#MyBeautyMySay

Elite Bloggers – Content Marketing

Ahoooj!

Určitě spousta z vás ví, že značka Dove podporuje ženy a jejich sebevědomí, ať už jsou hubené, plnoštíhlé, malé, velké, mladé nebo starší. Má pomáhat ženám a dívkám cítit se krásně, sebevědomě, motivovat a především dodat odvahu nebát se být sama sebou a jít si za svými sny. Do této kampaně se zapojilo několik žen, mezi které patřím i já a můj příběh, a to mě strašně těší!:) O těch ostatních se můžete dočít TADY.

A i já mám své sny a vášně. A to je (kromě cestování a módy) sport a moje milované fitko. A právě k této příležitosti jsem nafotila fotky, které vyjdou v příštím čísle Cosmopolitanu!

A co to pro mě znamená motivace? Co mě žene pořád dál? Kde beru tu vůli pořád cvičit?

Začnu od začátku. Začalo to, když jsem rok studovala v Americe, kde jsem přibrala asi 12 kg. Tam byl tlustý každý, takže mě to nějak závratně nevzrušovalo a zapadala jsem do davu, ale když jsem se vrátila, podívala jsem se jednou do zrcadla a všechno mi to najednou došlo. Došlo mi, že takhle vypadat nechci, a tak jsem začala chodit cvičit. Ale samozřejmě jsem zezačátku netušila, co dělám, takže výsledky žádné. Zaplatila jsem si 10 hodin s trenérem, který mě naučil základy, ale pořád to bylo málo. Začalo mě to strašně bavit, protože jsem začala vidět výsledky.

A tady bych se zastavila. Motivace totiž souvisí s výsledky. Ne naopak. Podle mě víc výsledky určují motivaci, ne motivace výsledky. Zamyslete se nad tímhle chvilku. Můžete být motivovaní, jak chcete, ale pokud výsledky neuvidíte, je otázkou času, kdy motivace opadne. Ale jakmile vám jednou začnou padat kalhoty, motivuje vás to makat ještě víc, protože víte, že ta dřina opravdu za to stojí.

Anyways, začalo mě to bavit tak moc, že jsem si řekla, že si udělám trenérskou licenci a budu taky trénovat a pomáhat lidem, kteří jsou ve stejné fázi, jako jsem byla já – mají motivaci, ale nevědí jak na to. Za tři měsíce jsem už nastoupila ve fitku jako trenérka a pokračovala i se sebou. Podařilo se mi za rok nejen zhubnout těch 12 kilo zpátky, ale ještě jsem si vytvořila perfektní fyzičku, přestala kouřit, a přeměnila dalších několik kg tuků na svaly. Nikdy se nechci vrátit na těch 70 kg, protože jsem se na sebe nemohla podívat ani do zrcadla. Chtělo se mi brečet pokaždé, když jsem se na sebe podívala a v odraze jsem viděla jenom neschopnou obyčejnou holku bez jakékoliv vůle. A to já nejsem. Nejsem a nikdy nebudu ta, která nad vším pofňukává, když se jí něco nedaří. Ta, která nedělá nic pro to, aby byla spokojenější a jenom se lituje. Protože jsem taková byla a z chyb se člověk učí, že?:)

A ještě bych se pozastavila nad tím, PROČ to vlastně všechno dělám. Dělám to pro sebe. Ani ne kvůli blogu, ani kvůli klukům, ani kvůli tomu, abych si mohla kupovat XS trička. Protože se mi u holek líbí sportovní postava. Nikdy nebudu vyhublá modelka. Protože nechci. Chci mít vysportovanou postavu, a taky si za tím jdu. Chci překonat sama sebe a být se sebou spokojená. Kdybych chtěla být modelka, přestanu jíst. Kdybych chtěla běhat maratony, netahám ve fitku činky a jdu běhat. Kdybych chtěla být právníkem, jdu na práva.

Je to jenom o tom, co VY CHCETE. A o tom celá motivace a vůle je. Moje motivace je taková, že už nikdy nechci vypadat jako před sedmi lety. A jaká je vaše motivace? :))) Máte nějakou?

E.

Hey guysss!

Surely many of you know, that Dove supports women and their self-confidence, whether they are skinny, curved, tall, shirt, young or old. The main message is to help women and girls feel beautiful, confident, motivated and above all to have courage not to be afraid to be themselves and go for their dreams.

I also have my dreams and passions. And that is my beloved sport (if you don’t count traveling and fashion). And on this occasion I shot a few pictures that will come out in the next issue of Czech Cosmopolitan!

And what does motivation mean for me? What drives me to keep going? How do I always find the will?

I’ll start from the beginning. It all started when I studied in the US for a year, where I gained about 12 kg. Everyone was pretty fat there, so I didn’t really see how fat I was, because I fit into the crowd. But when I came back, I looked in the mirror one day and realized everything. I realized that I don’t want to look like that, so I started training. But of course, I had no idea what I was doing, so no results were visible. I paid 10 hours with a personal trainer, who taught me the basics, but it still wasn’t enough for me. I fell in love with exercising because I started to see some results after a few months.

