Silk

Ahooooj!

Vzhledem k tomu, že jsem si právě koupila osmery šaty, rozhodla jsem se, že celé léto budu nosit jenom šaty! Upřímně jich mám tolik, že bych mohla každý letní den nosit jiné!:D A stejně mi to nestačí. A proto jsem se rozhodla zkusit si navrhnout i pár vlastních kousků. Poslední dobou mě už neuspokojuje oblečení z velkých řetězců a čím dál tím víc mě vytáčí, když potkám na ulici slečnu ve stejných šatech.

Minulý týden jsem si třeba koupila kalhoty v Zaře. Bylo to ráno, takže jsem nosila tašku celý den s sebou a večer jsem si šla sednout s kamarádem na večeři, ze které jsem odjížděla domů taxíkem. Ty kalhoty jsem v taxíku samozřejmě nechala a i přes několik desítek telefonátů asi nikdo nedokázal pochopit, jak moc mi na nich záleží a už se nikdy nenašly. Po týdnu jsem šla do Zary znovu a koupila si je podruhé. Další den jsem si je vzala na sebe a někam jsem v nich šla. Už si nevzpomínám kam, ale šla jsem asi 20 minut pěšky. Za těch 20 minut jsem ty stejné kalhoty viděla na PĚTI slečnách. No štvalo mě to neuvěřitelným způsobem.

Tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. Rozhodla jsem se ZKUSIT navrhnout nějaké oblečení. Primárně sobecky pro sebe, ale kdyby se kousky náááhodou líbily i vám, myslím, že nebude problém jich pár přidělat:) Sama samozřejmě šít neumím, ale to se dá naučit, nebo bych mohla poprosit o pomoc nějakou švadlenu. Neznáte někoho? Nebo nepracuje někdo z vás v nějaké české textilce?

Mám naprosto jasnou představu, jak by měla moje kolekce vypadat. Minimalistická, ale zajímavě střižená. Žádné potisky a nápisy. Žádné výrazné barvy, jenom černá, bílá, šedá, vínová, khaki. To jsou moje nejoblíbenější barvy. Určitě pár šatů a sukní a topů, možná i nějaké plavky? Chtěla bych i nějaké fitness oblečení, protože mainstreamy od Nike a Adidas už mě nebaví. A navíc ve fitku je asi 985446x větší pravděpodobnost, že někdo bude mít stejné legíny, jako já. Takže už pracuju i na několika legínách, kraťasech, tričkách a podprsenkách.

A co vy? Jaký máte vztah k velkým módním řetězcům? Taky vás štve, že potkáváte lidi ve stejném oblečení? A co vám v obchodech nejvíce chybí? Ať už jednotlivé kousky, nebo třeba kvalita? A co si myslíte o mém nápadu? Je to reálné? :)) Nechával si už někdo z vás šít oblečení? Je to složité? Budu ráda za jakékoliv tipy!

E.

Hey everyone! 

Considering I just bought eight dresses, I decided on wearing only dresses this summer. I own so many of them, that I could wear different ones every day! Hahaha:) And even that is not enough for me. That’s why I decided to try to design a couple of my own pieces. Lately, I haven’t been satisfied with the big chain clothing brands, and I’m getting more and more sick & tired of seeing a girl in the same dress on the street. 

For example, last week I bought pants in Zara. It was in the morning, so I had to carry my bag all day with me, and in the evening I went for dinner with my friend and I then I had to take a cab back home. Of course, I left my new pants in the cab and despite dozens of phone calls, nobody could understand how much they meant to me and they were never found. After a week I went to Zara again and bought them for the second time. The next day I was wearing them and was walking in them for about 20 minutes. In those 20 minutes, I saw the same pants on the FIVE girls. Well, it really drove me crazy. 

So I decided to do something about it. I decided to try to design some clothes. Primarily for myself (hahaha being selfish haha), but if you guys like the pieces too, I think it wouldn’t be a problem to make a couple of more pieces. Of course I don’t know how to sew, but I can learn that, right? Or I could ask a dressmaker for some help. Don’t you guys know someone? Or doesn’t any of you work in some textile company?

I have a very clear idea of ​​how my collections should look like. Minimalist, but interestingly cut. No prints or signs. No bright colors, just black, white, gray, burgundy, khaki. These are my favorite colors. I’d make a few dresses, skirts and tops, and maybe some swimsuits? I would like to make some fitness apparel as well, because Nike and Adidas are too mainstream for me. Also, it’s about 985446 times more likely to have the same leggings as someone else in a gym. So I’m already working on several leggings, shorts, tops and bras.

And what about you guys? What do you think about the big fashion chains? Does it also make you mad when you see people in the same clothes? And what do you miss the most in the big stores? Whether they’re specific pieces or maybe quality? And what do you think of my idea? Is it real? :)) Has anyone designed their own clothes? Is it complicated? I will be happy for any tips!

E.

WEARING: 

Dress – H&M
Shoes – H&M
Bag – Karl Lagerfeld
Glasses – eBay

   

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

  6 comments for “Silk

 1. June 12, 2017 at 10:45

  Eliško, nápad je to super. Já se snažím ve velkých řetězcích nenakupovat spíše z toho důvodu, jaký dopad má jejich obří produkce na životní prostředí. Ale to, že na ulici holky vypadají jak před kopírák, mi samozřejmě taky leze krkem. Osobně to řeším tak, že secondhandové nebo své vlastní staré kousky přešívám sama doma na stroji a dělám z nich de facto oblečení “nové”. Ono stačí trochu změnit délku nebo střih a hned máš uplně jiný kousek oblečení :). Každopádně tvůj nápad je super, přeju hodně štěstí, aby ti to vyšlo a ty ses mohla brzy pyšnit svou vlastní kolekcí :).

  M.

  • June 27, 2017 at 10:40

   Markét, tyjo to je skvělý, že umíš šít!:) Já šít neumím vůbec a ani nemám nikoho, kdo by mě to naučil:( Ale souhlasím, že ta mega produkce zatěžuje životní prostředí takovým způsobem, že je mi z toho úplně špatně. Děkuju moc!:) Zrovna od tebe Markét si toho vážím! <3 E.

 2. Verča
  June 11, 2017 at 10:51

  Tak to se hodně těším na tvoje návrhy! Ty barvy jsou taky moje oblíbený :))) A řetězce mě taky nebaví, hodně mě otravuje takovýhle nakupování…

  • June 27, 2017 at 10:41

   Juuuuu, Supeeer, to jsem ráda, že máš stejný názor!:))))))))

 3. Jitka
  June 11, 2017 at 06:16

  Ono je to tak: kdyz nenakupujes v levnych smejdech -retezcich, ale v drazssich obchodech, nepotkas ve stejnem obleceni nikoho. Nosim pouze znacky Tommy Hilfiger, Boss a Drycorn (sportovne, elegantne ci lezerne ladene kolekce) , bohate si z jejich nabidky vyberu vse od tricek, satu, kalhot, bund,sak, kabatu po kabelky a doplnky a opravdu se mi nikdy nestalo, ze by mel nekdo totez obleceni. Jednoduche reseni.Navic jako bonus vyborna kvalita, zpracovani a detaily…
  Cili netreba bedovat, netreba vymyslet svou modu a hledat svadlenu…

  • June 27, 2017 at 10:42

   To je pravda, jenže při mém množství oblečení bych ve značkových obchodech nechala majlant. Nejsem totiž schopná si pořídit jen pár kousků:(

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.