Men’s Adidas ZX Flux Nps Mid

IMG_5953

Ahoj všichni!

Tak tentokrát taky píšu jeden fashion post já, jelikož jsem si po dlouhé době udělal radost a konečně našel pár bot, kterým jsem prostě nemohl odolat! Ne že by se mi různě po Foot Lockerech žádný kousek nelíbil, ale jednak nerad utrácím za boty jenom protože je to nová kolekce a vypadá dobře.. ale hledal jsem také nějaké, které jsem nikde moc na nikom neviděl a které by byly trošku něčím zajímavé. Tahle skoro-kotníková verze ZX Fluxů mě hned zaujala a musel jsem je mít.

Je ale pravda, že nakupování bot je věc celkem závislácká, tak uvidíme, s čím přijdu příště:)

Mějte se a doufám, že se vám chodí stejně pohodlně jako mně!

V.

___________________________________________________________________

Hey everyone!

This time it’s me writing a new fashion post, because I finally rewarded myself with a pair of new sneakers, which I just could not resist! Not that I could not find a pair I would really like in all the Foot Lockers, but I just don’t like to spend so much on sneakers just because they are straight from the new collection…I need a pair which I haven’t really seen around too much and which caught my eye with something interesting. This mid-top version of Adidas’ ZX Flux really got me straight away and I just had to have them.

I admit that shopping fot shoes gets in your head and we’ll see what I come up with the next time:)

Have a great day and I hope you are walking as comfortably as I am”

V.

IMG_5958 IMG_5955 IMG_5954

Spread The Love!Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on StumbleUponShare on Reddit

Leave a Reply

Or

Your email address will not be published.