Slovenia Roadtrip

Ahoooooj!

Kdo sleduje můj Instagram už dávno ví, kam vedly moje další kroky rovnou z Mt Blancu! A kdo ne, tak to zjistí záhy.

Z Curichu jsem přeletěla rovnou do Ljubljany, kde mě čekal InstaMeet s dalšími čtyřmi blogery/fotografy z různých zemí. Spolu s nimi jsem objevovala ne tak typická místa Slovinska. Cílem celého tohodle výletu byla osvěta, že Slovinsko není jen jezero Bled a Triglav, na které jsme záměrně nejeli.

Já sama Slovinsko miluju až na měsíc, takže jsem neváhala ani vteřinu a na trip okamžitě kývla. Projeli jsme fantastickou Piran, starý kostel v Hrastovlje, který je obložený vinicemi, neuvěřitelně zajímavé solné doly Sečovlje, Lipicu (kde chovají stovky Lipicánů!), takzvanou Heart Road, což je silnice, která z určitého úhlu vypadá jako srdce, Stari Grad v Celje, Maribor, kde se zrovna konal folklorní festival, ale i Ljubljanu.

Celou dobu mi to teda spíš připadalo jako jídelní zájezd, protože jsme vymetli každou dobrou restauraci a neustále někde na vinicích ochutnávali nějaké víno, haha:)

Každé místo zvlášť vypisovat nebudu, ale kdyby vás nějaké zajímalo, tak se ptejte, ráda o něm povyprávím nebo cokoliv doporučím!:)

E.

Hey guys! 

Those who follow me on my Instagram already know, where my next steps from Mt Blanc went! And those who don’t, they’ll find out right now!:) 

From Zurich I flew straight to Ljubljana, where this InstaMeet was taking place. It was an event for bloggers/photographers from different countries. Together with them I was exploring not so typical places in Slovenia. The goal of this trip was to tell people that Slovenia is not just Lake Bled and Triglav, which we intentionally didn’t even visit because everybody knows them. 

I love Slovenia to the Moon and back, so I didn’t hesitate for a second and immediately took this amazing chance. We explored the fantastic town of Piran, an old church in Hrastovlje, which is surrounded by vineyards, incredibly interesting salt mines of Sečovlje, Lipica (where they keep hundreds of Lipizzaner horses!), so-called Heart Road which is a road that from a certain angle looks like a heart, Stari Grad in Celje, Maribor, which just held a folklore festival, and also Ljubljana, the capital. 

It kinda seemed like an eating tour because we stopped by every good restaurant and tasted different kinds of wines at different vineyards haha:)

I will not write about every single place we visited but feel free to ask questions! I’d be thrilled to tell you more about it or give you some recommendations! :)

E.

1 – Sečovlje 

2 – Piran3 – Ljubljana

4 – Lipica

 

 

5 – Stary Grad v Celje

6 – Heart Road

7 – Maribor

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  9 comments for “Slovenia Roadtrip

 1. Klára
  July 31, 2018 at 21:22

  Ahoj Eliško, také se chystáme do Slovinska a uvítali bychom tipy na dobré restaurace, kde dělají čerstvé ryby. Máme v plánu navštívit Piran a možná i zbyde čas na Ljubljanu. Poradíš? :)

  Díky. Klára

  • August 4, 2018 at 09:12

   Ahoj Klárko, tys mi psala už na Instagram viď? Odpověď máš tam ;)

 2. Danka
  July 31, 2018 at 20:45

  Ahoj Eliška. Nejaké tipy na miesta v Ľubľane? ☺️

  • August 4, 2018 at 09:12

   Ahoj Danko, určitě nevynechte hrad, ten je nádherný! Je tam i jedna z nejlepších restaurací, kde jsem kdy jedla! Dá se i vyjít nahoru na věž u hradu, odkud je super výhled na celé město. Potom není od věci ochutnat nějaké dobroty na místním street food marketu, který je u řeky u takového trojmostu. A pak celá promenáda kolem řeky je úchvatná!

 3. Market
  July 28, 2018 at 14:50

  Ahoj Eli, krásné fotky jako vždy ;) Odkud máš prosím ty biker baleríny, které máš na fotkách s černými šaty?

 4. Sandra
  July 26, 2018 at 14:14

  Ahoj Eliško,

  krásne fotky :) Do Slovinska zrovna jedu příští víkend a už se moc těšim. Co to je za terásku s tou střechou v Pirani? Vypadá to moc pěkně :)

  Díky
  Sandra

  • July 27, 2018 at 06:38

   Ahoj Sandro, juuu ty se máš! To je střecha hotelu Piran při východ slunce. Je tam bar a z něj se dá na střechu vylézt, ale nevím, jestli je to úplně povolené haha:) v 5 ráno to nikoho asi moc netankovalo :D

   • Sandra
    July 28, 2018 at 14:26

    Diky moc! Tak to je dobry :D To pujdem okouknout :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.