Motivation is related to the results. Not the other way around. I think, that the results determine motivation and not that the motivation determines the results, as everyone says. Take a minute to think about this. You can be motivated as much as you can, but if you don’t see any results, your motivation will be gone just like that. But once your pants begin to be too big for you, it motivates you to work even harder, because you know that the hard work is really worth it.

Anyways, I started to enjoy it so much that I said to myself that I want to be a personal fitness trainer and help people who are at the same stage as I was – who have the motivation, but don’t know what to do. In three months I started working in a gym as a trainer. And I continued working on myself as well. I managed to lose those 12 kilos and not just that. I have also gained a perfect condition, I quit smoking, and converted another few kilos of fat to muscles. I never want to go back to those 70 kg, because I could not look at myself in the mirror. I wanted to cry every time I looked at myself and the only thing I saw in the reflection was a feckless ordinary girl without any will and power. But that wasn’t me. I’m not and will never be the one, who whines if something goes wrong. The one, who does nothing to be satisfied with herself. 

And there is one more question I’d like to answer. WHY am I doing it all? I do it for myself. Not for the blog, not for the guys, not because I want to buy XS t-shirts. Because I want to have a sporty figure. I’ll never be a skinny model. Because I do not want to. I just want to be me. If I wanted to be a model, I’d stop eating. If I wanted to run marathons, I’d start running. If I wanted to be a lawyer, I’d go to a law school.

It’s just what you want. And that’s what motivation and ambition are. My motivation is that I never want to look like I used to seven years ago. And what is your motivation, guys? :))) Do you have one? 

Love, 
E.

 

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Post navigation

  11 comments for “#MyBeautyMySay

 1. April 30, 2017 at 19:16

  Opět skvělý článek. Souhlasím s tím, že s výsledky je motivace vždy jednodušší a ta energie, kterou člověk začne oplývat je neuvěřitelná. Na druhou stranu každý kdo cvičí ví, že výsledky nejsou pořád a pak přichází na řadu vůle a motivace pořád točit koly, aby se opět výsledky dostavily. Ale je pravdou, že tohle období přichází, až po vytvoření návyku a to už se dá zvládnout :-)

  • May 1, 2017 at 19:02

   Přesně tak, Lucko:) Souhlasím, že motivace i výsledky jsou se sebou provázané a jedno nefunguje bez druhého:) Ale pro mě ty výsledky jsou větší nakopávačkou:)))

 2. April 30, 2017 at 05:09

  Bože, já tě tak obdivuju! Super článek :) jsi veliká inspirace:)

 3. Anonymous
  April 29, 2017 at 05:49

  Ahoj Eliško, plně s tebou souhlasím, že důležité jsou výsledky:-) a ty tě pak motivují. Když se mi daří cvičit a vidím výsledky=energie,dobrá nálada,nic mě nerozhodí,nejsem nemocná atd. Člověk by nevěřil, s čím vším pohyb souvisí.
  Akorát se mi to nedaří “vyrýsovat” tak pěkně jako tobě:-)
  Klárina

  • April 29, 2017 at 12:21

   To jsem moc ráda, že to vidíš stejně!:))))) A to “rýsování” je bohužel jen a jen jídlo a stojí to spoustu odříkání, takže je otázka, jestli to vůbec stojí za to…:)

 4. Petra Pavlíková
  April 28, 2017 at 08:13

  Eliško, úplne s tebou súhlasím! Nič nemotivuje tak ako výsledky. Do mňa celý život lekári a rodina tlačili, že musím športovať kvôli problémom s chrbticou, no ja som vôbec nevedela, kde začať, pretože práve kvôli chrbtici som bola v mnohom limitovaná. V 20 rokoch som to dotiahla dokonca do invalidného dôchodku! Asi tri roky som sa v tom plácala a zmierovala sa s tým, že zo mňa skrátka bude invalid. Bola som však so sebou čoraz nespokojnejšia a hlavne som sa za svoj prístup hrozne neznášala. Vedela som, že takto to byť nemá. Asi pred dvoma rokmi som sa zrazu jedného dňa bez rozmýšľania postavila od počítača a zašla na plaváreň a úplne som plávaniu prepadla. Po roku intenzívneho plaveckého tréningu som pridala pilates a ľahšie váhy. Pred mesiacom mi odobrali invalidný dôchodok a lekári si ma vyradili z evidencie <3 Je skvelé, že ľuďom ukazuješ, že šport je radosť. Určite to mnohých motivuje a zmení im to život :)

  • April 28, 2017 at 18:06

   Tyjo to mě úplně dojalo ten tvůj příběh! Souhlasím s tebou, že sport léčí, ať už fyzicky, nebo psychycky a jsem moc ráda, že pomohl i tobě!:) Hodně štěstí v budoucnu! <3

 5. Karol
  April 27, 2017 at 20:46

  fotky jako vzdy bozi! :)

 6. Pája
  April 27, 2017 at 20:43

  Tenhle článek si úplně říká o doplnění fotky, kde máš těch 70 kg! :D

  • April 28, 2017 at 18:04

   Tyjo já bohužel žádnou takovou asi nemám:( Nebo respektive nemám žádnou v plavkách, já jsem se totiž v tý době halila do obrovskej triček, takže to není moc vidět :D

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.