Night Sydney

IMG_0004

 

Ahoj!

Včera večer jsme konečně dorazily do Sydney! Po těch 1000 kilometrech jsme se nezmohly na nic jiného, než na postel, takže první večer jsme se ani do města už nepodívaly.

Oprava mého fotoaparátu také nabírá stále nové obrátky. Hned ráno jsme v vyrazily do opravny, kde mi bylo řečeno, že “tu onu” součástku, která je potřeba, pan opravář včera použil, a že už žádnou nemá a bude jí muset objednat z Canonu, což by trvalo 5 pracovních dní. Myslela jsem, že na místě umřu. Za 5 dní už budeme o 3000 km jinde. Nedala jsem se a prudila v opravně dalších pár minut, až pána napadlo, že by tuhle součástku mohl použít ze staršího modelu, ale nebyl si jistý, jestli by to vůbec šlo. Přesvědčila jsem ho, ať to alespoň zkusí s tím, že se zastavím odpoledne.

Tak jsme celý den couraly po Sydney, a i když z toho courání nemám jedinou fotku, docela jsme si to užily. Omrkly jsme samozřejmě i Operu a slavný Harbour Bridge, a přecpaly se na místním fish marketu.

Odpoledne jsem se vrátila do opravny, kde už se ze dveří na mě pán culil. Pochopila jsem, že byl pokus úspěšný a o pár minut jsem si už odnášela svůj opravený klenot.

Ještě večer jsme vyrazily zpátky do centra, takže už jsem zase pobíhala po městě se stativem a fotila co nejvíc fotek, kdyby náhodou si to soušástka ve foťáku rozmyslela.:)) A tohle je výsledek večerního focení, v příštím článku už Sydney za světla!:)
E.

Hi everyone!

We finally got to Sydney yesterday evening! We were soo worn out after 1000 kilometers of driving, that we went straight to bed and didn’t see anything in the centre. 

Well, my camera repair is getting more and more intense! We went to the service place right in the morning, where I was told that the last piece that’s needed for my repair was used yesterday and that it’s necessary to order a new one from Canon, which could take up to 5 days. I thought I was gonna die in that moment. We were supposed to be 3000 km away from Sydney by that time. I couldn’t believe that there was nothing else to do, so I kept asking until the guy had an idea. He could maybe use the piece from an older model, but he wasn’t sure if that would work. I made him to try it and told him that I would come back in the afternoon.

So we spent the whole day exploring Sydney, and even though I don’t have a single picture, I quite enjoyed it. We walked around the Opera, went to the famous Harbour Bridge and got stuffed at the local fish market. 

I got back to the service in the afternoon and the man was already smiling at me, when I was entering the door. I figured that the experiment was successful, so a few minutes later, I had my repaired camera in my hands again.

The same day evening we finally got to the city centre, so I took as many pictures with my tripod as I could, just in case the new piece in my camera changed it’s mind and refused to work again, haha:) And this is the result of night shooting! 
There will be more pics from Sydney in the daytime in the next post! 

E.

 

IMG_0041 IMG_0040 IMG_0036 IMG_0034 IMG_0032 IMG_0024 IMG_0023 IMG_0016

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  2 comments for “Night Sydney

  1. March 3, 2016 at 19:41

    Nádherné fotky! ♥ o Australii zatial iba snivam :D Dijoun&Klaudi

  2. March 3, 2016 at 17:32

    Krasne fotky, gratuluju k uspesne opravenemu fotaku! Nam takhle nahradni soucastkou z jineho auta opravili nase auto na dovolene v Italii, kde jsme taky meli byt podle puvodni informace zaseknuti ctyri dny. Vsecko jde :D

    janaintheworld.com

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.