SecondRound & Collaboration of Lukas Machacek & Monika Bagarova

IMG_2211

Ahoj!

Mám tu pro vás jen extra rychlý foto-report ze čtvrtečních dvou akcí, které se konaly hned po sobě. Jednak je to Secondround, projekt podporující designéry, umělce a obchody, které se zajímají o udržitelnou módu a recyklaci. A jednak je to představení nové kolekce mého oblíbeného Lukáše Macháčka ve spolupráci s Monikou Bagárovou.

Obě akce se vydařily na jedničku a doufám, že mi odpustíte, že k nim nenapíšu ani žádný delší komentář – musím se strašně učit na zítřejší zkoušku.
Kdyby vás cokoliv zajímalo, napište mi to do komentářů:)

E.

Hello!

Here’s an extra-fast photo-report from Thursday’s events that took place in Prague. Firstly, it is Secondround, a project promoting designers, artists and businesses that are interested in sustainable fashion and recycling. And secondly, it is an introduction of a new collection of my favorite Lukáš Macháček in collaboration with Monika Bagarová.

Both events were absollutely fantastic and I hope you’ll forgive me that I don’t write any more specific reviews – I really have to study for tomorrow’s exam now.
If you wonder about anything, let me know in the comments :)

E.


IMG_2205 IMG_2201 IMG_2176 IMG_2170 IMG_2169 IMG_2165 IMG_2163 IMG_2147 IMG_2141 IMG_2131 IMG_2130 IMG_2111 IMG_2095

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.