On a Daily Basis

Elite Bloggers – Content Marketing

Ahooooj!

Takže tohle je vlastně můj první článek o kosmetice, protože od vás dostávám strašnou spoustu dotazů, ohledně toho, jaké produkty používám a čím a jak se líčím.

Na úvod bych ráda ale ráda řekla, že kosmetice ABSOLUTNĚ nerozumím a ani po tom nijak netoužím, protože toho je na trhu tolik, že bych se z toho zbláznila. Až donedávna jsem používala levnou kosmetiku, která je běžně dostupná v drogeriích, ale tak nějak asi stárnu a moje pleť už toho nesnese tolik, co dřív, takže jsem se rozhodla před několika měsíci navštívit někoho, kdo tomu rozumí a poradí mi. Zaběhla jsem do Clinique do Palladia a odcházela během půl hodiny s taškou kompletních produktů a hlavou plnou vědomostí a poznatků.

Pořídila jsem si krém Pep-Start, který by měl pleť hydratovat a připravit na vrstvu make-upu. Nemůžu si ho vynachválit! Opravdu pleť nádherně sjednotí a je po něm neuvěřitelně hebká.

Protože jsem ráno extrémně efektivní a od vyhrabání se z postele do opuštění bytu uběhne většinou cca 20 minut, odběhnu si uvařit ovesnou kaši a než vystydne, stihnu nanést make-up. Paní v prodejně mě poučila, že je lepší ho nanášet prsty místo třeba těch houbiček (nevím, jak se jim říká:D Vidíte, psala jsem, že tomu fakt nerozumim!:D). Používám produkt Even Better a rozdíl od levných make-upů je vážně znát! Není tak těžký, takže nevypadám jako vosková figurína, ale normální člověk. A zároveň nesnáším lesklou pleť a tenhle ji dokonale zmatuje.

Potom si jdu sníst snídani, kterou si odnesu do koupelny a položím na poličku pod zrcadlem, abych mohla být pořád stejně efektivní a střídat lžíci se štěčkem na obočí. Obočí mám ráda výrazné a  produkt se jmenuje Pretty Easy Brow Palette. Tady pro vás mám taky jednu radu. Dřív jsem používala tužku na obočí, ale pokaždé mi ho polovina vypadala, což u téhle sady řešit nemusím, protože je díky pudrové textuře mnohem šetrnější. Je složená ze tří částí – tmavé stíny na obočí, světlé stíny pod obočí, aby hezky vystoupilo a fixátor, který obočí učeše a barvu zafixuje. Geniální.

Pak jen lehce přepudruju a obtáhnu lícní kosti bronzerem, ale bohužel vám neřeknu značku, protože se mi už sloupla a já si jí nepamatuju :D

No a na závěr přicházejí moje klasické černé tekuté linky, ale ty dělám jen pokud mám čas a nebo jen když se mi chce. Dřív bych bez nich nevylezla z bytu, ale dneska už je pořádně flákám a často je vynechávám úplně.

A když mi přeci jenom zbyde trocha času, vytáhnu ještě jednu z tekutých rtěnek a hodím rty do temně vínové, nebo sytě červené. Jiné rtěnky nenosím. Mám prostě jenom dvě, protože jich víc nepotřebuju. Vždycky jsem se tekutým rtěnkám bránila, protože mi přišlo, že jsou všechny lesklé, ale tyhle po dvou minutách zmatní a krásně drží. Navíc se s nimi dají nakreslit přesné, nerozpité linie.

A to je všechno! :) Za takových sedm/deset minut mám nalíčeno a vybíhám z bytu! :)

A co vy? Jak to máte ráno vy? Potřebujete hodně času, nebo jste akční stejně jako já?

E.

Hey everyone!

So this is actually my first article about cosmetics, because I get a lot of questions from you guys about which products I use and how I do my make-up.

First of all, I would like to say that I don’t understand the cosmetics AT ALL and I don’t even want to, because there is so much of it, that I’d go crazy about it if I tried. Until recently, I used cheap cosmetics, which is commonly available in drugstores, but somehow I’m getting older, and my skin can’t stand everything now, so I decided to visit someone who understands it more than I do and gives me products that fit me perfectly. I went to the Clinique store and left within a half an hour with a bag full of products and head full of knowledge.

I got a Pep-Start cream that should moisturize the skin and prepare it for foundation. I’m so happy with it! It truly unifies the skin, which is incredibly smooth after using it.

Because I’m extremely effective in the morning, and it takes me about 20 minutes from getting from bed to leaving the apartment, I usually cook my breakfast after that, and before it gets cold, I can apply the foundation. The lady in the store taught me that it’s better to apply it with my fingers instead of using those sponges (I don’t even know how they’re called hahaha! You see, that’s what I’m talking about). I use Even Better foundation and the difference from the cheap ones is really big! It’s not so heavy, so I don’t look like being waxed, hahaha:) And at the same time, I hate glossy foundations, and this one actually mattes the skin perfectly. 

Then I usually eat my breakfast, which I actually take to the bathroom and put it on the shelf under the mirror, so that I can still be effective. I like the eyebrows to be distinctive and for that I use a product called Pretty Easy Brow Palette. Here I have one advice for you too. I used an eyebrow pencil before, but I started to lose my brows, and I don’t have to deal with this anymore, because this Clinique brow-color is much more gentle thanks to the powder texture. It consists of three parts – dark eyebrow shades, pale shadows, used under the eyebrows to stand out more and a fixator that fixes color.

Then I just use powder and pull out the cheekbones with a bronzer, but unfortunately I can’t ell you the brand, because the sticker is gone and I don’t remember it, haha:)

By that time, I’m usually done with my breakfast, haha:)

Well, in the end, my black liquid lines come, but I only do that if I have time or only when I want to. I would have gone out without them a couple of months ago, but today I’m really lazy and I often leave them out completely.

And when there’s just a little while left, I pull out my liquid lipstick and do my lips. I only have two lipsticks (okay, I have more, but I use just two) – dark burgundy or fresh red. I was always pretty skeptical about liquid lipsticks, because I thought they were all shiny, but these are dry in two minutes and are matt as regular ones. In addition, they can be pretty precise with them.

And that’s all! :) I’m usually done with my make-up in seven or ten minutes and I’m out of the apartment! :)

And what about you guys? How does your morning look like? Do you need a lot of time, or are you pretty effective just like me?

E.


 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  2 comments for “On a Daily Basis

  1. Veronika
    November 1, 2017 at 17:43

    super Elisko, dekujem)) a znacka palety na oboci je taky Clinique? a tu linku mas odkud?

    • November 1, 2017 at 23:59

      Jojo, paletka na obočí je taky Clinique, jediný tekutý linky mam od Essence a nemůžu si je vynachválit.

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.