Sunset Time

Ahoooj!

Anooo, žijuuuu! Konečně mám po páteční zkoušce (úspěšné!), takže se jdu zase hurá věnovat blogu! Ještě mi zbývají dvě zkoušky, z toho jedna v pondělí, tak už se těším, až to budu mít všechno za sebou a budu moct zase někam odcestovat! Pořád se mi nedaří kvůli sněhu a zimě naplánovat žádný horský výšlap. Včera jsem měla být dávno v Tatrách, ale je tam taková kalamita, že jsem to už ve středu vzdala:(

Taky pro vás připravuju OBROVSKOU soutěž, kde můžete vyhrát ceny v hodnotě 20.000,-, tak určitě v úterý večer sledujte můj Instagram, vypukne to právě tam. Zatím můžu prozradit, že se bude hrát o telefon, RayBany a luxusní kosmetiku a prádlo, takže opravdu jde o hodně! :)

Co se mého outfitu týče, tak nejvíc nadšená jsem ze svých nových bot! Takovéhle jsem totiž hledala už pár měsíců a nemohla nikde najít. Pořád jsem poslintávala po těchhle od Yves Saint Laurent a hledala jejich ehm… levnější.. alternativu. Úplnou náhodou jsem jednoho dne narazila na tyhle a od té doby je nemůžu sundat z nohy! :)

Dneska mě čeká celý den učení, tak si nejspíš zalezu někam do Starbucksu a budu studovat tam, protože domácí prokrastinace je u mě hodně silná:))

Tak krásnou neděli všem!:)
E.

Hey guys! 

Yesss, I’m alive! I passed the Friday exam, so I have a little bit of time to edit the pics & write a post. I still have two more exams to go, one of them is on Monday, but I can’t wait to be done and plan another trip. No matter where. Due to weather conditions I haven’t been able to plan a mountain hike for a while now. I was supposed to be in the Tatras this weekend, but since there is an enormous amount of snow & avalanches, I gave it up on Wednesday already. 

Anyways, I’m preparing a HUGE contest, in which you can win prizes worth 20.000 CZK, so be sure to check out my Instagram on Tuesday evening, the contest will be held there. There are prizes such as a phone, RayBans and luxurious lingerie & cosmetics, so it’s definitely worth trying!:) 

As far as my outfit is concerned, I’m stoked about my new shoes! I’ve been looking for these for several months now and I couldn’t find them anywhere. I was almost gonna buy these by Yves Saint Laurent but I was still hoping for.. mmm… not so expensive option… haha:) One day I found these and I can’t take them off now! They’re perfect! 

Today, I’m planning on going to a Starbucks or something and will be studying there, because I’m just not able to when I’m home, haha:) 

Have a great Sunday everyone! 
E.

WEARING: 

Coat – Primark
Shirt & Sweathirt (that’s one piece) – Zara
Pants – Stradivarius
Shoes – Answear.cz
Beanie – Primark
Handbag – Zara
Scarf – Reserved

       

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  2 comments for “Sunset Time

  1. January 23, 2017 at 19:01

    Moooc pěkné :))

  2. January 22, 2017 at 20:11

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.