Motivation Monday: Leg Workout

IMG_3080

Ahoj!

Tak je tady další pondělí a s ním i další Motivation Monday článek!

Tentokrát je zaměřený spíše na cvičení.

V poslední době jsem dost razantně změnila tréninkový program, protože mám dojem, že mi tělo začlo stagnovat. Rozhodla jsem vyzkoušet plán, ve kterém je mnohem méně cviků s malým počtem opakování, zato ve více sériích. Tím snad posílím partie (jako jsou třeba ramena a lýtka), které jsem dřív flákala.

Můj včerejší silový trénink nohou vypadal takhle:

Široké dřepy 6x
Rumunské mrtvé tahy 8x
Výpony na lýtka 10x
Výstupy na lavičku 20x

Jako první se odjedou dřepy v 10 sériích (tzn. 10×6 opakování) s pauzou přibližně 45 sekund. Mrtvé tahy a výpony jsou na střídačku a na závěr „na dojetí“ jsou výstupy na lavičku. Počet opakování je v prvních třech cvikách opravdu malý, takže je dobré podle toho zvolit i odpovídající zátěž. Na výstupy je potřeba zvolit už zátěž lehčí. Všechny cviky se dělají opravdu pomalu, což je pro mě také novinkou. Například dolů do dřepu se jde cca 5 vteřin, nahoru potom 2 vteřiny.

No upřímně, já necítím nohy už teď! :D

Mějte se!
E.

Hey everyone!

Today’s Monday, so that means Motivation Monday is here! This time it’s more about exercising than food.

Recently, I’ve changed my training program a bit, because I have a feeling, that my body wouldn’t move on to a better level. I decided to try a trainig plan, where there is a lot less exercises, than usually, done with less reps, but in more sets. Hopefully I will strenghten parts (like shoulders or calves), that I’ve been skipping quite often.
Yesterday’s workout looked like this:

Sumo squats 6x
Romanian Deadlifts 8x

Calf Raises 8x
Bench Step-ups 20x

First there are squats, that are done in 10 sets (that means 10×6 reps) with about 45 seconds of rest. The dead lifts are done alongside with calf raises and at the end there are step-ups for the finish. The number of reps is really low, so be sure to adapt the weight. For the step-ups you can use a lighter weight because there is more reps. All the exercises are done extremely slowly, which is new to me as well. For example when doing the squats, you go about 5 seconds down and 2 seconds up.

Well, honestly, I can’t feel my legs!

Love,
E.

IMG_3098IMG_3045

IMG_3068

IMG_3109

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.