Tve oblibene latte a expresso a zavolame na Skypu spolecnym kamaradum v Praze :D Skvela prace Elisko, moc Te obdivuju! :)

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.